همانطور که زمستان جای خود را به بهار می‌دهد مجبورید البسه پشمی گرم را کنار گذاشته، از البسه پنبه‌ای خنکتر استفاده کنید. قبل از ذخیره سازی البسه...

بسته بندی و ذخیره لباس‌‌‌های زمستانی

همانطور که زمستان جای خود را به بهار می‌دهد مجبورید البسه پشمی گرم را کنار گذاشته، از البسه پنبه‌ای خنک تر استفاده کنید. قبل از ذخیره سازی البسه را تمیز کنید. بسیاری از لکه‌هایی که برای چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند درست مثل لکه‌های مرئی مضرند و اگر با آنها مبارزه نشود لباسها را خراب می‌کنند. این باقی مانده‌ها می‌توانند بید و دیگر حشرات را به یک مهمانی روی لباس شما دعوت کنند. البسه را با شوینده مناسب تمیز کنید و از افزودنی‌هایی مثل نشاسته یا سفید کننده کلردار اجتناب کنید اگر نیاز به نرم کننده بود لباسها را پاییز سال بعد به هنگام باز کردن با نرم کننده آبکشی و یا از دور خشک ماشین لباسشویی استفاده نمایید. اگر یک لباس نیاز به خشک شویی دارد آن را به خشک شویی برده و از جالباسی‌های مناسب استفاده کنید.

برای کت و شلوارهای سنگین باید از جالباسی‌های قوی و پوشش دار استفاده کنید تا مطمئن شوید لباس کشیده نمی‌شود و شکلش از بین نمی‌رود، شلوار را از پاچه آویزان کنید تا از ایجاد تا در قسمت ران پیش گیری گردد.

البسه بافتنی را آویزان نکنید، از جای مناسب استفاده کنید، بهترین جای نگهداری یک چمدان کوچک تمیز است. جعبه‌های مقوایی تمیز نیز برای نگهداری موقت مناسبند البته اگر جعبه کهنه باشد باعث ایجاد لکه و تجمع حشرات میشود. لباس کشباف را به دقت تا کنید و بین هر لباس کاغذ پوستی بدون اسید قرار دهید. البسه را در حالتی که سنگین ترین لباس‌ها در پایین باشد بسته بندی کنید. سعی کنید لباس‌ها را خیلی شلوغ نکنید چون کمی فضا برای هوا خوردن می‌خواهند. برای لباس‌های درجه اول درون جعبه را با کاغذ پوستی بدون اسید بپوشانید تا از ایجاد رطوبت جلوگیری کند.

بسته بندی و ذخیره لباس‌‌‌های تابستانی  

وقتی پائیز فرا می‌رسد باید البسه تابستانی را جمع کرد در اینجا نکاتی برای البسه فصل گرم وجود دارد. لباس‌ها را قبل از انبار کردن تمیز کنید لباس‌ها را با شوینده مناسب بشویید. آنها را در محلی خشک و خنک و تاریک و تمیز نگهداری کنید. اجازه دهید لباسها هوا بخورند. برای انبار کردن البسه به شکل روی هم، تا حد امکان کم تا بزیند و روی درزها تا بزنید و سنگین ترین لباس‌ها را زیر قرار دهید. بین تا ها از کاغذ پوستی استفاده کنید. هر بار لباس را به همان روش قبلی تا نزنید تا از تای دایمی جلوگیری شود. قفسه‌ها و کشوهای رنگ شده از زخمی شدن لباس و نیز در برابر روغن طبیعی چوب رنگ نشده محافظت می‌کنند .البسه را نزدیک نورگیر و کوره نگهداری نکنید. کمد را زیادی از حد پر نکنید.

 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع: poul.ir
 
مطالب پیشنهادی:
نحوه پاک کردن انواع کیف و کفش
انتخاب كفش مناسب و كوله سبك برای دانش‌آموزان
از لباس های با پارچه های خاص چطور و با چه شیوه ای نگهداری کنیم ؟
چطور رنگی که بیشتر به ما می آید را بشناسیم؟
انواع پارچه را بشناسید
 
 
 
 

X