اثر عطر ،عرق و یا لکه یک نوشیدنی به عنوان غذا برای حشراتی مانند ساس می شوند.بنابراین از ماندن لکه روی لباس جلوگیری کنید.
10 راه برای محافطت از لباسهای گرم در تغییر فصل
1-جیب همه لباسهایی را که می خواهید برای سال بعد بگذارید خالی کنید،سپس آنها را بشویید و یا به خشکشویی بدهید.حتی اگریکبار آنرا پوشیده اید.به این دلیل که از ماندن لکه حتی اگر دیده نشوند،مانند: عرق بدن ،اثر عطر و یا لکه یک نوشیدنی  روی لباس جلوگیری کنید.چون این لکه ها به عنوان غذا برای حشراتی مانند ساس میشوند.
2-همیشه کاورهای پلاستیکی خشک شویی را از روی لباس در بیاورید و اجازه دهید که هوا بخورند .پلاستیک اجازه نمی دهد که لباس ها هوا بخورند .هر گازی که از تجزیه پلاستیک منتشر می شود ،می تواند جذب لباس شود و کهنه شدن لباس را تسریع کند. به همین دلیل لباسها زرد میشوند.
3-لباس ها را هر جایی انبار نکنید.یادتان باشد که انباری باید خنک ،تاریک و خشک باشد.پارچه ها حساس هستند و با رطوبت و دما عوض می شوند.
پارکینگ،اتاق زیر شیروانی و زیر زمین ناتمام انباهای خوبی نیستند. کمدی که زیاد از آن استفاده نمی کنید و یا کشو و یا اتاقی که بتوانید یک جا لباسی در آن قرار دهید خوب است.در غیر این صورت یک گنجه ای بخرید که زیر تخت یا بالای کمد جا شود.
4-از قرصهای بید استفاده کنید که البته لباسها بوی تند و زننده ای میگیرند.
5-لباسها را بر اساس نوع پارچه دسته بندی کنید.لباسهایی از جنس ابریشم طبیعی، پشم، خز،چرم و جیرمراقبت بیشتری نیاز دارند چون مورد علاقه ساس هستند.بنابر این باید آنها را دور از پارچه های کتان،نخی و ابریشم مصنویی و.. که احتیاج به مراقبت شدیدندارند،نگه دارید.
6-با استفاده از محصولاتی که به منظور جلوگیری از رطوبت و کپک زدن وجود دارد و یا با استفاده از حرارت لامپهای ضعیف که حدود 15 وات هستند محیطی مناسب برای لباستان ایجاد کنید.
7-اسید، خراب شدن پارچه را تسریع می کند.اگر شما لباس ها را در یک کمد چوبی برای بیشتر از شش ماه  انبار می کنید، آن ها را در یک پارچه متقال یا چیت قرار دهید،چونکه چوب محیط را اسیدی می نماید.
8-پوشاک های سنگین مانند ژاکت کشمیر و لباس شب باید تا شده و برای جلوگیری از چروک شدن لای پارچه های چیت و یا ورق های مخصوص ضد اسید قرار دهید.جعبه های کرباسی یا چیت چون اجازه چرخش هوا را می دهند مناسبند.جعبه های پلاستیکی شفاف هم برای مدت کم (زیر شش ماه)مناسب هستند.
9-کاورهای پارچه ای که برای نگهداری چرم و خز در مدت طولانی به کار برده می شوندخیلی بهتر از نوع پلاستیکی می باشند،زیرا اگر در پلاستیک نگهداری شوند، ممکن است ترک بردارند.اگر کاور پارچه ای ندارید از ملافه استفاده کنید.
10-از جا رختی سیمی اجتناب کنید.چون آنها ذرات ریزی را روی شانه های لباس می ریزند.به جای آن از نوع پلاستیکی و فرم گرفته آن ویا چوب استفاده کنید.
تهیه و تنظیم :م.خیراندیش