احساس می کنم همسرم به من خیانت می کند!!
 چند وقتی است به شوهرم مشکوک شده ام و شماره های ناشناسی در تلفن همراهش پیدا کرده ام. فکر میکنم همسرمبه من خیانت می کند.

سوال کاربر

چند وقتی است حس می‌کنم همسرم به من خیانت می‌کند، شماره‌های مشکوکی روی گوشی او می‌بینم و این بسیار اذیتم می‌کند، نمی‌دانم چطور متوجه این قضیه شوم و اگر او خیانت کرده باشد چه تصمیمی برای زندگی‌ام بگیرم، لطفاً مرا راهنمایی کنید.

بیشتر بدانید : چرا مردان خیانت می کنند؟ 8 کار زنانه که باعث خیانت می شود!!

پاسخ کارشناس

مشاهده یک شماره ناشناس روی صفحه تلفن همراه یا شبکه‌های اجتماعی دلیلی بر خیانت همسرتان نیست، اما اگر احساس می‌کنید او با شماره‌ای خاص و با لحنی شک برانگیز صحبت می‌کند، به طور مستقیم اما بدون تعصب خاصی در مورد آن شماره خاص از همسرتان پرسش کنید و هنگام پاسخگویی، حواستان را بشدت متمرکز بر زبان بدن، لحن سخن و کلمات وی کنید، قطعاً بدین طریق چیزهای بسیاری عایدتان می‌شود البته یادتان باشد طوری برخورد نکنید که همسرتان متوجه حساسیت شما شود و برای شوخی، شما را دست بیندازد.

اگر تغییرات رفتاری و منشی همسرتان آنقدر زیاد و آشکار است که نگران هستید خیانتی در کار باشد، توصیه می‌کنیم با کمک روش‌های زیر به اثبات احساسی که درک کرده اید، بپردازید:

_ اگر به همسرتان بدگمان و مشکوک هستید، تا زمانی که دلیل واضحی برای اثباتش ندارید آن را ابراز نکنید

در نخستین گام بهتر است در فرصتی مناسب و در جوی صمیمانه، با همسرتان اندکی درباره مشکلات رابطه و اختلاف نظرها حرف بزنید، سعی کنید احساس او را درباره زندگی‌تان بفهمید؛ آیا او از رابطه با شما دلسرد است؟ با تمسخر درباره مشکلاتتان حرف می‌زند؟جدایی را بهترین راه حل می‌داند؟ نسبت به فرزندش بی‌تفاوت است؟ و... هنگام گفت‌و‌گو، یادتان باشد هرگز به خیانت اشاره‌ای نکنید، چه بسا ایشان براحتی انکار می‌کند و هرگز هم به شما نخواهد گفت که خیانت کرده است یا نه؛ مگر آنکه شما دلایل روشنی برای اثبات این مسأله داشته باشید اگر چه حتی ممکن است با وجود شاهدی برای خیانت، همسرتان زیر بار نرود و شما را متهم به دروغگویی، مظنون بودن و... کند.

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : خیانت

 

_ اگر رفت و آمد همسرتان تغییر کرده است، برای مدتی کوتاه او را زیر نظر بگیرید

مثلاً زمان ورود و خروجش از خانه را بخوبی در نظر داشته باشید، از برنامه و قرارهای کاریش سردر بیاورید و... حتی اگر احساس می‌کنید بخشی از درآمد همسرتان در خارج از خانه مصرف می‌شود، تلاش کنید بفهمید پول‌ها به چه طریق و در کجا خرج شده‌اند. بی‌شک اگر ظن خود را نشان ندهید احتمال دارد بتوانید از حرف‌های متناقض همسرتان به نکته‌ای مهم پی ببرید.

 

_ مشاهده یک شماره ناشناس روی صفحه تلفن همراه یا شبکه‌های اجتماعی دلیلی بر خیانت همسرتان نیست

اما اگر احساس می‌کنید او با شماره‌ای خاص و با لحنی شک برانگیز صحبت می‌کند، به طور مستقیم اما بدون تعصب خاصی در مورد آن شماره خاص از همسرتان پرسش کنید و هنگام پاسخگویی، حواستان را بشدت متمرکز بر زبان بدن، لحن سخن و کلمات وی کنید، قطعاً بدین طریق چیزهای بسیاری عایدتان می‌شود البته یادتان باشد طوری برخورد نکنید که همسرتان متوجه حساسیت شما شود و برای شوخی، شما را دست بیندازد. چه درست چه اشتباه، اگر ظن به خیانت برده اید و می‌خواهید آن را مطرح کنید، برای مواجهه درست با این وضعیت توصیه می‌کنیم به واکنش همسرتان در برابر اتهامی که به او می‌زنید فکر کنید، پاسخ ایشان به شما چه خواهد بود؟ «شوخی می‌کنی؟»، «ما فقط دو تا دوست صمیمی هستیم»، «سوء تفاهم پیش آمده»، «هیچ چیزی بین ما نیست»، «تو‌داری اشتباه می‌کنی» اگر واکنش‌های همسرتان را حدس بزنید، می‌توانید از پیش شواهد مستدل خودتان را به او نشان بدهید. در صورت احراز حقیقت این مسأله، سریعاً به یک روانشناس مجرب مراجعه کنید تا ایشان با بررسی شرایط، به شما کمک کنند تا به یک تصمیم مناسب برسید.

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 7 رفتار زشتی که خیانت به همسر است!!

 

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع :