رموز اصلی شوهرداری در زندگی زناشویی که خانمها باید بدانند
ما فکر می کنیم که چون به رشد جسمی و بلوغ جنسی رسیده ایم آمادگی ازدواج را پیدا کردیم. در این مقاله می خواهیم به شما خانم ها نکاتی را معرفی کنیم که رمز اصلی شوهر داری در زندگی زناشویی است.

امروزه یکی از مهم ترین مشکلات خانواده ها نداشتن مدیریت صحیح همسرداری در زندگی است؛ بسیاری از اختلافات، چالش ها و مشاجرات که مقدمه فروپاشی خانواده هاست، ناشی از نداشتن الگوی صحیح همسرداری در اداره خانواده است.
آموزش همسرداری علمی است که تمام کسانی که علاقه مندند که رابطه ای عاشقانه و عاقلانه ای رو تجربه کنند باید بیاموزند. با اینکه قدرت هوش و یادگیری به طور طبیعی در ما وجود داره ما برای یادگیری ریاضی، علوم، فیزیک می دانیم که نیاز به آموزش داریم. اما فکر می کنیم که برای وارد شدن به زندگی مشترک نیازی به آموزش نیست.
پیش نیاز آموزش همسرداری این است که ما بپذیریم  زندگی زناشویی یک انتخاب است و این انتخاب هرگز بر روی ژن های ما برنامه ریزی نشده و ما نیاز داریم که بیاموزیم و اطلاعات لازم را کسب کنیم.
ما فکر می کنیم که چون به رشد جسمی و بلوغ جنسی رسیده ایم آمادگی ازدواج را پیدا کردیم. ما فکر می کنیم که می دانیم چطور باید با همسرمان رفتار کنیم و به چگونگی داشتن یه زندگی بلند مدت آگاهیم. به همین دلیل است که ما برای یادگیری درس فارسی، علوم و … آموزش را لازم میدانیم ولی برای یادگرفتن اینکه چطور باید یک رابطه ی مشترک را اداره کرد کمتر احساس نیاز به آموزش می کنیم. باید بدانیم و بپذیریم که همسرداری یک آموزش است و نیاز به یادگیری دارد.

نکات همسرداری برای خانمها

_به جای کلمه من و تو از کلمه ما استفاده کنید

در کلیه موارد معیشت اعم از تملک و درآمد و غیره از کلمه” ما” استفاده نمایید نه من وتو؛ فراموش نکنید که اکنون زندگی مشترک شروع شده دیگرمن وتومطرح نیست.

_ در مقابل شوهر خود هر چند حق باشما باشد، لجبازی و اصرار نکنید

اگر بحثی شد آن را کش ندهید. زود دعوای احتمالی را با احترام تمام کنید. کسی از احترام ضرر نکرده! مراقب آثار دعوا و مشاجره و فحاشی روی بچه هایتان باشید که بعدها پشیمانی سودی ندارد.

_ شوهر خود را بخصوص درمقابل بستگانش تحقیر نکنید

ازتعریف و تمجید بستگان خود درمقابل آنان پرهیز نمایید.

_ از مخالفت و مشاجره با شوهر خود بپرهیزید

او را بازجویی نکنید. هرگز به او و بستگانش بی احترامی نکنید. هرگز به او فحش ندهید. گله گذاری نکنید و تلخی های گذشته را مرور و یادآوری نکنید. گذشته گذشته و نباید آینده را با تکرار تلخی ها خراب کرد. چنانچه کمک‎هایی از طرف بستگان شما به شوهرتان شده آنها را به رخ او نکشید.

_ با دوستان و آشنایان شوهرتان در معاشرت‎ها بیش ازحد معمول گرم نگیرید

جز در خانه و فقط برای شوهرتان از لباس اندامی و چسبان و بدن نما و عطرهای محرک و آرایش آنچنانی و  عشوه و کرشمه استفاده نکنید. اگر بچه دارید به آثار مخرب رفتارها و نمادهای جنسی و لباسهای محرک توجه کنید

_ شوهر خود را در معاشرت با دوستان و اقوامش محدود نکنید

بگذارید گاه به غار تنهایی خود برگردد. در رفت و آمد و معاشرت با بستگان شوهر خود پیشقدم باشید. به بستگان نزدیک شوهر خود (مادرشوهر، پدرشوهر، برادرشوهر، خواهرشوهرو…) بیش از خویشاوندان دیگر احترام بگذارید. زحماتی که برای پذیرایی خویشاوندان شوهر خود متحمل می شوید به رخ شوهر خود نکشید.

_ چنانچه در آمدی دارید و برای زندگی هزینه می‎کنید آن را بازگو نکنید.

_ از مردان دیگر (خصوصا شوهر یا نامزدسابق) نزد شوهرتان تمجید نکنید

هیچ مردی را به رخ شوهرتان نکشید و ترجیح ندهید و در گفتار این موضوع را رعایت کنید. بدترین کار یک زن تهدید به ارتباط با مرد دیگر و بدتر ازآن اقدام به آن است . هیچ زنی از خیانت به شوهرش خیر ندیده است.

_برای انجام درخواستهای خود با شوهرتان با خشونت و آمرانه برخورد ننمایید

هرگز فحاشی نکنید و ا ورا از خود و خانه نرانید (درب اتاق یا خانه را به روی او نبندید بخصوص در برگشت به خانه پس از یک مشاجره).در مواقع مشاجره هر روالی دارید را ادامه دهید مثلا عدم پخت غذا و شستن لباسها وسایر امور خانه را مجازات ندانید.

_ برای برآوردن نیازمندیهای خود از نظر مادی و غیر مادی امکانات شوهر خود را در نظر بگیرید و او را تحت فشار نگذارید

برای هر مناسبتی هدیه نخواهید و مناسبت تراشی نکنید. به هدیه مرد هرچند کوچک و کم ارزش بی اعتنا نباشید و ارزش معنوی هدیه را با طلا و جواهر و چک پول اندازه نگیرید.

_ خود را برای شوهرتان بیارایید و بهترین و تمیزترین لباس خود را در مقابل وی بپوشید.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : nabzema.ir