اگر مردی این نشانه ها را دارد، بدانید که عاشق تان است!!
وقتی با کسی آشنا می شوید حتما این سوال در ذهنتان پیش می آید که از کجا بفهمید واقعا عاشقتان است یا نه؟ در این مقاله پویا ودایع، سخنران و مدرس زبان بدن به شما می‌گوید چطور می‌توانید یك خواستگار عاشق را تشخیص دهید

نشانه های عاشق شدن مردان

پشتوانه مالی، ظاهر زیبا، خانواده‌ای محترم و شغل خوب معیار خیلی‌ها برای تشكیل یك زندگی مشترك است اما اكثریت انسان‌ها نخستین و مهم‌ترین ملاك پذیرش یك نامزد را وجود یك حس عاشقانه می‌دانند. آن‌ها احتمال این‌كه زندگی‌شان به موفقیت ختم می‌شود را نه با شمارش معیارهای ظاهری و مالی بلكه با میزان عشقی كه در نامزدشان احساس می‌كنند، تخمین می‌زنند. اگر شما هم جزو آن افراد هستید احتمالا این سوال برای شما پیش می‌آید كه چگونه می‌توانید عشق فردی كه قرار است یك عمر در كنارش زندگی كنید را بسنجید.

وقتی با كسی آشنا می‌شویم و تصمیم می‌گیریم با او نامزد و در نهایت ازدواج كنیم، شاید گاهی شك و تردید سراغ‌مان بیاید و از خودمان بپرسیم آیا این فرد واقعا به ما علاقه دارد؟ چگونه می‌توانیم از عشق و احساس او مطمئن باشیم؟

شاید فهمیدن این موضوع به مرور زمان امكان‌پذیر باشد اما اگر می‌خواهید در همان مراحل اولیه به این موضوع پی ببرید لازم است زبان بدن آن شخص را بلد باشید. این روش به صورت قطعی نمی‌تواند به تمام سوالات ما پاسخ دهد اما با کمک آن می‌توانیم تا حدودی این موضوع را تشخیص دهیم. در این مقاله پویا ودایع، سخنران و مدرس زبان بدن به شما می‌گوید چطور می‌توانید یك خواستگار عاشق را تشخیص دهید.

اگر زمانی كه با خواستگار یا نامزدتان به گردش می‌روید در اغلب اوقات چشمان نامزدتان به شما دوخته شده است، نشانه این است كه او عاشق شماست و اطلاعات درونی و شخصیت پنهان شما را واكاوی می‌كند اما اگر زمانی كه با یكدیگر هستید چشمان او به اطراف می‌چرخد؛ این حالت می‌تواند نشان‌دهنده این باشد كه او در انتخاب خود مردد است. البته هر نگاه به اطراف نشانه این مردد بودن و شكاك بودن نیست. افرادی كه در انتخاب مردد هستند سعی می‌كنند به دفعات مختلف از نگاه مستقیم پرهیز كنند.
مردها مغزی تصویری و كاملا مبتنی بر تصاویر دارند. زمانی كه یك مرد نامزدش را می‌بیند دوست دارد دوباره به او نگاه كند. مردمك چشم افراد عاشق بزرگ‌تر می‌شود و فرد دارای چشم‌های شفاف‌تر و درشت‌تری می‌شود كه حس خیس بودن یا اشك‌آلود بودن به او دست می‌دهد.

بیشتر بدانید : مردی که عاشق تان است این نشانه ها را دارد!

چشم‌هایش چه می‌گویند؟

شما می‌توانید عشق نامزدتان را از نگاهش بشناسید. اگر هنگام صحبت كردن یا در مواقعی كه كنار هم هستید، زیاد به شما نگاه می‌كند، این اتفاقات را بی‌معنا ندانید. شاید هم او فردی خجالتی باشد و علاقه به دیدن شما را با نگاه‌های كوتاه، دزدكی و مكررش نشان دهد. از طرف دیگر اگر نامزدتان عاشق‌تان باشد، با چشم‌هایش رفتارهای‌تان را كنترل می‌كند. وقتی در مورد موضوعی می‌خندد، به شما نگاه می‌كند تا ببیند كه آیا شما هم می‌خندید؟ یا وقتی كه احساس می‌كند از موضوعی رنجیده‌اید، فورا به شما نگاه می‌كند تا ببیند كه در چه شرایطی هستید. یادتان نرود كه چشم‌ها دروغ نمی‌گویند پس چه این نگاه‌ها به شما اطمینان دوست داشته شدن را بدهد و چه شما را ناامید كند، هیچ‌كدام‌شان را در این ماه‌های نامزدی بی‌معنا ندانید.

آیا شما برای او خاص هستید؟

نگاه كردن به رفتاری كه او با افراد دیگر دارد هم می‌تواند یكی از این نشانه‌ها باشد. آیا رفتارش با شما مثل دیگران است یا این‌كه با شما متفاوت و خاص‌تر برخورد می‌كند؟  این نشانه را با حسادت اشتباه نگیرید. قرار نیست او به دلیل عشق به شما تمام روابط اجتماعی‌اش را كنار بگذارد بلكه همین‌كه نگاهی متفاوت و رفتاری خاص با شما داشته باشد، كافی‌ است تا نوع رابطه خود و نامزدتان را متفاوت از نوع رابطه‌ای بدانید كه با دیگر آدم‌ها دارد؛ تفاوتی كه مهم‌ترین دلیل به‌وجود آمدنش حسی است كه او نسبت به شما دارد.

اگر مردی این نشانه ها را دارد، بدانید که عاشق تان است!!,چیزی را می‌پسندد كه شما دوست دارید؟

چیزی را می‌پسندد كه شما دوست دارید؟

مرد‌ها گاهی علاقه‌شان را با توجه‌ كردن به خواسته‌های كسی كه دوستش دارند نشان می‌دهند. اگر نامزدتان شما را به كنسرت خواننده مورد علاقه‌تان دعوت كرده یا سعی می‌كند لباس‌هایش را از میان رنگ‌های مورد علاقه شما انتخاب كند، بیشتر به حسش اعتماد كنید. او به دلیل علاقه‌ای كه به شما دارد سعی می‌كند، چیزهایی را دوست داشته باشد كه شما دوست دارید و به شیوه‌ای زندگی كند كه شما زندگی می‌كنید.
اگر شما از برنامه‌های آینده‌تان با او صحبت كنید، او سعی می‌كند برنامه‌های خودش را با شما تنظیم كند و آینده‌اش را به سمت خواسته‌های شما ببرد؟ چنین مردی آماده ازدواج با شماست و به خاطر علاقه‌ای كه به شما دارد دوست ندارد بی‌گدار به آب بزند و از همین حالا می‌خواهد فكر همه چیز را بكند.

آیا شما را به دوستانش معرفی كرده؟

اگر او شما را دوست داشته باشد، قطعا با دوستانش در مورد شما صحبت كرده و از حسی كه به شما دارد برای‌شان گفته است. در این مواقع ممكن است دوستانش با دیدن شما احترامی متفاوت برای‌تان قائل شوند یا این‌كه با نیش و كنایه سعی كنند با نامزدتان در مورد حسی كه به شما دارد شوخی كنند. از طرف دیگر، زمانی كه شما را دوست داشته باشد و از این‌كه قرار است در آینده با شما زندگی كند مطمئن باشد، خیلی راحت‌تر شما را به دیگران معرفی می‌كند و دیگر با دیدن ناگهانی یك آشنا در خیابان دست و پایش را گم نكرده و با اعتماد به نفس شما را به او معرفی می‌كند.

آیا تغییرات كوچك را می‌بیند؟

قدر تمام تعریف‌هایی كه از شما می‌كند را بدانید. اگر او دوست‌تان داشته باشد، هر لباس تازه‌ای كه می‌پوشید و هر كار تازه‌ای كه می‌كنید برایش زیبا و رویایی جلوه می‌كند. برای نامزدی كه عاشق شماست، هر تغییر كوچكی در ماه‌های اول بزرگ و مهم جلوه می‌كند و البته او نمی‌تواند حسش را نسبت به این تغییرات مهم از شما پنهان كند. بهتر است نشانه‌های این موضوع را هم در حرف‌ها و نگاه‌هایش جست‌و‌جو كنید.

پیام دوست داشتن بدون حرف زدن

نامزد شما قرار نیست كه با حسادت زندگی شما را مختل كند اما اگر بدون‌‌ ایجاد چنین دردسری دوست داشته باشد كه بیش از دیگران در كنارتان باشد، بدانید كه عاشق‌تان شده است. زمانی كه با دیگر دوستان‌تان سر یك میز نشسته‌اید و صحبت می‌كنید، ممكن است بی‌آن‌كه چیزی بگوید به شما این پیام را بدهد كه دوست دارد روی‌تان را بگردانید و بیشتر با او صحبت كنید تا دیگران. این حرف ممكن است از طریق سكوت طولانی او یا نگاه‌های مكررش به شما منتقل شود پس نسبت به آن بی‌توجه نباشید.

احساس او حسادت دیگران را برانگیخته؟

اگر  برخی فامیل‌هایش به شما كمی حسادت می‌كنند، می‌توانید مطمئن باشید كه او به شما متفاوت‌تر از دیگران نگاه می‌كند. قطعا آدم‌های اطرافش این تفاوت را در رفتارهایش مشاهده كرده‌اند و به همین دلیل احساس می‌كنند كه شما جایگاه ‌شان را گرفته‌اید. برای كسانی كه سال‌هاست او را می‌شناسند، تشخیص عاشق شدن او از یك رابطه ساده كار سختی نیست، پس اگر آن‌ها احساس می‌كنند كه او عاشق شماست، حرف‌شان را دست كم نگیرید.
زمانی كه با دیگر دوستان‌تان سر یك میز نشسته‌اید و صحبت می‌كنید، ممكن است بی‌آن‌كه چیزی بگوید به شما این پیام را بدهد كه دوست دارد. ممكن است نامزد شما پیش از این زیاد از حد به كارش اهمیت می‌داده یا این‌كه با دوستانش وقت می‌گذرانده. اگر آمدن شما باعث شده كه برنامه زندگی‌اش تغییر كند، بدانید كه جایگاه خاصی را برای‌تان در نظر گرفته است. اگر در ماه‌های اخیر ترجیح می‌دهد به جای كار كردن شبانه روزی یا سفر رفتن با دوستانش، در كنار شما باشد و آن‌طور كه شما دوست دارید وقت بگذراند، از این رفتارهایش چشم‌پوشی نكنید. برای چنین مردی این تغییرات دلیلی جز عشق نمی‌تواند داشته باشد.

آیا زمان را فراموش می‌ كند؟

آیا ساعات ملاقات‌تان طولانی‌تر از انتظارتان می‌شود وقتی او شما را دوست دارد زمان را فراموش می‌كند و ترجیح می‌دهد به جای فكر كردن به هر چیز دیگری در كنار شما باشد و با شما صحبت كند. او دوست ندارد این زمان تمام شود و از هم جدا شوید. اگر نامزد شما این‌طور رفتار می‌كند، پس قطعا با یك مرد عاشق طرف هستید.

مردی كه هدف پیدا می‌كند

آیا برنامه‌های مالی‌اش را منظم‌تر كرده است و بیشتر به فكر فراهم كردن امكانات زندگی آینده‌اش است؟ یا این‌كه در كارش پویا‌تر شده و با جدیت بیشتری برای زندگی و فعالیت‌هایش برنامه‌ریزی می‌كند؟ اگر این‌طور است حتما او در حال آماده‌كردن شرایط خوب برای زندگی مشترك است. او شما را دوست دارد و به همین دلیل تلاش می‌كند تا امكانات بهتری را برای آینده شما فراهم كند. به خاطر این عشق است كه خودش را در برابر شما مسئول می‌داند و این حس مسئولیت را در تمام جنبه‌های زندگی‌اش وارد می‌كند.

اگر مردی این نشانه ها را دارد، بدانید که عاشق تان است!!,مدام از آینده صحبت می‌ كند؟

مدام از آینده صحبت می‌ كند؟

آیا بیشتر از همیشه از آینده مشترك‌تان صحبت می‌كند و هیجان‌زده برایش برنامه می‌ریزد؟ وقتی به سفر می‌رود به شما تلفن كرده و آرزو می‌كند كه آن مناطق را در سال‌های آینده با یكدیگر ببینید؟ یا وقتی شما از برنامه‌های آینده‌تان با او صحبت می‌كنید سعی می‌كند برنامه‌های خودش را با شما تنظیم كند و آینده‌اش را به سمت خواسته‌های شما ببرد؟ چنین مردی آماده ازدواج با شماست و به خاطر علاقه‌ای كه به شما دارد دوست ندارد بی‌گدار به آب بزند و از همین حالا می‌خواهد فكر همه چیز را بكند.
 

عشق یك بیماری دوست‌داشتنی است

با تصویر‌برداری از افراد عاشق، پژوهشگران دریافتند یك نقطه خاص در تصاویر مغزی بیشترین ارتباط را با عشق دارد. این نقطه مسئول بیشتر اعمال حیاتی مانند خوردن، آشامیدن و حركات چشم است. دانشمندان روی این موضوع تحقیق كردند و متوجه شدند همانند خوردن، خوابیدن و... عاشق شدن هم جزء نیازهای بدنی و روحی ماست و جالب است بدانید روانشناسان هم بیشترین شباهت را بین عشق و یك بیماری خاص روانی به نام وسواس اجباری مشاهده كرده‌اند.
در این بیماری، افكار خاصی به مغز هجوم می‌آورد كه فرد از آنها گریزی ندارد؛ این افكار او را مجبور به انجام رفتارهای خاصی می‌كند كه اگر انجام ندهد دچار اضطراب و استرس زیادی می‌شود. درست مانند شخصی كه وسواس دارد و خانه و محل كار خود را روزی دو بار تمیز و گردگیری می‌كند. این علاقه شدید قلبی یا همان عشق در ظاهر نشانه‌های بالینی شبیه بیماری وسواس اجباری دارد كه از نظر آزمایشگاهی هم به آن شبیه است. در بیماری وسواس اجباری، یك ناقل خاص در سلول‌های پلاكت خون بیمار افزایش پیدا می‌كند.

آیا او، واقعا عاشق من شماست؟!

پژوهشگری به نام مارازیتی، افراد عاشق را به این طریق آزمایش كرده و به این نتیجه رسیده كه آنها هم درست همین حالت را دارند، پس عشق حالت وسواس اجباری ایجاد می‌كند در آن فرد عاشق دچار افكار و عادت‌های خاصی می‌شود كه نمی‌تواند از دست آنها خلاص شود؛ مثل دیدار‌های پی در پی، تماس گرفتن مكرر با طرف مقابل خود و فكر كردن مداوم به او كه عملكرد عادی مغزش را مختل می‌كند.
 

بیشتر بدانید : چه چیزهایی باعث می شود مردها عاشق شوند؟

بیشتر بدانید : نشانه های این که او به شما علاقه دارد!

بیشتر بدانید : پسری که عاشق واقعی شما است این نشانه ها را دارد!!

بیشتر بدانید : تفاوت بین مرد هوسران و مردی که واقعا عاشق شما است!

بیشتر بدانید : نشانه های همسر عاشق واقعی در زندگی مشترک چیست؟

بیشتر بدانید : این جملات زنانه، مردان را عاشق می کند


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : زندگی ایده آل