رابطه جنسی من و شوهرم بسیار کم است، چگونه او را به ترغیب کنم؟
 حدود 5 سال است که با شوهرم ازدواج کرده ام و در این 5 سال نیاز شوهرم به برقراری رابطه جنسی بسیار کم است. نمی دانم چگونه او را به برقراری رابطه جنسی ترغیب کنم

 نیاز شوهرم به رابطه جنسی بسیار کم است

سوال کاربر :
شوهرم دکتر و پنج سال است که با هم زندگی می‌کنیم. در این پنج سال، حتی یک رابطه زناشویی دلچسب نداشتیم. قبلا شاید ماهی یک بار و الان با اصرار من، شاید ماهی دو بار. آیا این میزان کم از نیاز برای یک مرد طبیعی است؟ من باید چه کار کنم؟ از این شرایط ناراحتم.
 
پاسخ کارشناس :
رابطه عاطفی عمیق بین زن و شوهر، اصلی‌ترین پایه رابطه جنسی و یکی از پراهمیت‌ترین جلوه‌های خوشبختی و احساس آرامش در زندگی است. به طور مثال، به دلیل ایجاد تغییرات در بدن یا در نوع تمایلات جنسی و...، رابطه جنسی می‌تواند هر بار متفاوت باشد و در طول زندگی تغییر کند و همچنین ممکن است برخی افراد برای مدت زمان کوتاه یا حتی طولانی از رابطه با همسرشان سر باز بزنند.
 

بیشتر بدانید : رابطه جنسی سالم این 10 ویژگی را دارد!!

3 احتمال درباره شوهرتان

توجه کنید که هم زن و هم شوهر، هر بار که رابطه زناشویی برقرار می‌کنند، باید رضایت داشته باشند و احساس راحتی کنند. رضایت دو طرفه یعنی هر دو نفر می‌خواهند که با هم تماس داشته باشند و هر دو طرف می‌توانند هر زمانی که بخواهند تماس را متوقف کنند. اگرهمسرتان از اول آشنایی با شما رابطه زناشویی نرمالی را ایجاد نکرده است، سه احتمال وجود دارد:

اول این که همسر شما فردی سرد مزاج است و هیچ علاقه ای به برقراری رابطه جنسی ندارد یا از یک اختلال جنسی رنج می برد.

دوم این که همسر شما به دلیل مشغله کاری و گرفتاری های شغلی از رابطه جنسی پرهیز می کند.

سوم هم این که شوهر شما از برقراری رابطه جنسی با شخص شما دوری می کند.

از شما می‌خواهم که برای حل ریشه‌ای این مشکل، ابتدا علت را در این سه قسمت جست و جو کنید. به نظرتان و با توجه به شواهد دیداری و شنیداری تان، کدام دلیل محتمل‌تر به نظر می‌رسد؟

توصیه‌هایی برای ترغیب شوهرتان به رابطه جنسی

در ادامه  مطلب چند راهکار بیان می کنم و می گویم  که چگونه می‌توانید کاری را انجام دهید تا شوهرتان به رابطه جنسی ترغیب شود و هر دو نفرتان لذت بیشتری از زندگی مشترک ببرید. توجه داشته باشید که این یک نیاز طبیعی است و پاسخ به آن هم ضروری.

خیلی شتاب زده رفتار نکنید

کاری که باید انجام دهید این است که سرعت رفتارتان را پایین بیاورید و توقع این را نداشته باشید که خیلی زود به نتیجه برسید. گاهی نپذیرفتن درخواست شما ممکن است علامتی باشد که شوهرتان قبل از رابطه زناشویی می‌خواهد به او زمان بدهید. گاهی از این تقاضای دعوت ها، صرف نظر کنید و به یاد داشته باشید که مردها  در ورای دوست داشتن رابطه جنسی مسائل عاطفی را دنبال می‌کنند.

از شوهرتان در این باره سوال کنید

درباره کمبودها و کاستی های رابطه تان از او سوال کنید. نقطه ضعف های خودتان را پیدا کنید و برای برطرف کردن آن‌ها قدم بردارید.

به علایق شوهرتان توجه کنید

به علایق و رفتارهای زناشویی همسرتان اهمیت دهید. به دنبال آن باشید که همسرتان از انجام چه عملی لذت می برد و آن را در اولویت رابطه چنسی تان قرار دهید. همچنین سعی کنید در رابطه تان تنوع ایجاد کنید. به طور مثال، مکان و زمانی متفاوت را برای رابطه جنسی تجربه کنید. همچنین برای زیبایی و بهداشت خود اهمیت زیادی قائل شوید چراکه این عامل هم در ترغیب شوهرتان، تاثیر زیادی خواهد داشت.


بیشتر بدانید : چرا رابطه جنسی با همسرم برایم لذت بخش نیست؟

بیشتر بدانید : 7 اشتباه بزرگ مردان در رابطه جنسی!!!

بیشتر بدانید : زنان بعد از رابطه جنسی چه می خواهند؟


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com