عشق واقعی بین زن و مرد 20 نشانه اصلی دارد!!
  عشق واقعی نشانه دارد. اگر شما تعداد زیادی از این نشانه‌ها را در خود‌تان می‌بینید، باید به آینده رابطه با همسرتان امیدوار باشید و به رابطه‌ای كه ساخته‌اید افتخار كنید

عشق واقعی 20 نشانه بیشتر ندارد

 اگر گشت كوتاهی در اینترنت بزنید یا این‌كه چند ایمیلی كه به تازگی برایتان رسیده را باز كنید، قطعا با تعداد زیادی از این تست‌ها روبه‌رو می‌شوید؛ تست‌هایی كه می‌خواهند میزان عشق یا صداقت شما را بسنجند و گاهی آنقدر جالب هستند كه باورشان می‌كنید اما اگر كمی بیشتر به این سوال‌ها دقت كنید، می‌بینید كه هیچ ارتباط منطقی میان آن‌ها و اتفاقی مثل دوست داشتن وجود ندارد.
 اگر می‌خواهید واقعا میزان علاقه به همسر‌تان را تخمین بزنید، ‌راه بهتری را به شما پیشنهاد می‌كنیم. ابتدا در این مطلب، با یك خودآزمون شامل 5 سوال آشنا می‌شوید كه از همان تست‌هایی است كه در اینترنت می‌بینید اما در ادامه، به نشانه‌ها می‌پردازیم؛ 20 نشانه یك عشق واقعی. اگر شما تعداد زیادی از این نشانه‌ها را در خود‌تان می‌بینید، باید به آینده رابطه با همسرتان امیدوار باشید و به رابطه‌ای كه ساخته‌اید افتخار كنید.
 

بیشتر بدانید : عشق واقعی جنس مخالف را با این نشانه ها بشناسید!!

سوال اول: شما به طرف خانه كسی كه دوستش دارید می‌روید. 2 راه برای رسیدن به آن‌جا وجود دارد : یكی كوتاه و مستقیم است كه شما را سریع به مقصد می‌رساند ولی خیلی ساده و خسته‌كننده است. اما راه دوم به‌طور قابل ملاحظه‌ای طولانی‌تر ولی پر از مناظر زیبا و جالب است. حال شما كدام راه را برای رسیدن به خانه محبوب‌تان انتخاب می‌كنید؟ راه كوتاه یا بلند؟

جواب سوال اول: جاده نشان‌دهنده عشق است اگر راه كوتاه را انتخاب كرده‌اید زود و آسان عاشق می‌شوید ولی اگر راه طولانی را انتخاب كرده‌اید به آسانی عاشق نمی‌شوید.

سوال دوم: در راه 2 بوته گل رز می‌بینید؛ یكی پر از رزهای قرمز و دیگری پر از رزهای سفید. شما تصمیم می‌گیرید ۲۰ شاخه از رزها را برای او بچینید، چند تا را سفید و چند تا را قرمز انتخاب می‌كنید؟ (می‌توانید یا همه را به یك رنگ یا تركیبی از 2 رنگ انتخاب كنید)

جواب سوال دوم: تعداد رزهای قرمز نشان‌ دهنده آن است كه در یك رابطه چقدر از خود‌تان مایه می‌گذارید و تعداد رزهای سفید نشان می‌دهد كه شما چقدر در آن رابطه از طرف مقابل‌تان انتظار محبت دارید. مثلا اگر ۱۸ رز قرمز و ۲ عدد رز سفید انتخاب كرده‌اید به این معناست كه شما ۹۰ درصد محبت می‌كنید و ۱۰ درصد انتظار محبت از طرف مقابل دارید.

سوال سوم: بالاخره شما به خانه او می‌رسید. یكی از افراد خانواده در را روی شما باز می‌كند. شما می‌توانید از آن‌ها بخواهید كه دوست‌تان را صدا بزند، یا این‌كه خود‌تان او را خبر كنید. حالا چكار می‌كنید؟

جواب سوال سوم: سوال سوم نشان‌دهنده طرز برخورد شما با مشكلات در یك رابطه است. اگر شما از اعضای خانواده درخواست كرده‌اید كه محبوب‌تان را صدا بزند به این معناست كه شما از مواجه شدن با مشكلات می‌ترسید و امیدوار هستید كه مشكلات به‌خودی خود حل شوند ولی اگر خود‌تان به اتاق رفته‌اید كه او را از حضور خود مطلع كنید این نشان می‌دهد كه شما با مشكلات روبه‌رو می‌شوید و دوست دارید آن‌ها را هر چه زودتر حل كنید.

سوال چهارم: شما وارد منزل شده به اتاق او می‌روید ولی كسی آن‌جا نیست. پس تصمیم می‌گیرید رزها را همان جا بگذارید. ترجیح می‌دهید آن‌ها را لب پنجره بگذارید یا روی تخت؟

جواب سوال چهارم: محل قرار دادن رزها نشان‌دهنده اشتیاق شما برای دیدن محبوب‌تان است. اگر آن‌ها را روی تخت می‌گذارید نشان می‌دهد كه دوست دارید او را زیاد ببینید و اگر آن‌ها را لب پنجره قرار می‌دهید یعنی اگر او را زیاد هم نبینید تحمل می‌كنید.

سوال پنجم: شب می‌شود شما و او هر كدام در اتاق‌های جداگانه‌ای می‌خوابید. صبح زمانی كه بیدار شدید به اتاق او می‌روید به‌ نظر شما وقتی آن‌جا می‌روید او خواب است یا بیدار؟

جواب سوال پنجم: سوال پنجم نشان‌دهنده تفكر و طرز فكر شما در كاراكتر و شخصیت فرد محبوب‌تان است. اگر شما او را درحالی‌ كه خوابیده است در اتاق می‌بینید، این به این معناست كه شما او را همان‌طور كه است دوست دارید و اگر او را بیدار دیده‌اید یعنی انتظار دارید او مطابق میل شما بشود.
 

سوال آخر: وقت برگشتن به خانه است آیا راه كوتاه و ساده را انتخاب می‌كنید؟ یا ترجیح می‌دهید از راه طولانی و جالب‌تر بروید؟

جواب سوال آخر: راه بازگشت به خانه نشان‌دهنده دوام عشق شماست. اگر راه كوتاه را انتخاب كرده‌اید مدت عاشق بودن و دوست داشتن شما كوتاه است و اگر راه بلند را انتخاب كرده‌اید مدت زیادی در عشق خود پایدار خواهید بود
 

و اما 20 نشانه یك عشق واقعی!

اگر شما تعداد زیادی از این نشانه‌ها را در خود‌تان می‌بینید، باید به آینده رابطه با همسرتان امیدوار باشید و به رابطه‌ای كه ساخته‌اید افتخار كنید.

به خودتان می رسید؟

خسته از كار برگشته‌اید، ‌روز گرمی بوده و حسابی عرق كرده‌اید. همسر‌تان یك ساعت دیگر به خانه می‌رسد. آیا اول زیر باد كولر یك چرت حسابی می‌زنید یا این‌اكه دوش می‌گیرید و سعی می‌كنید كمی به ظاهر خود‌تان برسید؟ اگر همسر‌تان را واقعا دوست داشته باشید، ‌تصوری كه او در مورد شما می‌كند برای‌تان از هر چیزی مهم‌تر است

زندگی‌تان را پر انرژی كرده؟

از همان صبح كه از خواب بلند می‌شوید انرژی زیادی دارید و حتی اگر بیمار هم باشید می‌توانید كارهای روزانه‌‌تان را با سرزندگی و آرامش انجام دهید؟ و آیا این رابطه و این حس باعث می‌شود كه نسبت به‌خود‌تان هم احساس خوبی داشته باشید و به زندگی كه ساخته‌اید با احساس غرور نگاه كنید؟ عشق واقعی در تمام روز شما و احوال شما تاثیر می‌گذارد و حتی اگر یك زندگی كاملا معمولی داشته باشید احساس رضایت فوق‌العاده‌ای در شما ایجاد می‌كند.
 

چقدر قهر می‌كنید؟

آخرین‌باری كه با هم قهر كردید چه زمانی بود؟ یك ‌‌ساعت پیش؟ یك هفته پیش یا یك ماه پیش؟ اگر شما واقعا عاشق یكدیگر باشید می‌توانید خیلی راحت در مورد اختلافات‌تان صحبت ‌كنید و چون نظر طرف مقابل‌‌تان برای‌تان مهم است، ‌خوب به حرف‌هایش فكر می‌كنید و سعی كرده تصمیمی بگیرید كه هم منطقی باشد و هم به او آسیبی نزند. شاید گاهی از هم برنجید اما قهر در رابطه شما اتفاق عادی‌ نیست. شما ناراحتی‌های‌تان را از هم پنهان نمی‌كنید ولی قرار هم نیست به‌خاطر رسیدن به خواسته‌‌تان با قهر از طرف مقابل‌تان باج بگیرید.
 
حتی اگر یك جنگ تمام عیار بین شما اتفاق بیفتد و با هم دعوا كنید ظرف تنها چند دقیقه روبه‌راه می‌شوید و دل‌تان می‌خواهد كه با هم حرف بزنید. به این فكر می‌كنید كه هیچ‌چیز ارزشمندتر از این نیست كه شما 2 نفر می‌توانید با هم در مورد احساسات و تصمیمات‌تان گفت‌وگو كنید و از طرف دیگر طاقت هرچیزی را كه داشته باشید طاقت دیدن ناراحتی او را ندارید. حتی اگر یك جنگ تمام عیار بین شما اتفاق بیفتد و با هم دعوا كنید ظرف تنها چند دقیقه روبه راه می‌شوید و دل‌تان می‌خواهد كه با هم حرف بزنید. به این فكر می‌كنید كه هیچ‌چیز ارزشمندتر از این نیست كه شما 2 نفر می‌توانید با هم در مورد احساسات و تصمیمات‌تان گفت‌وگو كنید و از طرف دیگر طاقت هرچیزی را كه داشته باشید طاقت دیدن ناراحتی او را ندارید.

 اگر واقعا عاشقش باشید نه شما و نه همسر یا نامزد‌تان نمی‌خواهید كه وفاداری دیگری را به شكل عجیب و غریبی امتحان كنید. قهرهای الكی به‌دلیل این‌كه ببینید او برای آشتی پیش قدم می‌شود، بهانه‌گیری‌ها یا درخواست‌ها و انتظارهای غیرمتعارف در رابطه شما هیچ جایی ندارد

از ریسك كردن نمی‌ترسید؟

از این‌كه با او در شهر دیگری زندگی كنید نمی‌ترسید و فكر می‌كنید خیلی از كارهایی كه پیش از این در توان خود‌تان نمی‌دیدید حالا انجام شدنی است؟ عشق به طرز عجیبی شما را شجاع می‌كند. از ریسك كردن در كنار او نمی‌ترسید. انگار وجودش به شما قدرت عجیب و غریبی می‌دهد. از اخم و نگاه سرد دیگران نمی‌ترسید و فكر می‌كنید تا زمانی كه او هست، چرا باید از چیزی بترسید؟ البته اینها یك تصور غیرواقعی نیست، او واقعا شما را حمایت می‌كند و هر زمان كه به مراقبتش نیاز داشته باشید در كنار‌تان او را می‌بینید.

او چه چیزی را دوست دارد؟

برای خرید یك كادو ذهن‌تان پر از ایده‌هایی است كه او را شگفت‌زده می‌كند یا این‌كه باید از ده‌ها نفر مشورت بگیرید و باز هم به نتیجه‌ای كه می‌خواهید نمی‌‌رسید؟ اگر ارتباط شما نزدیك و گرم باشد، سعی می‌كنید از هر راهی كه می‌شود به علائق او پی ببرید و آن‌ها را در رفتارها، پوشش و آرایش و همه ابعاد زندگی‌‌تان جلوه دهید. او را بهتر از هر كسی می‌شناسید، حتی اگر یك‌سال بیشتر از ازدواج‌تان نگذشته باشد، ‌آنقدر پیوند میان شما قوی هست كه از اعضای خانواده‌اش هم بیشتر روی احساسات، رفتارها و حتی منظورهای پنهانش شناخت دارید. خوب می‌دانید در چه موقعیتی نباید قرارش دهید یا این‌كه در چه شرایطی مهم‌ترین حرف‌ها را باید به او بزنید. شما این اطلاعات را به طرز عجیب و نامحسوسی به دست آورده‌اید. حالا دیگر می‌توانید از نگاه او درونش را بخوانید و به غیر از شما هیچ‌كس از پس این كار برنمی‌آید. حس می‌كنید هر روز كه می‌گذرد، ارتباط‌تان به طرز شگفت‌آوری قوی‌تر می‌شود و خیلی زودتر از انتظار‌تان چیزهایی كه می‌خواهید را درباره‌اش كشف می‌كنید.

همیشه از او دفاع می‌كنید؟

اگر یكی از اعضای خانواده‌‌تان به او توهینی كند یا این‌كه متهمش كند، چه واكنشی نشان می‌دهید؟ ممكن است حق با خانواده‌‌تان باشد، بنابراین به آن‌ها اجازه می‌دهید كه در نبود همسر‌تان حسابی سرزنشش كنند یا این‌كه در موردش جملات ناخوشایندی را به كار ببرند؟ در صورتی كه واقعا عاشقش باشید، قطعا ‌از او دفاع می‌كنید و خود‌تان را به خاطرش در خطر می‌اندازید؟ اگر واقعا عاشقش باشید حتی اگر نگرانی‌هایی در رابطه شما وجود دارد مقابل دیگران به او توهین نمی‌كنید یا از او گلایه نمی‌كنید. دوست دارید حتی در سخت‌ترین روزهای رابطه‌‌تان همه بدانند كه برای‌تان محترم است و آن‌ها هم وظیفه دارند به او احترام بگذارند.
 

حسرت زندگی دیگران را دارید؟

نگاهی به زندگی‌‌تان در این چند‌سال بیندازید. تا امروز پیش آمده حسرت زندگی دوستان‌تان را بخورید یا این‌كه همسر‌تان را با مردهای دیگر مقایسه كنید و بعد از آن یك آه بكشید؟ اگر عاشقش باشید حتی اگر او یك آدم كاملا معمولی باشد، آدمی كه پول محدود، ‌ظاهر متوسط و خانواده متوسطی هم دارد، ‌هرگز فكر نمی‌كنید كه می‌توانستید انتخاب بهتری داشته باشید. از نظر شما بهتری و بدتری با این معیارها سنجیده نمی‌شود. شما فكر می‌كنید او با تمام كاستی‌هایش بهترین گزینه برای شماست و آرامشی را كه در كنار او می‌گیرید از هیچ‌كس دیگری نمی‌توانستید بگیرید.

چطور توصیفش می‌كنید؟

او را در 5 جمله توصیف كنید. حالا به جملاتی كه انتخاب كرده‌اید نگاه كنید؛ چه تعداد از آن‌ها مثبت هستند و چه تعداد منفی؟ شما او را همانطور كه هست می‌پذیرید و به همه چیزش افتخار می‌كنید یا این‌كه همیشه منتظر روزی هستید كه او قرار است تغییر كند؟ در زندگی عاشقانه اینطور نیست كه شما ویژگی‌های منفی همسر‌تان را نبینید. همه عیب و ایرادهایش را می‌بینید اما برای‌تان آزار‌دهنده نیست. شما می‌دانید كه خود‌تان هم خالی از عیب نیستید. در مقابل نقاط قوت او برای‌تان مهم و ارزشمند است و سعی می‌كنید با مطرح‌كردن این ویژگی‌های مهم در مقابل دیگران، ارزش او را پیش دیگران هم بالا ببرید.

او را برای اشتباهات دیگران سرزنش می‌كنید؟

هیچ‌وقت از او نمی‌خواهید كه بین شما و وفاداری‌اش به خانواده‌ خود یا دوستانش یكی را انتخاب كند. سعی می‌كنید به موقعیت خانوادگی و اجتماعی‌اش احترام بگذارید و او را به‌خاطر اشتباهات دیگران هرگز تحقیر نمی‌كنید. حتی در سخت‌ترین شرایط به آدم‌هایی كه برایش ارزشمند هستند احترام می‌گذارید و هرگز حتی به‌دلیل خنك‌شدن دل خود‌تان او را در مقابل دیگران شرمنده نمی‌كنید.

از رویاهایتان می‌گذرید؟

قطعا شما و او قبل از آشنایی‌‌تان رویاهایی داشته اید. ممكن است یكی‌ از شما فكر تحصیل در كشوری دیگر را می‌كرده‌ و فكر دیگری این بود كه در همین كاری كه هست چطور می‌تواند پیشرفت كند. آیا زمانی كه رویاهای شما در یك مسیر قرار نمی‌گیرد، حاضر می‌شوید از رویای خود‌تان به‌دلیل رسیدن او به آرزوهایش صرف‌نظر كنید و در راه تحقق آرزوهایش بهترین همراه برای او باشید؟

باید فقط متعلق به شما باشد؟

اگر روزی بفهمید كه جدایی برای شما بهترین چیز است، ‌آیا به او اجازه می‌دهید كه بدون جنگ و دعوا از شما جدا شود؟ شاید شما یكدیگر را دوست داشته باشید اما به دلایل بسیار نتوانید زندگی‌‌تان را آن‌طور كه انتظار دارید یا لیاقتش را دارید بسازید. اگر شما یك عاشق واقعی باشید هرگز به این فكر نمی‌كنید بلكه فكر می‌كنید اگر او قرار است مال شما نباشد پس دیگر چه دلیلی دارد، نگران او و آینده‌اش باشید. شما او را هرجا كه باشد دوست دارید، چه در كنار‌تان و چه دور از شما.
 

زیادی مراقبش هستید؟

آیا سلامتش برای شما نخستین اولویت است؟ از نگرانی‌هایش كم می‌كنید چون نمی‌خواهید استرس‌ها اذیتش كنند، وقتی كه بیمار می‌شود مهم‌ترین موضوع زندگی‌‌تان مراقبت از او و سلامتش می‌شود؟ اگر این‌طور باشد شما واقعا عاشقش هستید. این مسئله قطعا در كوچك‌ترین بخش‌های زندگی شما بروز پیدا خواهد كرد. از پختن یك غذای سالم بگیرید تا كنترل وزن و سلامت او یا حتی مراقبت از سلامت روانش، همگی برای شما اهمیت ویژه‌ای پیدا خواهند كرد.

همه چیز «ما» شده است؟

در رابطه‌‌تان مدام حرفی از «من» به میان نمی‌آورید و حتی وقتی می‌خواهید تصمیمی بگیرید و به او انتقال دهید مصلحت «ما» را در‌نظر‌ می‌گیرید. وقتی كه به آینده فكر می‌كنید قبل از هر تصمیمی كه می‌گیرید به این فكر می‌كنید كه این اتفاق روی احساسات و آینده او چه تاثیری می‌گذارد. خوشبختی شما یك خوشبختی مشترك است. اتفاقی كه لبخند را روی لب هر دوی شما می‌نشاند.

نزدیكانش را دعوت می‌كنید؟

آخرین باری كه دوستان او یا اعضای خانواده‌اش را دعوت كردید كی بود؟ اگر عاشقش باشید به او حق می‌دهید كه مانند شما با كسانی وقت بگذراند كه دوست‌شان دارد و كنارشان آرامش می‌گیرد. دوستان قدیمی، اعضای خانواده یا حتی كسانی كه خیلی هم در دل‌تان به آن‌ها تعلقی ندارید را به خاطر خوشحالی او به خانه‌‌تان دعوت می‌كنید یا وقتی كه از شما می‌خواهند آخر هفته با آن‌ها باشید فكر نمی‌كنید كه روز‌تان را قرار است تلف كنید. هیچ ارتباطی را به او تحمیل نمی‌كنید. اگر می‌خواهید كسی را به خانه‌‌تان دعوت كنید اول به این فكر می‌كنید كه او از این مهمانی چه لذتی می‌برد.

حرف‌های‌تان تمام نمی‌شود؟

آخرین‌باری كه یك روز تمام با هم تنها بودید كی بود؟ آیا در پایان روز خسته و بی‌حوصله شده بودید و دیگر حرفی برای گفتن نداشتید؟ اگر احساس بین شما قوی باشد، حرف‌هایی كه دوست دارید به هم بزنید هیچ وقت تمام نمی‌شود. حتی اگر به یك مسافرت یك ماهه 2 نفره بروید و مدام با هم تنها باشید بین شما سكوت آزار‌دهنده‌ای برقرار نمی‌شود و همیشه آن‌قدر موضوع مشترك برای صحبت كردن و علاقه مشترك برای تفریح كردن دارید كه خلا یك همراه واقعی را در زندگی‌تان احساس نمی‌كنید.

اشتباهاتش را نمی‌بخشید؟

وقتی كه با هم دعوا می‌كنید فورا ذهن‌تان به عقب بر می‌گردد و تمام مشكلاتی كه در این سال‌ها بین شما پیش آمده را به او یادآوری می‌كنید؟ اگر عاشقش باشید هرگز از اشتباهات گذشته‌اش یك داستان نمی‌سازید و تحقیرش نمی‌كنید. شما اغلب اتفاقات بد گذشته را به راحتی می‌بخشید و تا حدودی فراموش می‌كنید و حتی اگر بعضی‌های‌شان از یاد‌تان نرود، مقابل او وانمود می‌كنید كه فراموش‌شان كرده‌اید.
 

خودتان را كنار نمی‌كشید؟

هیچ وقت این جمله را به زبان آورده‌اید؟ بی‌پولی و مشكلات تو به من ربطی ندارد!  یا این‌كه شما هم برای آینده مشترك‌تان مدام برنامه‌ریزی می‌كنید و دوست دارید به هر قیمتی كه شده تلاش‌تان را بیشتر كنید تا بهترین آینده را برای یكدیگر بسازید و  خود‌تان را از منافع این زندگی كنار نمی‌كشید و به یك مصرف‌كننده پر توقع تبدیل نمی‌شوید. پا به پای هم مسائل مالی، ‌تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ها را مدیریت می‌كنید و هیچ وقت فكر نمی‌كنید كه او تنها كسی است كه در قبال این زندگی وظیفه دارد.

شرایطش را درك می‌كنید؟

نه این‌كه یك آدم وابسته و منفعل باشید اما برنامه‌های شما به جای برنامه‌های من، به ما تبدیل می‌شود. تفریحات شما می‌شود تفریح 2 نفره و شادی شما می‌شود شادی مشترك. حتی زمانی كه حسابی دل‌تان گرفته برای تفریح كردن نگاهی به برنامه او می‌اندازید. آیا او سالم است و حوصله و توان جسمی این تفریح را دارد. آیا به خاطر برنامه كاری‌اش به او فشاری نمی‌آید و او هم مانند شما از این برنامه‌ای كه گذاشته‌اید لذت می‌برد یا این‌كه بهتر است تفریح‌تان را به زمان دیگری منتقل كنید.

دوست دارید همه چیز متعلق به او باشد؟

وقتی به قصد خریدن چیزی برای خود‌تان به خرید می‌روید، پشت مغازه‌ها چشم‌تان به چیزهایی جلب می‌شود كه او دوست دارد داشته باشد یا به لباس‌هایی كه به‌نظر‌تان اگر بپوشد خیلی زیبا می‌شود؟ برای شما كه عاشقانه دوستش دارید، ‌همیشه برای‌تان زیبایی‌اش تازه می‌ماند. وقتی كه لباس تازه‌ای می‌پوشد دوست دارید نگاهش كنید. احتیاجاتش را به خاطر دارید و حتی حاضر هستید به خاطر فراهم‌كردن‌شان از احتیاجات خود‌تان صرف‌نظر كنید.


بیشتر بدانید : 6 نشانه هشدار دهنده که می گوید شما همسر خوبی نیستید!!

بیشتر بدانید : 5 روش عاشق کردن کسی که دوستش دارید

بیشتر بدانید : عشق مردانی با این خصوصیات واقعی است!!

بیشتر بدانید : رابطه تان با جنس مخالف پر از عشق است یا شهوت؟ با این نشانه ها بفهمید!

بیشتر بدانید : تفاوت بین عشق واقعی و هوس چیست؟ با 7 نکته زیر متوجه میشوید!!

بیشتر بدانید : یک عاشق واقعی از دنیای مجازی هم عشقش را به شما نشان می دهد

بیشتر بدانید : نشانه های این که او به شما علاقه دارد! گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestle
منبع : مجله سیب سبز