شوهر وابسته به مادر، چگونه با این مرد کنار بیاییم؟
زندگی با مردی که وابسته به مادرش است یکی از سخت ترین کارها است. در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم با مردی که وابسته به مادرش است چه باید بکنیم؟

با مرد وابسته به مادرش چه برخوردی باید داشته باشیم؟

قبل از هر چیز می‌ خواهیم چند مورد از خصوصیات آقایانی را که وابستگی کاذب به مادرشان دارند، بررسی کنیم. برای او تنها زن مثال‌ زدنی مادرش است. از کوچک‌ ترین فرصتی برای بودن در کنار مادر استفاده می‌ کند و بدون اجازه او آب هم نمی‌خورد. هیچ تصمیمی بدون حمایت مادر نمی‌گیرد و رازی که مادرش از آن بی‌خبر باشد، ندارد.
وقتی خانواده‌ اش بی‌ دلیل و منطق از شما انتقاد می‌ کنند یا باعث ناراحتی‌ تان می‌ شوند، شرایط را برای رفع تنش مدیریت نمی‌ کند و حتی جلوی دیگران، فوری حرف‌ های مادرش را تکرار می‌کند و انتظار دارد که حق را به او بدهید. شما به حمایت همسرتان حتی در کوچک‌ ترین لحظات زندگی نیاز دارید. گاهی ممکن است حق با شما نباشد و او هم سرزنش‌ تان کند، اما نیاز دارید که در مقابل دیگران انگشت اتهام را به سمت شما نگیرد و طوری که احترام دو طرف حفظ شود شرایط را مدیریت کند. از انتخاب لباس گرفته تا وسایل خانه، دوست دارد از مادرش الگوبرداری کند و شما را مدام با مادرش مقایسه می‌کند در هر زمینه‌ای که اظهارنظر می‌کنید، می‌گوید: «اما مادرم…» او فقط حاضر است به یک شیوه زندگی کند؛ شیوه مادرش.

بیشتر بدانید : شوهر وابسته به مادر، زندگی با مردی که بدون مادرش آب هم نمی خورد!

برای کنترل اوضاع با مرد وابسته مادرش چه برخوردی باید داشته باشیم؟
برای کنترل اوضاع با مرد وابسته مادرش چه برخوردی باید داشته باشیم؟

با خانواده‌ ها وقت بگذرانید

ممکن است در آغاز راه فاصله گرفتن همسرتان از خانواده‌اش او را بترساند و درباره ادامه این شکل زندگی مردد باشد. پس هیجان‌زده عمل نکنید و تا زمانی که شرایط آرام‌تر شود صبر کنید. جدا کردن او از خانواده‌اش به قیمت بحث و قهر به شما کمکی نخواهد کرد. یادتان نرود به میان آمدن پای قهر، یعنی ناموفق بودن شما در حل مشکل.

با او حرف بزنید

احساس‌تان را به همسرتان بگویید که چه رفتار‌هایی شما را آزار می‌دهد. او را از این موضوع که قصد ندارید رابطه‌اش را با خانواده‌اش قطع کنید مطمئن کنید و برایش توضیح دهید که دیگر مسئولیت خانواده خودش را برعهده دارد و باید حواسش به وظایفش باشد.

سنگ‌ های‌ تان را وا بکنید

قبل از ازدواج با این‌جور مرد‌ها برایشان توضیح دهید که داشتن استقلال فکری، مالی و رفتاری تا چه حد برای‌تان مهم است. اگر او چنین شرطی را برای ازدواج پذیرفته، بهتر است مدت دیگری در دوره عقد بمانید و او را بیشتر محک بزنید.

عجله نداشته باشید

اگر تصمیم گرفته اید با یک مرد بی نهایت وابسته زندگی کنید بدانید که این افراد به سادگی تغییر نمی‌کنند و در برابر تغییر کردن موضع می‌گیرند. باید بپذیرید که تبدیل کردن او به یک مرد مستقل اتفاقی نیست که یک‌روزه بیفتد.

با مادرش دوست شوید

اگر همسرتان به مادرش وابستگی کاذب دارد، بهتر است ارتباط خوب و نزدیکی با مادرشوهرتان برقرار کنید. چون نیاز پیدا می‌کنید که از طریق او روی همسرتان تاثیر بگذارید. زمانی که همسرتان ببیند با گارد بسته با مادرش برخورد نمی‌کنید، با آرامش بیشتری به سمت شما کشیده می‌شود.بیشتر بدانید : چگونه در دل مادرشوهر خودمان را جا کنیم؟

بیشتر بدانید : مادر همسرم در زندگی مان دخالت می کند، دیگر خسته شده ام!!!!

بیشتر بدانید : کودکم به خانواده شوهرم وابسته است، چگونه این وابستگی را از بین ببرم؟

بیشتر بدانید : شوهر بچه ننه، مشکلی که دخترهای امروزی دارند!گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com