6 اشتباه زنانه در رفتار با شوهر!!
 وقتی وارد زندگی مشترک می‌ شوید، هم خانم و هم آقا باید بدانند در موقعیت‌های مختلف چه عکس‌العمل و برخوردی با طرف مقابل داشته باشند. در این مطلب می‌خواهیم به خانم‌های عزیز چند نکته در برخورد با همسر را بیان کنیم. نکاتی که جزو اشتباهات رایج بعضی از خانم‌ها در ارتباط با شوهرشان است

6 اشتباه خانم‌ ها در ارتباط با شوهرشان

  1.  با تعریف کردن مدام از خود و ایجاد برتری خود نسبت به شوهرتان، اعتماد به‌ نفس او را پایین نیاورید.

  2. در انجام امور حتما با شوهرتان مشورت کنید و تک رای نباشید تا او حضورش را در زندگی‌مشترک بیشتر لمس کند و به پوچی نرسد.

  3. وقتی شوهر شما از چیزی ناراحت و عصبانی است او را با مهر و محبت آرام کنید و برای او تکیه‌گاه مناسبی باشید. بگویید که شرایط او را به خوبی درک می‌کنید و آن چه در توان دارید به کار می‌برید و او را حمایت می‌کنید. به این صورت او از پشتوانه عاطفی محکمی که دارد احساس غرور می کند.
     
  4. امتیازات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی فامیل خود را در صورتی که با همسر شما فاصله دارد، مطرح نکنید.

  5. اشتباهی که گاهی شما در رابطه با شوهرتان انجام ‌می‌دهید این است که با حرف‌های‌تان، احساس بی‌ لیاقتی و کوچک‌ بودن و حقارت به او می‌ دهید. به عنوان‌‌ مثال زمانی که کاری انجام ‌می‌ دهد یا حرفی می‌ زند، به او می‌گویید: «کمی منطقی فکر کن! چرا این‌قدر بی‌ فکر و ساده‌ ای؟ چرا می‌ ذاری این‌قدر راحت گولت بزنن؟ چقدر بچه‌ گانه فکر می‌ کنی! و ... ». با بیان‌ این‌ جملات، شوهرتان برای اثبات خودش یا راه لجبازی را پیش می‌ گیرد یا این‌که از شما دور می‌ شود. او برای این‌ که سرزنش نبیند و نشنود، ترجیح می‌ دهد مخفیانه اقدام کند و شرح کارها و حرف‌ هایش را هرگز با شما در میان‌ نگذارد.
     
  6. اگر شما شوهرتان را با مردی دیگر مقایسه کنید حتی اگر آن مرد برادر یا پدر وی باشد، شوهر شما خیلی زود عصبی می‌شود و حالت تدافعی یا تهاجمی به خود می‌گیرد. مردان ذاتاً رقابت‌جو هستند و شما با مقایسه، این حس را در وی بیدار می‌کنید. بنابراین در مقابل حرف‌های شما عصبانی می‌شود.


6 اشتباه زنانه در رفتار با شوهر!!
6 اشتباه زنانه در رفتار با شوهر!!بیشتر بدانید : بزرگترین اشتباهات خانم ها در جذب مرد مورد علاقه شان!!

بیشتر بدانید : 7 اشتباه بزرگ مردان در رابطه جنسی!!!

بیشتر بدانید : مراقب این اشتباهات در رابطه با جنس مخالف باشید!!

بیشتر بدانید : کدام اشتباه همسرم را در زندگی زناشویی ببخشم؟ کدام را نبخشم؟

بیشتر بدانید : اشتباهات زنان عاشق در زندگی مشترک!!گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifetyle
منبع: khorasannews.com