چرا خوبی به طایفه شوهر نتیجه عکس می‌ دهد؟!
با این که خیلی به خانواده همسرم احترام می گذارم ولی بعد از 25 سال زندگی قدر من را نمی دانند و به من بی احترامی می کنند

خوبی به طایفه شوهر نتیجه عکس می‌ دهد؟!

به عنوان کسی که 25 سال است ازدواج کرده ام باید بگویم خیلی وقت‌ ها خوبی به طایفه شوهر نتیجه عکس می‌ دهد. بنده در این سال‌ ها نه آسایش داشتم نه گردش و تفریح. شوهرم تمام وقتش را صرف خانواده‌ اش می‌ کند، پولش، انرژی و وقتش همه مال آن‌ هاست. آخرش هم عوض تشکر، قدر من را نمی‌ دانند و بی احترامی می‌ کنند. تکلیف من چیست؟

بیشتر بدانید : 10 توصيه معروفترين مشاوران دنيا براى ارتباط با خانواده همسر؟؟

مخاطب محترم، رفتارهای محبت‌آمیز در مجموعه ارزش ‌های اخلاقی قرار می‌ گیرد و در تمام فرهنگ‌ ها و کل جهان آن را قبول دارند و تایید می‌ کنند و موجب صمیمیت بیشتر و روابط بهتر با دیگران می‌ شود اما به نظر می‌رسد که تجربه ۳۵ ساله شما چیز دیگری می‌ گوید. این‌ طور که من برداشت کردم، شما و همسرتان در انجام رفتارهای محبت آمیز به خانواده ایشان فوق‌ العاده زمان، پول و انرژی گذاشتید اما به آن میزان که انتظار داشتید، قدردانی و احترام دریافت نکردید. این تجربه معمولا حس خشم و دیده‌ نشدن به انسان می دهد. اما چند توصیه به شما:

محبت ‌کردن، اندازه دارد

همه ارزش‌ های اخلاقی مثل محبت و مهربانی  به دیگران بهتر است در یک اندازه و مقدار مناسب باشد. افراط در انجام چنین رفتارهایی باعث ایجاد انتظاراتی از طرف مقابل می‌شود که در خیلی مواقع ذهنی است و دیگری از آن بی‌اطلاع است. در دیگران هم این توقع ایجاد می‌شود که همواره شما باید خدمات بدهید و در دسترس باشید و گاهی که به دلیل شرایط این امکان فراهم نمی‌شود موجب دلخوری و ناراحتی می‌شود.  بنابراین توصیه می‌شود در اندازه درست و منطقی به دیگران خدمات بدهید تا مانع توقع در هر دو طرف شود.

family01.jpg

احساسات واقعی خود را پنهان نکنید

یاد بگیرید تا با بیان درست احساس ناراحتی و رنجش خود به دیگران آن‌ها را دچار ابهام و تناقض نکنید. گاهی افراد پس از شنیدن ناراحتی شما متعجب می‌شوند و از آن اظهار بی‌اطلاعی  و پس از آن  اقدام به تغییر رفتار می‌کنند. همچنین در تعریف بی‌احترامی دقت کنید آیا جدای از این‌ که این ها خانواده شوهر هستند در هر فرهنگ و ارتباطی این رفتار آن‌ها معنای بی‌احترامی می‌گیرد؟ چون ما هیچ اطلاعی از نوع رفتاری که شما معنای بی‌احترامی به آن داده‌اید، نداریم. در آخر اگر با بیان احساسات واقعی و درست خود باز هم دیگران به بی‌احترامی ادامه دادند، برای جلوگیری از تنش عصبی برای مدت کوتاهی ارتباط خود را با خانواده شوهرتان محدود کنید و از همسرتان برای مدیریت فضا کمک بگیرید.


بیشتر بدانید : رابطه با خانواده همسر، چگونه رابطه بهتری داشته باشیم؟

بیشتر بدانید : قوانین کلی درمورد نحوه رفتار با خانواده همسر!

بیشتر بدانید : روش های جلوگیری از دخالت خانواده همسر در زندگی زناشویی!گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com