5 اشتباه زنان مطلقه که زندگی شان را نابود می کند
به تازگی اعلام شده است 13 میلیون جوان مجرد در کشور داریم، از این 13 میلیون مجرد حدود پنج میلیون نفرشان بانوان هستند و 55 درصد از بانوان مطلقه ازدواج نمی‌ کنند. لازم دیدیم به رایج‌ ترین اشتباهات زنان طلاق گرفته اشاره کنیم تا بتوانند زندگی بهتری پس از طلاق برای خودشان رقم بزنند

5 اشتباه در کمین 55 درصد زنان طلاق‌ گرفته

طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی، ۵۵ درصد از زنان مطلقه ازدواج نمی‌ کنند، چند توصیه به این خانم‌ ها داریم.

پس از جدایی و طلاق برای بیشتر افراد به ویژه زنان شرایطی پیش می‌ آید که نیاز به مدیریت دارد و گرنه باعث گرفتن تصمیم‌ های اشتباه خواهد شد. «علیرضا زالی»، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی به‌‌ تازگی اعلام کرده که ۱۳ میلیون جوان مجرد در کشور داریم، از این ۱۳ میلیون مجرد حدود پنج میلیون نفرشان بانوان هستند و ۵۵ درصد از بانوان مطلقه ازدواج نمی‌ کنند.(منبع خبر: فرارو). به همین بهانه، لازم دیدیم به رایج‌ ترین اشتباهات زنان طلاق گرفته اشاره کنیم تا بتوانند زندگی بهتری پس از طلاق برای خودشان رقم بزنند.

بیشتر بدانید : بعد از طلاق، زنها و مردان ایرانی چه می کنند؟

خودتان را اسیر «ای کاش‌ ها» می‌ کنید

افراد طلاق گرفته به‌ ویژه زنان، اولین چیزی که بعد از جدایی مدام از خود می‌ پرسند این است که گناه من چه بود و کدام قسمت زندگی من مقصر بودم که این اتفاق افتاد؟ او هر چقدر هم که تلاش کند تا با پرت کردن حواسش یا انجام کارهای مختلف از این افکار فرار کند، فایده‌ ای ندارد زیرا این افکار شبیه دامی هستند که منتظرند در هر فرصتی فرد را شکار خود کنند. چنین خانم‌ هایی باید مراقب باشند که این افکار، آن‌ ها را در دنیایی از‌ای کاش‌ ها که همراه با هر خاطره تلخ و شیرینی به ذهن می‌آید، اسیر نکند.

تنهایی را به‌ جای ازدواج انتخاب می‌ کنید

ازدواج نکردن و تمایل به زندگی مجردی و تنهایی، تصمیم 55 درصد زنان طلاق گرفته است که البته دلایل مختلفی دارد. بعضی از زنان تصور می‌ کنند اگر ازدواج کنند مردم افکار غلطی راجع به آن‌ ها دارند و در معرض تهمت قرار می‌ گیرند یا این که دیگر نمی‌ توانند به مردها اعتماد کنند و زندگی خوبی برای خود بسازند. بنابراین بهتر است تا آخر عمر تنها بمانند و به رغم داشتن خواستگارهای مناسب، زندگی در تنهایی و انزوا را انتخاب می‌ کنند که باید گفت این تصور و رفتار کاملا نادرست است. همه انسان‌ ها حق داشتن زندگی خوب را دارند و نباید حق داشتن زندگی خوب را از خود بگیرند.

به‌ جای کنار آمدن با افکار از آن‌ ها فرار می‌ کنید  

سعی در فرار از افکار با انجام کارهایی مختلف و خسته کردن افراطی خود، از دیگر اشتباهات بعضی بانوان بعد از طلاق است. شخص باید بپذیرد که در شرایط پس از جدایی قطعا از نظر روحی و روانی برای مدت زیادی افکار به هم ریخته‌ ای خواهد داشت و ذهنش شبیه دریای توفانی خواهد بود پس به جای فرار از افکار سعی کند با آن‌ها کنار بیاید. تلاش کند تا آن‌ ها را در کنترل خود بگیرد که البته یک مشاور و روان شناس مجرب می‌ تواند کمک خوبی برای شما در این زمینه باشد.
 

5 اشتباه زنان مطلقه که زندگی شان را نابود می کند!!
5 اشتباه زنان مطلقه که زندگی شان را نابود می کند!!

به‌ خود و توانمندی‌ های تان شک می‌ کنید

احساس بی‌ ارزشی و بی‌ وجودی هم در کمین چنین خانم‌ هایی است. شخص شروع می‌ کند به مقصر دانستن کامل و مطلق خود یا طرف‌ مقابل یا جامعه و محیط و بعد هم احساس بی‌ ارزشی و بی‌ وجودی یا تنهایی و احساسات مشابه به سراغش می‌ آید. راجع به خود و تمام باورهایش شک می‌کند، با خود درگیر می‌ شود و. ..  اما بهتر است که چنین خانم‌ هایی سعی کنند تا با خودشان دوست شوند، نواقص شخصیتی خود را پیدا کنند و سعی کنند بهترین الگو و مدل از خود را بسازند.

تصمیم‌های احساسی می‌ گیرید

گرفتن تصمیم‌ های آنی و عجله‌ ای و بدون فکر برای فرار از شرایط سخت که اشتباه رایج دیگر چنین زن‌ هایی است. این تصمیم می‌ تواند هر چیزی باشد شبیه برگشتن به زندگی قبلی بدون فکر و حل شدن مشکل، ازدواج دوباره بدون پیش‌ نیازها، رفتن از شهر محل سکونت، مهاجرت و. .. که شخص در حالت عادی و شرایطی که حال مناسبی دارد این تصمیم را نمی‌ گیرد که قطعا اشتباه است. فرد بهتر است صبر کند تا شرایط فکری‌ اش مساعد شود سپس تصمیم‌ های مهم را بگیرد. همچنین بعضی از افراد به ویژه زنان پس از جدایی تصور ابر قهرمانی از خود دارند که می‌ توانند به تنهایی از پس تمام هزینه‌ های زندگی خود و فرزندان شان بر آیند و برای آن‌ ها زندگی خوبی بسازند اما بیشترشان پس از مدتی پشیمان می‌ شوند و دچار سرخوردگی و افسردگی خواهند شد. پس بهتر است اول فکر و تلاش کنند، آرام آرام کار مناسبی برای خود پیدا کنند و از نظر اقتصادی به شرایط با ثبات و مناسبی برسند، سپس درباره آینده خود و فرزندان‌شان تصمیم بگیرند.بیشتر بدانید : با زن مطلقه ازدواج کنم یا نه؟مزایا و معایب ازدواج پسران با زنان مطلقه

بیشتر بدانید : چرا پسران دوست دارند با زنان مطلقه ازدواج کنند؟

بیشتر بدانید : بایدها و نبایدهای ازدواج با مردهای مطلقه، از رابطه جنسی تا ....گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com