6 اشتباه والدین در خواباندن بچه ها!!
 داشتن خواب کافی و منظم برای کودکان بسیار مهم و اساسی است. در ادامه به بررسی روش‌ هایی برای خوابیدن منظم کودکان می‌پردازیم و از رایج‌ترین اشتباهات در این حوزه می گوییم

 6 اشتباه رایج برای خواباندن بچه‌ ها

یکی از چالش‌ هایی که تقریبا همه والدین به خصوص مادرها با آن درگیر هستند، خوابیدن بچه‌ ها در ساعتی مشخص است. معمولا بچه‌ ها علاقه‌ ای به خوابیدن نشان نمی‌ دهند. این بدخوابی ممکن است روی خلق و خوی کودک شما تاثیر بگذارد و موجب استرس و اضطراب و بدخلقی او شود، به همین دلیل است که داشتن خواب کافی و منظم برای کودکان بسیار مهم و اساسی است. در ادامه به بررسی روش‌ هایی برای خوابیدن منظم کودکان می‌پردازیم و از رایج‌ترین اشتباهات در این حوزه می گوییم.
 

بیشتر بدانید : نکاتی کلیدی برای خواباندن کودکان بیش فعال

قبل از خواب به او کافئین یا قند می‌ دهید

خوردن نوشیدنی‌های کافئین‌دار و حاوی قند قبل از خواب باعث بی‌خوابی و تکرر ادرار خواهد شد و این باعث می‌شود کودک شما نتواند خوب بخوابد. سعی کنید از دادن نوشیدنی‌هایی چون چای، قهوه و نوشابه و خوراکی‌هایی مثل شکلات به کودکان خود حدود دو ساعت قبل از خواب پرهیز کنید.
 

توقع دارید که یک باره بخوابد

از کودکان خود نخواهید که به یک‌باره بخوابند. بگذارید قبل از خواب کارهایی که آن‌ها را آرام می‌کند، انجام دهند. برای مثال قبل از خواب یک  نقاشی درباره اتفاقات روزانه خود بکشند یا عروسک خرسی خود را در آغوش بگیرند و کتاب داستان بخوانند.
 

مسواک زدن را مرتب انجام نمی‌ دهد

مسواک زدن را قبل از خواب به یک نشانه برای این‌که زمان خوابیدن رسیده، تبدیل کنید. کودک شما باید بداند زمانی که مسواکش را می‌زند باید تا چند دقیقه دیگر به تختخواب برود. بنابراین اگر مسواک زدن را مرتب انجام ندهید، مرتکب یک اشتباه شده اید.
 

6 اشتباه والدین در خواباندن بچه ها!!
6 اشتباه والدین در خواباندن بچه ها!!

دمای اتاق را تنظیم نمی‌ کنید  

دمای اتاق برای داشتن خواب کودک بسیار مهم است. حتما دمای اتاق را در فصل سرد و گرم بررسی کنید تا متعادل باشد و حواس‌تان باشد که در تابستان لباس کودک شما باید خنک باشد تا علاوه بر خواب راحت دچار گرمازدگی نشود.
 

محیط را آرام نمی‌ کنید

داشتن محیط آرام و بدون سرو صدا بسیار مهم است. برای خواب کودک خود برنامه‌ریزی   و در آن ساعت از روشن کردن تلویزیون و سرو صدا کردن خودداری کنید.
 

گاهی او را قبل از خواب به حمام نمی‌ برید

حمام قبل از خواب می‌تواند کودک شما را آرام کند و باعث شود راحت‌تر بخوابد. البته این روش بیشتر برای کودکان  خردسال و نوپا موثر است که بعضی شب‌ها می‌توان از این ترفند بهره برد.

 

بیشتر بدانید : نوزاد بدخواب را چگونه بخوابانیم؟

بیشتر بدانید : دختر 8 ساله ام تنها نمی خوابد، چگونه اتاق خواب او را جدا کنم؟

بیشتر بدانید : توصیه ای برای کودکان بد خواب


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemrgh.com/news
منبع: khorasannews.com