علامت های هشدار دهنده دوران نامزدی تان را جدی بگیرید
اگر در دوران نامزدی تان یکی از این علامت های هشدار دهنده را دیدید حتما رابطه نامزدی تان را به پایان برسانید.

باورهای غلط زیادی در مورد زندگی وجود دارد و خیلی از آن ها در مورد تمام کردن رابطه است. متاسفانه بسیاری از ما فکر می کنیم هر رابطه ای یا هر زندگی مشترکی ارزش این را دارد که فداکارانه پایش بایستیم حتی به بهای تحقیر خودمان.

در این نوشته می خواهیم علامت های هشداری را مرور کنیم که موقع دیدنشان بهتر است درباره بودن یا نبودن در رابطه تصمیم بگیریم. یادتان باشد گاهی بهتر است خودمان یک رابطه نامناسب را تمام کنیم. این جور وقت ها شکست عاطفی خوردن، بسیار بهتر از ماندن در یک رابطه با یک تلخی مزمن است. اگر با چنین نشانه هایی مواجه شدید به احتمال قوی با یک آدم نامناسب رو به رو هستید و هر طور هست نباید بگذارید این آشنایی به ازدواج برسد یا نامزدی تان ادامه پیدا کند. همه این علامت ها با هم در یک زندگی یا رابطه ناسالم دیده نمی شود.

اگر یک یا دو مورد هم دیده شود الزاما زندگی وحشتناک و پر آسیبی نخواهید داشت اما حداقل آن حد از سالم بودن را که از یک رابطه انتظار می رود، ندارد.

1- مصرف مواد مخدر، مواد روان گردان یا الکل

کسی که در حد اعتیاد این مواد را مصرف می کند، برای ازدواج مناسب نیست. ممکن است این افراد در اوج مصرف با شما خوب و احساسی رفتار کنند، اما به اصطلاح وقت خماری شما روی دیگر سکه را خواهید دید. به این فکر هم نباشید که ازدواج می تواند آن ها را نجات دهد. تجربه روان شناسان و روان پزشکان می گوید این باور غلط است.

 

2 - سابقه درگیری های خشونت بار یا قانون شکنانه

یادتان باشد کسی که قانون را رعایت نمی کند یا با دیگران با خشونت رفتار می کند، روزی حقوق شما را هم زیر پا می گذارد و احتمال دارد در اوج عصبانیت با شما هم پرخاشگری کند.

 

3 - مشغول کار یا تحصیل نبودن

کسی که کاری نمی کند، برای ازدواج مناسب نیست. این کار می تواند تحصیل، شغل یا- برای پسرها- سربازی باشد. کسی که شغل یا تحصیل ندارد یا در راستای آن هم نیست، مثلا کنکوری نیست یا به دنبال کاری هم نمی گردد، زندگی بی هدف و نامتعادلی دارد و می خواهد همه معنای زندگیش را از رابطه بگیرد. این برای او و شما خطرناک است.

 

4 - سابقه آسیب به خواهر و برادر یا دیگر اعضای فامیل

کسی که دست روی اعضای خانواده بلند می کند، روزی روی شما هم دست بلند خواهدکرد. دور چنین فردی را برای ازدواج خط بکشید.

 

5 - تحقیر مردم حتی اعضای خانواده و دوستان شما

کسی که با عناوین زشت یا تمسخر از اعضای خانواده و دوستان شما یاد می کند، احتمال دارد روزی تحقیر را در مورد خود شما هم به کار ببرد.

 

6 - همیشه عصبانی بودن

کسی که همیشه از دست کسی یا چیزی عصبانی است، درواقع مسئولیت رفتارهای خودش را نمی پذیرد. او یک روز هم از دست شما بی خود و بی جهت عصبانی خواهدشد.

 

7 - محدود و منزوی کردن شما

اگر طرف مقابلتان سعی کند شما را منزوی کند یا رفت و آمدتان را محدود کند، نشانه خوبی نیست. این محدودیت ته ندارد و می تواند شما را به زندانی همیشگی طرف مقابلتان تبدیل کند.

 

8 - فشار به خاطر خواسته های نامعقول همیشگی

اگر طرف مقابل همیشه به جان شما نق بزند، برای این که به خواسته نامعقولش یا خارج از ارزش های او جواب مثبت نداده اید، این علامت خطر را جدی بگیرید.

 

9 - وفادار نبودن

اگر طرف مقابل شما همزمان با شما با یک یا چند نفر دیگر، در رابطه عاطفی باشد به هیچ وجه گزینه ازدواج نیست. این را قطعا می دانید اما اگر خیال می کنید با محبت بیشتر به او می توانید او را از آن خود کنید، بدانید که سخت در اشتباهید.

 

10 - برخورد فیزیکی

اگر طرف مقابلتان با شما هرگونه پرخاش فیزیکی داشته باشد، لازم است نگاه دوباره ای به آینده رابطه با او و ازدواجتان بیندازید (مثلا شما را هل دهد، شما را بکشد، چیزی به طرفتان پرتاب کند یا دستتان را به شدت بپیچاند.)

 

11 - سوءاستفاده مالی

گاهی طرف مقابل از شما سوءاستفاده مالی می کند یا از امتیازهایی که دارید استفاده نامناسب می کند. یادتان باشد، هیچ ازدواج درست و درمان و سالمی شما را ملزم به راه دادن به این سوءاستفاده ها نمی کند.

 

12 - متهم کردن شما

اگر طرف مقابل مدام شما را متهم به رابطه با افراد دیگری از جنس مخالفتان می کند، یادتان باشد با یک شخصیت شکاک ازدواج می کنید و بخش عمده ای از زندگی تان به جواب دادن به این شک های بی اساس خواهد گذشت.

 

13- نادیده گرفتن شما

وقتی که طرف مقابلتان برای مدت زیادی شما را نادیده می گیرد، در قرارها معطلتان بگذارد و حرف های شما را بی پاسخ بگذارد، یکی از اصلی ترین دلیل های ازدواج، یعنی توجه متقابل، زیر سوال می رود.

 

14 - دروغ

دروغ گفتن به خصوص در مورد مسایل مهم، مشکلی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت؛ البته به جز جاهایی که واقعا استدلال قانع کننده ای پشت دروغ باشد یا مسئله پنهان شده، فضای شخصی طرف مقابلمان باشد.

 

15 - گم شدن های چند روزه

وقتی که طرف مقابلتان بدون خبر قبلی چند روز سر و کله اش پیدا نمی شود یا بدون دلیل موجه سر وعده ها نمی آید یک جای کار می لنگد. بیشتر دقت کنید.

 

16 - حق به جانب همیشگی بودن

اگر طرف مقابلتان در مشکل ها و بحث ها همیشه شما را مقصر بداند و سرزنشتان کند، جایی از کار مشکل دارد. یادتان باشد هر مشکلی دوطرفه است و هرکدام از طرفین سهمی در به وجود آمدن مشکل داشته اند. البته اگر همیشه هم به شما حق بدهد نشانه خوبی نیست.

 

17 - دستور درباره پوشش و رفتار

در هیچ رابطه ای شما و همسر(نامزدتان) حق ندارید به دیگری دستور دهید که چگونه بپوشد یا رفتار کند. شما فقط می توانید پیشنهاددهنده باشید. اگر پوشش طرف مقابل با ارزش های شما سازگار نیست باید در اصل انتخابتان شک کنید نه این که با دخالت های مدام او را کنترل کنید.

 

18 - تهدید به خودکشی

اگر طرف مقابلتان به شما بگوید که در صورت ترک از سوی شما، خودش را می کشد یا نمی تواند بدون شما زندگی کند، این را به حساب دوست داشتن نگذارید، این دوست داشتن بیمارگونه است و به شما و خودش ضربه می زند.

 

19 - دمدمی مزاج بودن شدید

اگر می بینید طرف مقابلتان یک روز شما را به عرش اعلی می برد و روز دیگر شما را سرکوب می کند، در ازدواج با او تجدیدنظر کنید.

 

20 - خواسته های نابرابر

اگر طرف مقابلتان به خواسته های شما توجه نمی کند و همیشه اوضاع بر وفق مراد او می چرخد رابطه برابر نیست و ازدواج شما سرانجام خوشی نخواهد داشت.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : هفته نامه زندگی مثبت