این دروغگوهای عاشق پیشه گول تان نزنند!
دروغ گفتن در روابط عاشقانه اثرات جبران ناپذیری روی هر دختر و پسری می گذارد. اگر شما هم در رابطه عاشقانه ای قرار دارید چشمان تان را باز کنید و مراقب این دروغگوهای عاشق پیشه باشید.

در عشق زخم‌هایی است که ناسور می‌شوند. شاید از ناخودآگاه ذهن ما پاک شوند اما خشم و اضطراب پنهانی آنها برای همیشه باقی می‌ماند. یکی از این زخم‌ها دروغ‌هایی است که در رابطه عاشقانه «پیش می‌آید.»

 

مراقب دروغ هایی که در روابط عاشقانه تان به وجود می آیند، باشید

 

گاهی قصد دروغ گفتن نداریم اما ناخودآگاه برای اینکه معشوق را جذب کنیم و او را نگه داریم، فریبش می‌دهیم. دامنه فریب گسترده‌تر از آنی است که فکرش را می‌کنیم.

 

یکی از دروغ های روابط عاشقانه، پوشاندن نقص‌های ظاهری است

دروغ فقط گفتنی نیست. آرایش غلیظ و پوشیدن لباس‌هایی که صورت و بدن ما را طور دیگری نشان بدهند، از مصادیق فریب هستند.

 

تظاهر به مهربانی و سازگاری بیشتر از آنچه هستیم، از مصادیق دیگر دروغ در روابط عاشقانه است

تلاش برای خندیدن و مهربانی، دست و دل باز بودن و نشان دادن سازگاری با شرایط ناخوشایند بیش از آنچه هستیم، فریفتن معشوق است. غلو درباره وضعیت اقتصادی، موقعیت شغلی و درآمد یعنی شوخی گرفتن عشق و فریب معشوق.

 

دروغ گفتن درباره سن یکی دیگر از دروغ های دوران عاشقی است

افرادی که سنشان را دروغ می‌گویند و خیالشان راحت است که پس از اینکه معشوق را «لبه دام» انداختند، دیگر کار از کار گذشته است و کسی برای یکی‌دو سال سن ناقابل معامله را به هم نمی‌زند.

 

دروغ گفتن در مورد روابط جنسی در دوران عاشقی

افرادی که خود را از نظر جنسی گرم‌تر از آنچه که هستند، نشان می‌دهند به شیوه‌ای دیگر فریبکاری می‌کنند.

 

بزرگنمایی هوش و دانش نیز از مصادیق دیگر دروغ در روابط عاشقانه است

افرادی که پیش از هر ملاقات عاشقانه چند مطلب را با عجله در اینترنت جستجو می‌کنند و خود را باسوادتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند، به شیوه‌ای متمدنانه فریبکاری می‌کنند.

 

پنهان کردن مواردی درباره رابطه‌های گذشته نیز یکی از شایع‌ترین مصادیق دروغ در رابطه است.

در عشق بهتر است خودمان باشیم. فریب و دورغ ، دشمن عشق است. فریب یعنی جدی نگرفتن معشوق به‌عنوان انسانی که احساس و فکر و عاطفه دارد. شاید بتوانیم معشوق را بفریبیم و او را پای سفره عقد بکشانیم اما با خشم‌های پنهان او که در طول زندگی خودش را با نشانه‌هایی مانند طلاق عاطفی، اختلال جنسی، پرخاشگری و نشانه‌های بی‌شمار دیگر نشان می‌دهد، چه می‌کنیم؟

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamat.ir