تحلیل روانشناسانه فریب‌ خوردن دختر جوان از بازیگر معروف
تحلیل روان‌شناسانه ماجرای دختری که به امید ازدواج، خانه‌اش را به نام یک بازیگر معروف کرد، اما او زیر قولش زد

چرایی فریب‌ خوردن یک دختر از بازیگر معروف

«۷ تیر سال ۸۶ من با این آقا که یکی از بازیگر‌های معروف سینماست، آشنا شدم. در سینما او را دیدم و همان جا شماره من را گرفت... رابطه خوبی هم داشتیم، حسابی عاشق او شده بودم، اما ...». «شاهین صمدپور» یکی از نام آشناترین مستندساز‌های اجتماعی کشورمان، به تازگی با دختری گفتگو کرده که مدعی است توسط یک بازیگر معروف، فریب خورده است. در ادامه صحبت‌های این دختر را که این‌روز‌ها تومور مغزی هم دارد و شرایطش مناسب نیست را خواهید خواند و یک روان‌شناس به تحلیل این ماجرا خواهد پرداخت.

بیشتر بدانید : در ازدواج فریب این پسران را نخورید!

گفت اول خانه‌ات را به نامم بزن بعد ازدواج می‌کنیم

این دختر در ویدئویی که «صمدپور» در اینستاگرام شخصی‌اش منتشر کرده است، می‌گوید: «بعد از چندین سال آشنایی، یک روز این بازیگر معروف به من گفت که اول برویم محضر و خانه‌ات را به نام من بزن و بعدش می‌رویم دفتر عقد و ازدواج. قرار بود با هم ازدواج کنیم...، اما بعد از این‌که خانه‌ام به نامش شد، مدام به او می‌گفتم که چرا به قول‌هایی که به من دادی، عمل نمی‌کنی؟»

او درباره ابتلایش به سرطان و واکنش این بازیگر هم می‌گوید: «از سال ۹۴، تومور مغزی گرفتم. وقتی که متوجه این ماجرا شد به من پیامک داد که به فکر مرگ تدریجی باش. اگر تو واقعا سرطان داری، حرص چی رو می‌زنی؟ آدمی که سرطان داشته باشه به فکر ثوابه نه ویلا و زمین.»

صمدپور با این توضیح که این بازیگر معروف در رای بدوی به سه سال‌و‌نیم زندان محکوم شده، پروانه شغل دومش لغو و ۹۱ روز هم زندان قطعی در انتظارش است، از این دختر درباره واکنش این بازیگر به این اتفاقات می‌پرسد که او می‌گوید: «بعدش که از او شکایت کردیم، گفت طناب دار دور گردن خودت و خانواده‌ات می‌اندازم و من خیلی نفوذ دارم.» مادر این دختر هم می‌گوید: «یک روز به دخترم زنگ زد و گفت که من می‌خواهم بروم مسافرت، برو و برای من چمدان بخر. دخترم رفت خرید. به دخترم گفتم که این کار را نکن، گوش نکرد. چند وقت بعد به دخترم گفت که برو برای من سینمای‌خانگی بخر. فاکتور خرید همه این‌ها را دارم.»

به دختر‌های جوان می‌گویم گول پسر‌ها را نخورید

این دختر در پاسخ به این سوال صمدپور که اگر این بازیگر این ویدئو را ببیند، می‌خواهی چه چیزی به او بگویی، بدون مکث می‌گوید: «فقط بهش میگم ازش متنفرم، متنفر. به دختران جوان هم می‌گویم که گول پسر‌ها رو نخورید، پسر‌های زیادی هستن که این جوری اند.»

تحلیل روانشناسانه فریب‌ خوردن دختر جوان از بازیگر معروف
تحلیل روانشناسانه فریب‌ خوردن دختر جوان از بازیگر معروف

اشتباهات دومینووار این دختر

اسما صابری: واضح است که برای ازدواج باید ملاحظات زیادی در زمان آشنایی دختر و پسر مورد توجه قرار گیرد. شناخت طرف مقابل، تحقیق درباره او از اطرافیانش، اطلاع داشتن خانواده‌های دو طرف از مسیری که برای آشنایی طی می‌شود و .... اشتباهات دومینووار این دختر که فریب یک بازیگر معروف را خورده، باعث شده است فشار روانی زیادی به او وارد شود. در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌شود.

وقتی طرف‌ مقابل را در جایگاه بالاتری می‌بینیم

این دختر، خانه‌اش را قبل از ازدواج به نام پسر مورد علاقه‌اش زده، برای او چمدان و سینمای‌خانگی خریده و ...! در این بین باید توجه داشته باشیم وقتی تصمیم می‌گیریم با فردی ازدواج کنیم، اگر طرف مقابل را در جایگاه بالاتری بدانیم و خودمان را کافی ندانیم برای بودن با آن فرد مدام دنبال این هستیم که بخشِ ناکاملی را که حس می‌کنیم با حمایت‌های بیش از حد پر و کامل کنیم و در نهایت فرد مقابل را تبدیل به آدمی متوقع و منتظر می‌کنیم که همواره چشمی از او منتظر دست ماست که چیزی را ببخشیم یا بیشتر حمایتش کنیم؛ بنابراین فردی که در دوران آشنایی مثل این بازیگر معروف، چنین نگاهی به زندگی دارد و می‌گوید که اول خانه‌ات را به نام من بزن و بعدش ازدواج خواهیم کرد، گزینه مناسبی برای ازدواج نیست.

جایگاه اجتماعی افراد خوب است، اما کافی نیست

موقعیت و جایگاه اجتماعی بعضی آدم‌ها زیباست به خصوص اگر آن‌ها، چهره سرشناس و محبوبی بین مردم باشند. همه ما نیازمند زندگی‌مشترکی هستیم که در آن مورد توجه قرار بگیریم، شنیده شویم و در نهایت احساس امنیت کنیم، اما بهتر است فقط موقعیت و جایگاه اجتماعی طرف مقابل را برای داشتن امنیت ملاک قرار ندهیم چراکه هر انسانی در هر جایگاهی قبل از هر چیز باید برای زندگی مشترکش امنیت به همراه آورد. ازدواج با شوهر بازیگر، خواننده و به عبارتی دیگر سلبریتی‌ها، برای بسیاری از جوانان امروزی شیک و باکلاس است، اما نباید زمینه‌ای را فراهم کند تا یک دختر، مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

اصرار برای ازدواج معنا ندارد

دختر و پسر‌های جوان باید بدانند که اگر طرف مقابل‌شان تمایلی به ازدواج ندارد یا گزینه دیگری را برای خود انتخاب کرده است، آشنایی با او آسیب‌زا خواهد بود. پافشاری برای نگه‌داشتن همراه‌مان او را بیشتر از ما دور خواهد کرد. زندگی‌مشترکی که توام با آرامش است، نیازمند دو فرد است که با انرژی نسبتا برابر برای خوشبختی در حال تلاش کردن هستند.

تلاش یک طرفه این دختر برای راضی کردن طرف‌مقابل با دادن باج‌های عاطفی و البته بیشتر مالی، اثبات‌کننده همین نکته است. وقتی هم احساس کردیم که طرف مقابل دارد از ما سوء استفاده می‌کند، بهتر است خودمان را وارد بازی امیدواری نکنیم که روزی اوضاع درست خواهد شد و او روزی تغییر خواهد کرد.

قبل از عاشق شدن، یکدیگر را بشناسید

برای داشتن یک زندگی‌مشترک موفق، لازم است قبل از ازدواج تلاش کنیم اول خودمان و سپس دیگری را به خوبی بشناسیم. آشنایی‌های قبل از ازدواج پر از هیجانات زیباست، اما تضمین‌کننده خوشبختی در زندگی‌مشترک نخواهد بود. عاشق شدن خوب است، اما قبل از خرج صمیمیت برای طرف‌مقابل نیاز به شناختن یکدیگر داریم.

اگر این دختر با کمی تحقیق یا بررسی، متوجه ویژگی‌های شخصیتی این بازیگر معروف شده بود، پنج سال از بهترین سال‌های عمرش را پای او هدر نمی‌داد. البته مادر این دختر هم می‌تواست با راهنمایی‌های دقیق و البته تاثیرگذار‌تر، تا حد زیادی مانع از به وجود آمدن این شکست عشقی شود.


بیشتر بدانید : ازدواج با این دلایل ممنوع!!

بیشتر بدانید : وقتی در عشق فریب می‌خوریم!

بیشتر بدانید : 5 ابراز علاقه دروغین که هر دختر و پسری باید بداند!!

 

 

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com