عاشق دختری شده ام که چند سال پیش مورد تجاوز قرار گرفته!!
 عاشق دختری شده ام که چند سال پیش مورد تجاوز قرار گرفته، مانده ام چه کنم؟

با راز هولناک دختر مورد علاقه ام چه کنم؟

عاشق دختری شده ام که 21 سال دارد. به تاز گی متوجه شدم که در 17 سالگی مورد تجاوز قرار گرفته است. ظاهرا توسط یکی از آشنایانش هم بوده و او از ترس به هیچ کسی نگفته است. دختر بسیار خوبی است و قرار بود امسال به خواستگاری اش بروم اما هنوز بعد از یک هفته که این موضوع را با من درمیان گذاشته شوکه ام و نمی دانم به خانواده ام باید بگویم یا نه؟ چطور بگویم؟ راهنمایی‌ام کنید.
هر چند اطلاعات زیادی از خودتان و معیارهای مد نظرتان   برای ما ارسال نکرده‌اید، در ادامه نکاتی را خدمت‌تان عرض می‌کنیم.

بیشتر بدانید : عاشق دختری هستم که نمی توانم با او ازدواج کنم!!

معیارهایتان را برای انتخاب همسر مشخص کنید

علت این‌که دوره آشنایی شما یک سال و نیم طول کشیده را بیان نکرده‌اید ولی امیدوارم در این دوره آشنایی به جای تبادل احساسات، به کسب شناخت از یکدیگر و ارزیابی ملاک‌هایتان برای انتخاب همسر مبادرت ورزیده باشید ولی درعین حال لازم است مجدد این معیارها را تبیین کنید و درباره تطبیق داشتن یا نداشتن آن‌ها در دختر مد نظر به جمع‌بندی برسید.

عاشق دختری شده ام که چند سال پیش مورد تجاوز قرار گرفته!!
 عاشق دختری شده ام که چند سال پیش مورد تجاوز قرار گرفته!!

موضوع تجاوز را خیلی بزرگ‌نمایی نکنید

در عین حال که آزار جنسی در سنین کودکی و نوجوانی به خصوص از سوی آشنایان اثر روانی شدیدی روی افراد می‌گذارد و شاید نیاز به مداخلات روان شناختی داشته باشد ولی این موضوع نباید بر همه جنبه‌های زندگی این افراد و از جمله ازدواج آن‌ها تاثیر بگذارد. بنابراین در صورتی که ملاک‌های شما مطابقت دارد و سایر شرایط هم مهیاست، تنها به دلیل این مسئله تصمیم خود را تغییر ندهید زیرا همه افراد به نوعی در گذشته خود ممکن است ناراحتی‌هایی را در زمینه‌های مختلف تجربه کرده باشند و اگر بنا باشد خیلی موشکافانه و سخت‌گیرانه به روان کاوی افراد بپردازیم، بسیاری از تصمیمات و اتفاقات زندگی زیر سوال خواهد رفت. این که این دختر موضوع را به هر دلیلی چه برای اثبات صداقت یا انگیزه‌های دیگری بیان کرده است، اگر نتیجه ناخوشایندی برایش به دنبال داشته باشد، می‌تواند مشوقی برای پنهان کاری تلقی شود.

به جای گفتن این موضوع به دیگران به او کمک کنید

گفتن این موضوع به خانواده شما به هیچ عنوان صحیح نیست زیرا در هر صورت آبرو و وجهه ایشان خدشه‌دار می‌شود. بعد هم اگر با ازدواج شما موافقت کنند، این مسئله همواره به عنوان یک نقطه ضعف در ذهن خانواده شما وجود خواهد داشت و از نظر روانی نیز آثار نامطلوب آن در این خانم تداوم خواهد یافت. اگر هم با ازدواج شما موافقت نکنند، آن گاه آبروی این خانم را نزد دیگران برده‌اید و آسیب روانی این کار کمتر از خود آزار جنسی گذشته نخواهد بود. بنابراین سعی کنید به وی کمک کنید تا بتواند از این بحران روحی برای همیشه عبور کند و توصیه می‌کنم در صورت نیاز از یک روان شناس باتجربه و دارای مجوز سازمان نظام روان شناسی هم با توجه به خاص بودن موضوع کمک بگیرید.بیشتر بدانید : عاشق دوستِ معشوقه سابقم شدم!!

بیشتر بدانید : چگونه به دختر مورد علاقه ام نزدیک شوم و به او ابراز علاقه کنم؟

بیشتر بدانید : عاشق رئیس ام شده ام که یک دختر دارد!!

بیشتر بدانید : عاشق پسری شده ام، اما خانواده ای مذهبی دارم!!


گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com