سیمرغسیمرغ
lifestyle-top-1

این بیماران معمولا از احساس درد و خشکی در ناحیه مفصل زانو شاکی هستند که این درد با فعالیت های فیزیکی و وارد شدن وزن و نیرو به سطح مفصل و خم و راست کردن مفصل تشدید می شود
در ادامه صحبت در مورد مشکلات ناحیه زانو امروز می خواهیم در مورد آرتروز مفصل زانو صحبت کنیم .
آرتروز در واقع التهاب و تخریب تدریجی غضروف مفصلی و استخوان زیر غضرف است و یکی از شایع ترین عوامل ایجاد درد و ناراحتی در مفصل زانو به حساب بیاید. معمولا این مشکل در سنین بعد از 40 سالگی مشاهده می شود اما با توجه به تغییر الگوی رفتاری بشر امروزی کاهش تحرک و فعالیت که باعث ضعیف شدن عضلات می شود و افزایش وزن و تغییر رژیم که باعث افزایش وزن شده، مجموع این مسائل باعث شده است که ما گاها تغییرات آرتروزی را در مفصل افراد در سنین زودتر از سن 40 سالگی هم مشاهده کنیم .

این بیماران معمولا از احساس درد و خشکی در ناحیه مفصل زانو شاکی هستند که این درد با فعالیت های فیزیکی و وارد شدن وزن و نیرو به سطح مفصل و خم و راست کردن مفصل تشدید می شود. همچنین بیمار از احساس خشکی بدنبال مدتی بیحرکتی شکایت می کند. یعنی صبح که از خواب بیدار می شود و یا زمانی که مدتی درحالت نشسته و بی تحرک قرار گرفته، بعد از این مدت در ابتدای فعالیت احساس خشکی می کند و مفصلش به سختی قادر به حرکت است.
در موارد شدید ممکن است که بیمار دچار
تورم مفصل و یا بافت های نرم اطراف مفصل بشود که این مورد گاها می تواند باعث کاهش دامنه حرکتی مفصل بشود یعنی بیمار قادر به صاف کردن مفصل تا انتهای دامنه و یا خم کردن مفصل تا انتهای دامنه نخواهد بود .
آرتروز شدید و پیشرفته در بعضی از موارد باعث ایجاد تغییر شکل در مفصل زانو می شود و در موارد شدید باعث ایجاد پرانتزی شدن زانوها شده که خود پرانتزی شدن زانو ها موجب افزایش درد و ... می شود.تهیه : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغمطالب پیشنهادی :
راهکارهایی موثر برای ترک سیگار

تمریناتی برای افزایش قدرت عضله کمر و پشت قسمت دوم + video 

تمریناتی برای افزایش قدرت عضله کمر و پشت قسمت اول + video

آیا می دانید چه عواملی باعث ایجاد دیسک کمر می شود؟؟؟ + video

چرا موهایم اینقدر می ریزد و زود سفید شد ؟


 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
lifestyle-left-2
 lifestyle-left-3
 
X