تصفیه خون و سم زدایی بدن با 15 ماده غذایی برتر!!
سموم و موادشیمیایی بسیاری در طول روز وارد جریان خون می‌شوند. اینها موادزائدی هستند که توسط بدن خودمان تولید می‌شوند و یا موادشیمیایی هستند که از غذاهایی که می‌خوریم و هوایی که تنفس می‌کنیم، داروهایی که مصرف می‌کنیم یا موادآرایشی که استفاده می‌کنیم جذب می‌شوند. در زیر به ۱۵ ماده‌غذایی مفید برای کمک به تصفیه بدن اشاره می‌کنیم

این مواد غذایی خون تان را تصفیه و بدن تان را سم زدایی می کنند!

بدن شما دستگاه تصفیه خود را دارد و به طور مداوم خون را برای از بین بردن ترکیبات مضر و حفظ سلامت تصفیه می‌کند. کلیه‌ها، کبد، روده‌ها، ریه‌ها و پوست بخش‌های اصلی دستگاه تصفیه بدن هستند. با خوردن مواد غذایی درست هم می‌توانید به اعضای داخلی بدنتان برای تصفیه سموم و سم زدایی بیشتر از جریان خونتان و جلوگیری از بروز بیماری کمک کنید.

بیشتر بدانید : 2 روزه بدن تان را سم زدایی کنید

سم زدایی بدن با سیر

سیر خام سرشار از سولفور می‌باشد که ماده‌ معدنی مهم است که به بدن برای از بین بردن سموم کمک می‌کند. بدن شما را تحریک می‌کند که آنزیمی سم‌زدا ترشح کند که سموم را از جریان خون تصفیه کند. سیر همچنین روده‌ها را از باکتری‌های ناسالم، انگل و ویروس پاک می‌کند.

سم زدایی بدن با قاصدک

قاصدک سرشار از آنتی‌ اکسیدان و سایر مواد مغذی مفید برای از بین بردن سموم از دستگاه گوارش و نابود سازی رادیکال‌های آزاد است. برگ‌های تازه قاصدک یا چای ریشه آن کبد و پانکراس را تحریک می‌کند که سموم را از جریان خون بیرون بکشند. همچنین سالهاست که از آن برای درمان مشکلات کبدی استفاده می‌کنند.

سم زدایی بدن با سیب

سیب سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و مواد مغذی سم‌ زدا است. یکی از ترکیبات موجود در سیب تولید صفرا را تحریک کرده و به کبد برای از بین بردن سموم کمک می‌کند. سیب همچنین سرشار از فیبرهای محلول است که این فیبرها برای پاکسازی خون و روده‌ها به کلسترول و فلزات سنگین می‌چسبند.

سم زدایی با چغندر

چغندر که سرشار از آنتی‌اکسیدان و سایر موادمغذی مفید است، راهی عالی برای محافظت از بدنتان دربرابر رادیکال‌های آزاد به شمار رفته و به کبد برای از بین بردن سموم بیشتر از جریان خون کمک می‌کند.

سم زدایی با جعفری

جعفری به عنوان یک ادرار آورد عمل می‌کند که به کلیه‌ها کمک می‌کند. سموم بیشتری را از طریق ادرار دفع کنند.

سم زدایی با هویج

هویج سرشار از ویتامین‌های A، B6، C و K، پتاسیم و گلوتاتیون می‌باشد که پروتئینی پاک‌کننده کبد است. برای گرفتن تاثیر سم‌ زدایی بهتر از هویج، بهتر است آن را به صورت خام مصرف کنید زیرا پخته شدن گلوتاتیون آن را از بین می‌برد.

سم زدایی با سبزیجات برگ‌ دار
سم زدایی با سبزیجات برگ‌ دار,تصفیه خون و سم زدایی بدن با 15 ماده غذایی برتر!!

سبزیجات برگداری مثل اسفناج، کلم، بروکلی و کلم‌ پیچ آنتی‌ اکسیدان‌هایی بسیار قوی هستند که کل بدن را پاک می‌کنند. اضافه کردن سبزیجات برگدار به برنامه‌غذایی‌تان بهترین راه برای حفظ سلامت عمومی‌تان است. این موادغذایی سرشار از فیبر هستند که به پاکسازی دستگاه گوارش کمک می‌کند. همچنین میزان بالایی ویتامین، موادمعدنی و سایر موادمغذی قوی در خود دارند.

سم زدایی با جوانه کلم‌ بروکلی

با اینکه بروکلی خواص سم‌ زدایی قوی دارد، جوانه‌های آن حتی بهتر هم هستند. آنها ۲۰ مرتبه بیشتر از بروکلی سولفوروفان در خود دارند که به از بین بردن سموم کمک می‌کند.

سم زدایی با لیمو
سم زدایی با لیمو,تصفیه خون و سم زدایی بدن با 15 ماده غذایی برتر!!

لیمو سرشار از مواد مغذی و آنتی‌ اکسیدان بوده و کبد را برای از بین بردن سموم فعال می‌کند. نوشیدن آب‌لیموی ولرم در صبح، خاصیت قلیایی را در بدنتان بالا برده که موجب تبدیل سموم به ترکیباتی محلول در آب می‌شود که به راحتی از طریق ادرار دفع می‌شوند. لیمو سرشار از ویتامین C است که بدنتان برای تولید پروتئین سم‌‌زدای کبد یعنی گلوتاتیون به آن نیاز دارد.

سم زدایی با بذرکتان

بذرکتان حاوی اسیدچرب امگا 3 می‌باشد که به بدن برای از بین بردن قندخون کمک می‌کند. همچنین سرشار از فیبر می‌باشد که به دفع سموم زیادی از بدن کمک می‌کند.

سم زدایی با زردچوبه

ملکه ادویه‌ها سالیان سال در طب سنتی برای درمان مشکلات کبد و گوارش مورد استفاده قرار می‌گرفته است. ترکیب فعال آن، کورکومین، به تسریع روند تصفیه در بدن کمک می‌کند.

سم زدایی بدن با ریحان

ریحان به کبد و کلیه‌ها برای از بین بردن سموم کمک می‌کند. این ماده‌ غذایی برای گوارش و عفونت‌ها بسیار مفید بوده و برای بیرون کردن سموم بیشتر از بدن مثل یک ادرارآور عمل می‌کند.

سم زدایی بدن با بلوبری

بلوبری یکی از قوی‌ ترین و بهترین مواد غذایی در جهان است. سرشار از آنتی‌اکسیدان بوده، خواص ضدالتهاب داشته و برای پاکسازی خون از سموم و رادیکال‌های آزاد مفید است.

سم زدایی بدن با آوکادو

آوکادو برای سلامت عمومی بدن فوق‌العاده هستند. کلسترول را پایین آورده، فشارخون را کاهش داده و میزان بالایی گلوتاتیون در خود دارد که برای تصفیه کبد از سموم و آلاینده‌ها مفید است.

سم زدایی بدن با گشنیز

جعفری به بدن کمک می‌کند از شر جیوه و سایر فلزات سنگین که از طریق غذاهایی که مصرف می‌کنید و یا هوای آلوده‌ای که تنفس می‌کنید وارد بدن می‌شود، خلاص شوید.
و یادتان نرود برای بیرون کردن سموم از بدنتان میزان زیادی آب بنوشید و به اندازه کافی بخوابید. در زمان خواب، بدن فرصت خواهد داشت خود را تصفیه کرده و به طور طبیعی سموم را از بین ببرد.بیشتر بدانید : سم زدایی روده با گزینه های خانگی!!

بیشتر بدانید : رژیم سم زدایی، 6 گام برای سم زدایی سریع بدن

بیشتر بدانید : سم زدایی بدن با 7 روش موثر!!

بیشتر بدانید : سم زدایی بدن با چند پیشنهاد ساده!!


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : mardoman.net