داشتن پوستی زیبا و خوش رنگ یکی از آرزوهای هر خانمی است. به راحتی با دستور طب سنتی یک  نوشیدنی درست کنید و با خوردن آن پوست تان را زیبا و خوش رنگ کنید.

نوشیدنی برای خوش رنگ کردن پوست

یک متخصص طب سنتی دستور ساده و خوشمزه برای خوش رنگ شدن پوست را تشریح می‌شود. مهراد کریمی متخصص طب سنتی درباره نوشیدنی برای خوشرنگ شدن پوست اظهار داشت: یک دستور ساده و خوشمزه برای خوش رنگ شدن پوست در مخزن الادویه عقیلی خراسانی آمده است.

به گفته وی یک خیار بوته‌ای بزرگ را برداشته و آبش گرفته شود, سپس 6 عدد میخک را پودر کرده و داخل آب خیار ریخته و 24 ساعت خیسانده شود و بعد از 24 ساعت داخل لیوان ماءالعسل ( یک استکان عسل را با دو استکان آب، روی حرارت قرار داده تا آرام آرام بجوش آید و در حین جوشیدن کف آنرا بردارید. هرگاه به یک سوم رسید از روی حرارت پایین آورید. ) بریزند و مصرف کنند. لازم به ذکر است که این دستور برای مداومت نیست و بیش از 5 روز آن را انجام داده نشود.

 

نکات قابل توجه در تهیه این نوشیدنی

کریمی ادامه داد: البته روش بهتر این است که 6 شیار کوچک داخل خیار بوته‌ای بزرگ ایجاد کنید و بعد داخل هر شیار یک عدد میخک بگذارید و بعد از 24 ساعت میخک‌ها را خارج کنید و آب خیار را بگیرید و با ماءالعسل مصرف کنید.

 

خواص این نوشیدنی

وی اضافه کرد: این نوشیدنی موجب خوش رنگ شدن پوست, باز شدن انسدادهای کبدی,کاهش نفخ,کاهش گرگرفتگی و بهبود بعضی از انواع از تپش قلب می‌شود.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : tasnimnews.com

 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X