موثرترین روغن های گیاهی برای پرپشت کردن مو و تقویت ناخن
روغن های طبیعی یکی از بهترین محصولات برای داشتن پوست، مو و ناخن هایی سالم، زیبا و پرپشت است. با ما همراه شوید تا شما را با موثرترین روغن های زیبایی آشنا کنیم.

تاثیر روغنهای طبیعی بر زیبایی

 

چرا باید از روغنهای طبیعی استفاده کنیم؟

چرا باید از روغنهای طبیعی استفاده کنیم؟

از روغنهای طبیعی می توان به جای نرم کننده مو، مرطوب کننده صورت، ضد آکنه، و تقویت کننده ناخنها استفاده کرد. اگر نگاهی به قفسه های محصولات زیبایی بیاندازید رد پای روغنهای طبیعی را در بسیاری از محصولات می یابید. آیا این روغنها حقیقتاً اثر بخش هستند؟ یکبار امتحان کنید. پوست همه افراد با یکدیگر متفاوت است و باعث می شود که دچار سعی و خطا شوید.

بیشتر بدانید : روغن آرگان برای پوست صورت را چگونه استفاده کنیم؟

روغن مارولا مناسب برای پوستهای خشک

روغن مارولا مناسب برای پوستهای خشک

این روغن که از میوه درخت مارولا تهیه شده و بومی آفریقای جنوبی است سرشار از مواد مرطوب کننده و اسیدهای چرب است که به عقیده متخصصان پوست برای پوستهای خشک مناسب است. این روغن به سرعت جذب پوست شده و پوست را چرب و روغنی نمی کند.

 

 

روغن تی تری برای درمان آکنه

روغن تی تری برای درمان آکنه

قرمزی و التهاب پوست زمانی ایجاد می شود که باکتریها وارد منافذ پوست می شوند. تحقیقات نشان داده که روغن تی تری باکتریها را از بین می برد. در یک آزمایش تاثیر روغن تی تری در مقایسه با افرادی که تحت درمان با یک ژل شبه دارو (که هیچگونه ماده فعالی ندارد) جهت درمان آکنه و برطرف کردن التهاب ثابت شد. در مطالعه ای دیگر مشخص شد که تاثیر این روغن در حد بنزوئیل پروکساید ( یک داروی موثر ضد آکنه ) است.

 

 

روغن آرگان موثر برای پوست و مو

روغن آرگان موثر برای پوست و مو

روغن آرگان که به آن طلای مایع نیز گفته می شود روغنی سرشار از آنتی اکسیدانی به نام پلی فنول است که با تاثیرات افزایش سن روی پوست مقابله می کند. متخصصان پوست عقیده دارند که اسیدهای چرب امگا 3 باعث رشد کلاژن و پر شدن پوست می شوند. مهم نیست که پوست شما خشک  ،چرب یا معمولی باشد. این روغن همچنین باعث نرمی موها شده آنها را چرب و سنگین نمی کند و می توانید از آن در محصولات مراقبت از مو نیز استفاده کنید.

بیشتر بدانید : طرز استفاده روغن آرگان برای مو،نرم کننده تا پرپشت و تقویت کننده ریشه مو

روغن بابونه و نعنا، ضد التهاب پوست

روغن بابونه و نعنا، ضد التهاب پوست

حتماً از خواص آرامبخشی چای بابونه اطلاع دارید اما روغن حاصل از این گیاه نیز می تواند آرامبخش پوست شما باشد. متخصصان پوست از آن به عنوان ضد التهاب و ضد عفونی کننده یاد می کنند که می تواند قرمزی، حساسیت و احتمال عفونت پوست را کاهش دهد. روغن نعنا نیز همین خواص آرامبخشی را دارد.

 

روغن نارگیل مناسب برای پوست های خشک

روغن نارگیل مناسب برای پوست های خشک

پوستهای خشک و ترک خورده مستعد عفونت و خارش و بروز علائم آلرژیک هستند. روغن نارگیل از این پوستها محافظت و مرطوب کرده و پوستهای خشک و پوسته پوسته که معمولاً دارای علائم اگزما هستند را درمان می کند.

 

 

روغن میوه گل سرخ و هویج درمان آکنه و ضد پیری

روغن میوه گل سرخ و هویج درمان آکنه و ضد پیری

ویتامین آ در بسیاری از محصولات مخصوص پوست وجود دارد. ویتامین آ یک رتینوئید است که می تواند سلولهای مرده پوست را با سلولهای جدید جایگزین کرده و کلاژن سازی کند و بدین ترتیب تغییرات رنگ پوست ایجاد شده در اثر زخمها و کشیدگی های پوست را کمتر کند. دو روغنی که سرشار از ویتامین آ هستند روغن میوه گل رز و هویج هستند. برخی متخصصان پوست عقیده دارند که برای درمان آکنه و درمانهای ضد پیری نیز مناسب هستند. از این روغن ها باید شبها و  به مقدار کم استفاده کرد.

 

رزماری و روغن کرچک برای پرپشت کردن مو

رزماری و روغن کرچک برای پرپشت کردن مو

آیا دوست دارید موهای پر پشتی داشته باشید؟ آیا پوست سرتان به نسبت گذشته مشهود تر است؟ روغن رزماری می تواند به ضخیم و پرپشت کردن موها کمک کند. در یک تحقیق مشخش  شده که درمان 6 ماهه با روغن رزماری به اندازه مصرف ماینوکسیدیل 2% در درمان ریزش موی آندرژنیک موثر است این نوع ریزش مو هم در زنان و هم در مردان شایع است. همچنین روغن رزماری برعکس ماینوکسیدیل باعث ایجاد خارش پوست سر نمی شود.

 

 

روغن زیتون و آووکادو برای مقاوم کردن ناخن ها

روغن زیتون و آووکادو برای مقاوم کردن ناخن ها

ناخنهایتان نازک شکننده شده اند؟ یک راه حل ساده و طبیعی استفاده از کمی روغن زیتون یا آووکادو روی ناخنها قبل از خواب است. این روغنها در طول شب جذب ناخن شده و ناخنها را با اسیدهای چرب مفید تغذیه می کنند از سایر انواع روغنها نیز می توان بدین منظور استفاده کرد.

 

 

روغن کنجد برای سالم نگه داشتن دندان و لثه

روغن کنجد برای سالم نگه داشتن دندان و لثه

آیا می توان مایع دهانشویه را با روغن جایگزین کرد؟ غیر معمول است اما ششتشوی دهان با روغن  روش درمانی قدیمی جهت سالم نگه داشتن دندان و لثه است. تحقیقات نشان داده که این کار به حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کند تحقیقات بین المللی اخیر نشان داده که شستشوی دهان با روغن کنجد (روغن نارگیل و روغن دانه آفتابگردان نیز همین خاصیت را دارند) می تواند التهاب لثه و ایجاد جرم را کاهش دهد. همچنین به از بین بردن میکروارگانیسم هایی که باعث بوی بد دهان می شوند کمک می کند.

 

 

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
اختصاصی سیمرغ