ابرو های پرپشت می خواهید؟ از راهکارهای زیر استفاده کنید!!
بسیاری از خانم ها به دلیل تراشیدن ابروهای خود و یا نازک کردن های متوالی ابروی خود شاهد کم پشت و کم رنگ شدن ابروی خود می شوند. اگر می خواهید ابروانی زیبا و پرپشت داشته باشید از راهکارهای زیر پیروی نمایید.

راهکارهایی برای پرپشت کردن ابرو

_ موهای ابرو به طور معمول بعد از ۶ تا ۸ هفته به اندازه اصلی خود می رسد. رشد ابرو بسیار کند است. برای رشد موهای ابروی خود نیاز به پروتئین و ویتامین دارید. ویتامین های لازم برای رشد موهای ابرو شامل ویتامین های A ،C، B و E می باشد.

_ قرص های فولیک اسید به فولیکول های مو کمک می کند.

_ سعی کنید هیچ‌گاه از مداد ابرو استفاده نکنید. مداد ابرو باعث تضعیف و ریزش موهای ابرو می شود.

_  ویتامین های گروه B به ویژه بیوتین و ویتامین B6 برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مهم است. برای تأمین ویتامین B6 سعی کنید ماهی، مرغ، جگر، دانه آفتابگردان، جوانه گندم، گوشت، غلات سبوس دار، مخمر، زرده تخم مرغ و آلوی خشک مصرف کنید.

_ منابع غنی از بیوتین شامل : مرغ، تخم مرغ، جوانه گندم، سبوس گندم، جگر، بادام زمینی، قارچ، موز، توت فرنگی، هندوانه، گریپ فروت و گل کلم می باشد.

_ داروهای شیمیایی بسیاری وجود دارد که برای پرپشت شدن موی ابرو مؤثر هستند اما توصیه می شود با کمک مواد غذایی طبیعی به رشد و تقویت ابروهای خود کمک کنید. البته مواد غذایی و داروهای گیاهی نیاز به زمان زیاد و صبوری دارند تا به نتیجه برسد.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com