درمان خشکی پوست دست با چند ماسک ارزان قیمت خانگی
خشکی و زبر شدن پوست دست ها یکی از دغدغه های همیشگی خانم ها است. ماسک هایی که در این مطلب آموزش داده می شوند جهت نرم کردن ژوست دست بسیار موثر هستند.

پوست دست بسیار حساس و آسیب پذیر است و در اثر انجام کار زیاد، زیبایی و لطافتش را از دست می‌دهد و پرچین و چروک می‌شود، به طوری که بیشتر مواقع زنان جوانی را می بینیم که دست های زبر و خشنی دارند. برای محافظت از دست ها به هنگام انجام کارهای خانه باید از دستکش استفاده کرد. بدین ترتیب علاوه بر پوست دست، ناخن ها هم سالم و تمیز می مانند. برای اینکه دست های نرم و لطیفی داشته باشید باید هربار پس از شستن دست ها، از کرم یا لوسیون دست استفاده کنید و ناخن ها را مرتب و تمیز نگهدارید.

چند ماسک عالی برای درمان خشکی پوست دست

ماسک های زیر در نرم کردن پوست های زبر بسیار مفید هستند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مراقبت از پوست دست و صورت در محل کار

ماسک تخم مرغ و روغن بادام برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

این ماسک برای پوست های خیلی خشن، ایده آل است. 2 عدد زرده تخم مرغ، 2 قاشق چایخوری روغن بادام شیرین، 25 گرم گلاب را با یکدیگر مخلوط کرده و به شکل خمیر درآورید و شب، دست ها را با لایه ای نازک از آن بپوشانید.
سپس دستکش نخی بزرگ به دست کنید و صبح روز بعد دست ها را بشویید. این کار باعث می شود که پوست دست تان نرم و لطیف شود. این ماسک را یک تا دو بار در ماه می توانید استفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

1 عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری گلیسیرین، 28 گرم عسل و مقداری پودر جو را با هم مخلوط کنید و به مدت یک تا دو ساعت روی دست ها بگذارید، سپس با آب ولرم بشویید.
این ماسک را هم می توانید یک یا دوبار در ماه استفاده کنید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : پوست دست و پاهای تان را با روشهای خانگی مانند برف، سفید کنید!!

ماسک شماره 1 بادام برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

بادام و روغن آن بسیار مفید است. شیره بادام را با کمی شیر مخلوط کنید و به دست ها بمالید. سپس دست ها را با دستکش نخی بپوشانید و پس از چند ساعت با آب ولرم بشویید.

ماسک شماره 2 بادام برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

روغن بادام و یک زرده تخم مرغ و چند قطره سرکه و یک قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید و به دست ها بمالید. سپس دستکش نخی به دست کنید و چند ساعت بعد، دست هایتان را بشویید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : سفید کردن پوست دست با 3 محلول خانگی

ماسک گلیسیرین و گلاب برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

2 تا 4 قاشق غذاخوری گلیسیرین را با نصف فنجان گلاب در ظرفی ریخته و هم بزنید. برای اینکه مخلوط تان غلیظ تر شود، گلیسیرین را قبل از استفاده، کمی حرارت دهید.
سپس دو قاشق آرد ذرت و مجددا نصف فنجان گلاب به آن بیفزایید تا به شکل کرم درآید و به دست ها بمالید و چند ساعت بعد، آنها را بشویید.

ماسک جودوسر برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

جودوسر برای نرم و لطیف کردن پوست های خشن و یا سرخ به کار می رود. آرد جودوسر را با کمی آب به شکل خمیر درآورده و به مدت 20 دقیقه روی دست ها بگذارید. پس از چند بار استفاده، پوست دست تان نرم و لطیف خواهد شد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 4 ماسک ويژه برای نرمی پوست دست !

ماسک کره کاکائو برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

کره کاکائو پوست را نرم می کند. برای استفاده از آن می توانید به مقدار مساوی روغن بادام شیرین و کاکائو
را درظرفی ریخته و حرارت دهید. سپس بگذارید سرد شود و استفاده کنید. پس از مدتی، پوست دست تان نرم خواهد شد.بیشتر بدانید : از بین بردن خشکی پوست با 2 لوسیون خانگی + طرز تهیه

بیشتر بدانید : جلوگیری از خشکی پوست در پاییز با چند توصیه ساده

بیشتر بدانید : ماسک برای خشکی پوست، 11 ماسک صورت خانگی


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : آوای سلامت