ماسک صورت و مو یکی از مواردی است خانم ها برای داشتن پوست و مو هایی سالم و زیبا استفاده می کنند. اما باید بدانید که در استفاده از این ماسک ها چند نکته مهم را باید بدانید، زیرا در غیر این صورت ممکن است ضررهایی برای پوست و موهای تان داشته باشد.

 چند نکته مهم در استفاده از ماسک صورت

ماسک را زیاد روی صورتتان باقی نگذارید

همیشه باید به زمان پیشنهاد شده برای ماسک مورد نظرتان پایبند باشید. پس از گذشت زمانی مشخص، دیگر بهره‌ای از ماسک نمی‌برید، بلکه برعکس، ممکن است پوستتان آسیب ببیند! معمولا یک ماسک باید بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست بماند، البته اگر به غیر از این توصیه نشده باشد.

ماسک را به آرامی پاک کنید

پس از اتمام کارتان، باید ماسک را به آرامی از روی پوستتان پاک کنید. با پوستتان مهربان باشید تا از آسیب‌های ناخواسته پیشگیری کنید. وقتی ماسک کاملا پاک شد، یک لوسیون یا کرم مناسب نوع پوستتان استفاده کنید. برای پوست‌های خشک یا حساس، از لوسیون‌های مغذی استفاده کنید. اگر هم نوع پوستتان معمولی یا چرب است، می‌توانید توسط لوسیون تونیک‌ها که اثر شاداب کنندگی دارند، ماسک را آبکشی کنید.
بسیار خب خانم‌ها، با رعایت مواردی که گفته شد، می توانید بدون ترس از عوارض جانبی یا واکنش‌های آلرژیک ماسک‌ها، از فواید آنها لذت ببرید.

پوست تمیز بدون آرایش

پیش از اینکه هرگونه ماسکی را روی پوستتان بگذارید، پوست شما باید کاملا تمیز بوده و هیچ مواد آرایشی بر روی آن باقی نمانده باشد. این کار، نه تنها به جذب موثر مواد مغذی ماسک توسط پوست کمک می‌کند، بلکه احتمال واکنش‌های آلرژیک بین ترکیبات ماسک و باقیمانده‌ی مواد آرایشی را نیز کاهش می‌دهد.

از اطراف چشم مراقبت کنید

ماسک را از اطراف چشمانتان دور نگاه دارید، مگر اینکه ماسک مورد نظر، اختصاصا برای محدوده‌ی دور چشم طراحی شده باشد. ماسک‌ها همیشه باید از وسط صورت به اطراف و گوشه‌های خارجی صورت پخش بشوند.
همیشه اطمینان حاصل کنید که ماسک مورد نظر شما برای نوع پوست یا موهایتان مناسب است. حتی ماسک‌های طبیعی که در خانه می‌سازید گهگاه حاوی موادی هستند که باید هنگام استفاده از آنها جانب احتیاط را رعایت کنید.
دقیقا مانند هر محصول دیگری، ماسک های خانگی هم ممکن است باعث ایجاد حساسیت بشوند.

تست آلرژی به ماسک

اگر در مورد واکنش پوستتان به نسبت مواد تشکیل دهنده‌ی ماسک‌ها مطمئن نیستید، توصیه می‌کنیم که پیش از استفاده از آنها، تست آلرژی انجام دهید. این تست به سرعت انجام خواهد شد.
با توجه به دستورالعمل، ماسک را درست کنید.
مقدار کمی از ماسک آماده شده را روی محدوده‌ی کوچکی از پوستتان بمالید. من آرنج را پیشنهاد می‌کنم.
۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید.
اگر در این مدت علائمی از خارش یا سوزش روی پوستتان مشاهده کردید، خطر نکنید و ماسک را دور بریزید!

توجه به ترکیبات ماسک‌ها

برای ساخت ماسک ها باید از میوه‌ها یا سبزیجاتی با کیفیت خوب، که رنگشان خیلی تغییر نکرده و بوی زننده‌ای هم ندارند، استفاده کنید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 10 ماسک صورت خانگی که خانمها باید استفاده کنند

اگر می خواهید بیشتر بدانید : درمان خشکی پوست دست با چند ماسک ارزان قیمت خانگی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : با این ماسک خانگی، پوست صورت تان را سفید و شفاف کنید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ماسک صورت خانگی، طرز تهیه 6 ماسک زردچوبه ای!!

 گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
Seemorgh.com/lifestyle
منبع : fitnessmagazine.ir

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X