فواید نوشیدن آب گرم، 7 فایده مهمی که برای بدن دارد و نمی دانستید!!
ثابت شده است نوشیدن آب گرم فواید بسیاری برای بدن دارد. در این مطلب هفت فایده نوشیدن آب گرم برای بدن را به اختصار توضیح می دهیم. با ما همراه باشید

با نوشیدن آب گرم سالم بمانید

نوشیدن آب سرد بخصوص در هوای گرم برای بسیاری از ما اجتناب‌ناپذیر است. با این حال ثابت شده آب گرم با دمای 26 تا 41 درجه سانتی‌گراد فواید بیشتری برای بدن دارد. با این که به‌طور طبیعی تمایل به نوشیدن آبی با این دما نداریم، اما نباید از فواید زیاد آنها چشم‌پوشی کنیم:

سم‌زدایی بدن با نوشیدن آب گرم

نوشیدن آب گرم، بخصوص هنگام صبح کمک می‌کند سموم بدن را که می‌توانند به بیماری‌های متعددی منجر شوند، پاکسازی کنید. برای تاثیر بیشتر می‌توانید چند قطره آبلیمو نیز به آب گرم اضافه کنید؛ ویتامین C سلول‌ها را احیا و آب گرم سموم را از بدن دفع می‌کند.

مقابله با درد با نوشیدن آب گرم

ثابت شده است آب گرم، به بهبود سردرد کمک می‌کند و دردهای قاعدگی را تسکین می‌دهد. گرمای ناشی از آب گرم، ماهیچه‌های شکمی را نرم و حرکت آنها را تسهیل می‌کند و باعث تسکین دردهای قاعدگی می‌شود. نوشیدن آب گرم همچنین به برطرف شدن گرفتگی ماهیچه‌ای کمک می‌کند.

کاهش استرس با نوشیدن آب گرم

گردش خون خوب از ضرورت‌های لازم برای داشتن سیستم عصبی قوی و سالم است و آب گرم با تقویت جریان خون به عملکرد بهتر سیستم اعصاب مرکزی و کاهش استرس کمک می‌کند.

کاهش وزن با نوشیدن آب گرم

آب گرم دمای بدن و درنتیجه سرعت متابولیسم را افزایش می‌دهد. افزایش متابولیسم باعث می‌شود بدن کالری بیشتری بسوزاند. نوشیدن آب گرم همچنین به سوختن و کاهش بافت‌های چربی بدن کمک می‌کند.

گوارش بهتر با نوشیدن آب گرم

نفخ و یبوست از مشکلات گوارشی شایع هستند. نوشیدن آب گرم به شکسته شدن مواد غذایی کمک می‌کند و با تحریک حرکات منظم، سالم و بدون درد در روده، برطرف شدن مشکلات گوارشی نفخ و یبوست را به دنبال دارد. تحریک روده همچنین باعث بازگشت بدن به عملکرد طبیعی خود می‌شود.

جلوگیری از پیری زودرس با نوشیدن آب گرم

وجود سموم در بدن از عواملی است که می‌تواند به پیری زودرس منجر شود. آب گرم با کمک به پاکسازی بدن از این سموم، از پیری زودرس جلوگیری می‌کند. آب گرم همچنین باعث بازسازی سلول‌های پوستی و افزایش حالت کشسانی آنها می‌شود که از عوامل جوانسازی پوست است .

کاهش تشکیل مخاط با نوشیدن اب گرم

نوشیدن آب گرم تجمع مخاط در بینی، گلو و دستگاه گوارش را کاهش می‌دهد. به همین دلیل، آب آشامیدنی با دماهای بالاتر از احتمال آلودگی به ویروس نیز می‌کاهد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : همه فوایدی که نوشیدن آب گرم ناشتا برای بدن تان دارد

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چرا باید صبح ناشتا آب گرم بخوریم؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آب را سرد بخوریم یا گرم؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چرا باید صبح ها آب گرم با لیمو ترش بخوریم؟

 
گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : jamejamonline.ir