اتاق خواب با این ویژگی جالب، از پیری تان جلوگیری می کند!!
اتاق خواب به دلیل این که محلی برای استراحت و ریلکس شدن است، یکی از مهم ترین قسمت های هر  خانه محسوب می شود. در این مقاله به شما می گوییم که اگر در اتاق خوابی با این ویژگی بخوابید، هرگز پیر نمی شوید

در اتاق خنک بخوابید تا جوان بمانید!

افرادی که ترجیح می‌دهند هنگام خواب، دمای اتاق خواب را پایین بیاورند، کار درستی انجام می‌دهند! هرچند بیشتر ما احتمالا تصور می‌کنیم هنگام خواب باید هوای اتاق نسبتا گرم باشد تا سرما نخوریم و راحت بخوابیم، اما دمای اتاق خواب باید ۶۰ تا ۶۷ درجه‌ فارنهایت ( ۱۸ درجه سانتی گراد)  باشد تا یک خواب عالی داشته باشیم.

چرا عدد دماسنج مهم است؟

دمای بدن به طور طبیعی طی یک دوره‌ ۲۴ ساعته، بالا و پایین می‌رود؛ بیشترین دمای بدن در اواخر بعد ازظهر و کمترین دمای بدن حدود ۵ صبح است.خواب، معمولا زمانی شروع می‌شود که دمای بدن ما افت می‌کند، بنابراین اتاق خنک ‌تر، ما را وامی‌دارد تا سریع‌تر به خواب برویم.

جوان‌تر به نظرخواهید رسید

خوابیدن در اتاق گرم مانع از ترشح ملاتونین در بدن‌ می‌شود که یکی از بهترین هورمون‌های بدن در مقابله با پیری است. وقتی در تاریکی کامل به خواب می‌‌رویم و دمای بدن‌مان افت می‌کند، ملاتونین ترشح می شود و فوایدش به بدن می‌رسد.

به کاهش وزن کمک می کند

با افت دمای بدن و ترشح هورمون رشد، هورمون استرس یا کورتیزول هم کاهش می‌یابد. وقتی نمی‌توانید به اندازه‌‌ کافی بخوابید، با میزان بالایی از کورتیزول از خواب بیدار می‌شوید، یعنی احتمال این که سراغ جعبه‌ کلوچه‌ها بروید و اضطراب‌تان هم بیشتر شود، بالا می‌رود.

احتمال بیماری‌های متابولیک کاهش می یابد

نتایج مطالعه‌ای نشان داد خوابیدن در اتاقی با دمای ۶۶ درجه می‌تواند از یک سری از بیماری‌های متابولیکی مانند دیابت پیشگیری کند. افراد شرکت کننده در آزمایش، نه تنها در زمان بیداری کالری بیشتری سوزانده بودند، بلکه مقدار چربی قهوه‌ای‌شان (چربی خوب) هم تقریبا دو برابر شده بود.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com