از بین بردن جوش صورت با چند روش سریع خانگی!
 در بخش پوست و زیبایی، درباره راهکارهای درمان سریع جوشهای صورت بحث می کنیم و چند روش فوق العاده موثر ،برای از بین بردن جوش را برای شما بیان می کنیم

چگونه جوش های صورت را از بین ببریم؟

اگر صبح که از خواب بیدار می شوید متوجه شوید که یک جوش در قسمتی از صورتتان سر برآورده و خصوصا اگر این اتفاق قبل از یک واقعه مهم برایتان پیش بیاید، حتما خیلی غصه دار می شوید.
اکثر افراد این حادثه غم انگیز را به نوعی تجربه کرده اند. چند روز مانده به یک مهمانی مهم، یک مراسم رسمی، جشن تولد و… انگار که طبیعت از سرلجبازی می خواهد دستمان بیندازد. حالا اگر چنین شد چه باید بکنیم؟

در این مقاله چند روش طبیعی را به شما معرفی می کنیم که می تواند به سرعت جوش های صورت تان را از بین ببرد.

بیشتر بدانید : از بین بردن جوش صورت با درمانهای کارساز خانگی

از بین بردن جوش صورت با مرکبات

یکی از روش های متداول، گذاشتن مرکبات بر روی جوش است. اسیدسیتریک موجود در این میوه ها به خشک شدن جوش چرکی کمک می کند، در حالی که ویتامین های موجود در آنها التهاب باکتری های عفونت زا را کم می کند
اگر در جست و جوی درمان خانگی برای این جوش ها هستید استفاده از مرکبات نقطه آغازین خوبی است. یک پرتقال یا لیمو را پوست کنده و از طرفی که آب میوه وجود دارد به پوست و روی جوش بمالید، این کار باعث می شود تا کمی احساس سوزش کنید. سپس اجازه دهید تا در معرض هوا خشک شود. تکرار این کار چندین بار در طول یک روز به شما کمک می کند تا جوش برطرف شود

بیشتر بدانید : 5 علت شایع جوش در بدن و راه حل درمان آنها

از بین بردن جوش صورت با نمک دریایی

به شما کمک می کند تا باکتری های موجود در جوش های چرکی کشته شوند و منافذ پوستی پاکیزه بمانند. به این منظور کمی آب را بجوشانید. مقداری نمک دریایی را برداشته و کمی آب بر روی آن بریزید تا خمیری شکل شود. پس از آنکه خمیر سرد شد و دمای آن به دمای اتاق رسید با دست و دلبازی این خمیر را بر روی جوش قرار دهید. صبر کنید تا کاملا خشک شود و سپس محل را با آب بشویید. این عمل باعث کشته شدن باکتری ها شده و اجازه نمی دهد تا جوش چرکی در صورتتان اثر و لکه ای باقی گذارد.

بیشتر بدانید : از بین بردن جوش صورت با یک روش سریع و موثر + فیلم

از بین بردن جوش صورت با خمیر دندان

اگر برای درمان جوش صورت خود خیلی عجله دارید پس باید روش سریع الاثرتری را انتخاب کنید. اگر قبل از خواب کمی خمیردندان بر روی جوش بمالید، احتمالا صبح جوش شما به مراحل پایانی عمر خود خواهد رسید و شاید هم از بین رفته باشد.

از بین بردن جوش صورت با سیب

سیب رنده شده را مستقیما بر روی جوش ها بمالید و پس از خشک شدن نه تنها به از بین رفتن باکتری های موجود در جوش های چرکی کمک می کند، بلکه جوش ها را خشک می کند.

از بین بردن جوش صورت با پیاز خام

همین طور پیاز خام اگر روی جوش مالیده شود جوش را سریع خشك می كند.


بیشتر بدانید : سه سوته جوش هایتان را درمان کنید (راهنمای کامل)

بیشتر بدانید : از بین بردن جوش صورت با چند محلول خانگی و سنتی!!

بیشتر بدانید : از بین بردن سریع جای جوش صورت با روشهای طبیعی


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : hidoctor.ir