آرایشگرها به دلیل شغلی که دارند همیشه مراقب مو هایشان هستند، به همین بهانه در این مقاله به شما 6 کار ممنوعه ای که آنها هرگز روی مو هایشان انجام نمی دهند را می گوییم

 آرایگشران این کارها را روی مو هایشان انجام نمی دهند

همیشه از آرایشگرها می پرسیم که چگونه از موهای مان مراقبت کنیم اما آیا تا به حال این سوال پیش آمده که آرایشگرها چگونه از موهای خود مراقبت می کنند؟ آن ها برای مراقبت از موهای خود و سالم نگه داشتن موها هرگز این کارها را انجام نمی دهند.

بیشتر بدانید : 9 نکته مهم برای مراقبت و تقویت موهای فر و مجعد

شانه زدن را فراموش نمی کنند

به گفته آرایشگرها هر روز باید موها را شانه زد زیرا در غیر اینصورت موها به هم دیگر گره خورده و می شکنند و تبدیل به موخوره می شوند.

ماسک مو را فراموش نمی کنند

آن ها هیچوقت از روش های کراتینه کردن مو استفاده نمی کنند زیرا موها را می سوزاند. اگر زیاد موها را شستشو می دهید بعد از هر بار شامپو از ماسک های ترمیم کننده استفاده کنید. هم موها سالم می مانند و هم مثل پنبه وز و خشک نمی شوند. به علاوه موها براق و درخشان می شوند.

بیشتر بدانید : ماسک مو هایی که معجزه می کند

به موهای مرطوب وسایل حرارتی نمی زنند

آرایشگرها قبل از این که موها ۱۰۰ درصد خشک نشوند از وسایل حرارتی استفاده نمی کنند. به علاوه هیچوقت از روی بالشی های نخی استفاده نمی کنند زیرا روبالشی های نخی رطوبت مو را جذب می کنند و هنگام خواب اصطکاک ایجاد می کنند و رطوبت باعث مجعد شدن و شکنندگی موها می شود. آن ها از روبالشی ساتن استفاده می کنند زیرا موها را نرم نگه می دارد و باعث می شود موها زمان بیشتری صاف بماند.

لایه برداری را فراموش نمی کنند

آرایشگرها هرگز لایه برداری پوست سر را فراموش نمی کنند. لایه برداری پوست سر بخصوص برای کسانی که کمتر موها را می شویند لازم است.

مراقبت از موها قبل از شانه زدن را فراموش نمی کنند

آن ها هرگز موهای مرطوب را شانه نمی زنند و قبل از شانه زدن به موهای خیس سرم های تقویت کننده و نرم کننده می زنند.

آن ها به سولفات و سیلیکون تکیه نمی کنند

آرایشگرها ترجیح می دهند شامپو استفاده نکنند تا این که از شامپوهای حاوی سولفات و سیلیکون استفاده کنند. این مواد روی موها و کف سر ته نشین می شوند و باعث ریزش و محو شدن رنگ موها می شود.


بیشتر بدانید : این اشتباهات موهای تان را شکننده و کم پشت می کند

بیشتر بدانید : مراقبت از مو در فصل پاییز و چند نکته مهم که باید بدانید!

بیشتر بدانید : 11 روغن گیاهی مفید برای مراقبت از مو، ریزش مو تا درمان موخوره


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : bedunim.ir

 
 

پربیننده های این بخش

 
X