ماسک سفید کننده صورت خانگی با 11 ترکیب جادویی
در این مقاله برای شما ۱۱ نوع مختلف ماسک سفید کننده صورت ، از بهترین ماسک های طبیعی و خانگی که باعث از بین رفتن نقص ها و لکه های پوستی می شوند را قرار داده ایم تا پوست شما به شرایط اولیه و طبیعی خود باز گردد

ماسک سفید کننده صورت

رنگ مقیاسی برای زیبایی صورت محسوب نمی شود. اما وقتی که به دهه ی ۲۰ سالگی زندگی خود می رسید در می یابید که رنگ پوست شما دیگر همانند گذشته نیست. رنگ دانه ها، لکه های تیره و نقص های صورت شما نمایان شده و ماندگاری آن ها شما را نگران می کنند. در این شرایط هرچه سریعتر به بهبودی شرایط ممکن برسید نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت.

بیشتر بدانید : ماسک سفید کننده صورت را با این ترکیب معجزه گر درست کنید!!

ماسک پودر شیر خشک

مواد لازم برای تهیه ماسک پودر شیر خشک

یک قاشق چای خوری شیر خشک
یک الی دو قاشق چای خوری آب پرتقال طبیعی
یک قاشق چای خوری خمیر بلغور جوی دوسر

طرز تهیه ماسک پودر شیر خشک

تمامی مواد را به خوبی با هم ترکیب کرده تا یک دست شود. صورت خود را با شوینده مناسب شسته و کاملا خشک نمایید. با دست تمیز و خشک این ماسک سفید کننده صورت را بر روی پوست صورت و گردن خود بمالید. پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد کاملا بشورید.

فواید ماسک پودر شیر خشک

هفته ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت وجود اسید لاکتیک که خاصیت روشن کنندگی قوی دارد در شیر برای پوست بسیار مفید خواهد بود. این ماسک به پوست شما طراوت و تازگی می بخشد و سلول های مرده ی پوست شما را پاک می کند.
ویتامین C موجود در این ماسک هم پوست شما را روشن تر کرده و لکه ها و نقاط تیره را از روی صورت شما پاک سازی می کند.

ماسک کشک

مواد لازم برای تهیه ماسک کشک

۱ قاشق غذاخوری کشک
۱ قاشق غذاخوری آب گوجه
۱ قاشق غذاخوری جوی دوسر

طرز تهیه ماسک کشک

نحوه ی آماده کردن این ماسک سفید کننده صورت همانند ماسک قبل است. پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشورید.

فواید ماسک کشک

با هفته ای ۲ الی ۳ بار استفاده از این ماسک پوست شما بخاطر خاصیت مرطوب کنندگی کشک، مرطوب می شود، گوجه و جوی دو سر موجود در این ماسک موجب پوست اندازی صورت و از بین رفتن سلول های مرده ی پوست و روشن تر شدن صورت می شود.
این ماسک سفید کننده صورت برای افرادی که پوست های زرد رنگ و آکنه دارند بسیار مفید است.

ماسک برگ نعناع

مواد لازم برای تهیه ماسک برگ نعناع

100 گرم برگ نعناع آسیاب شده را به همراه آب مخلوط کرده تا خمیری شکل شود. صورت خود را با پاک کننده بشورید و کاملا خشک کنید و ماسک را بر روی پوست خود بمالید. پس از حدودا ۲۰ دقیقه وقتی که ماسک کاملا خشک شد صورت خود را با آب سرد شست و شو دهید.

فواید ماسک برگ نعناع

شما می توانید هفته ای یک الی دو بار از این ماسک استفاده کنید. به علت خاصیت قوی مستحکم کردن و پاک کنندگی نعناع، لکه های تیره و زردی پوست از بین خواهند رفت.

ماسک آرد گندم

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد گندم

۲ قاشق غذا خوری آرد گندم
 یک چهارم قاشق غذا خوری زرد چوبه
دو قاشق غذا خوری شیر

طرز تهیه ماسک آرد گندم

نحوه ی آماده سازی این ماسک همانند دیگر ماسک ها است. پس از ۱۵ الی ۲۰ صورت خود را با آب سرد بشورید.

فواید ماسک آرد گندم

با هفته ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت ، به علت خاصیت روشن کنندگی آرد گندم، رنگدانه ها و اثرات آکنه بر روی پوست از بین رفته و پوستی درخشان و با طراوات برای شما به ارمغان می آورد.

ماسک موز

مواد لازم برای تهیه ماسک موز

یک عدد موز رسیده
یک قاشق چای خوری عسل
یک قاشق چای خوری آب لیمو

طرز تهیه ماسک موز

موز را کاملا له کرده و با مواد دیگر مخلوط کرده تا جایی که کاملا یک دست شود. و بر روی پوستی که از قبل شست و شو داده اید بمالید. پس از تقریبا ۱۵ دقیقه با آب سرد بشورید.

فواید ماسک موز

با استفاده هفته ای یک الی دو بار از این ماسک سفید کننده صورت ، با توجه به غنی بودن این ۳ مورد، به پوست شما کمک می کند تا مرطوب شده و براق و روشن شود. این ماسک سفید کننده صورت ، پوست شما را خالی از لکه های تیره کرده و صورت شما را درخشان می کند.

ماسک زرد چوبه

مواد لازم برای تهیه ماسک زرد چوبه

یک قاشق غدا خوری زرد چوبه
یک قاشق غذا خوری آب لیمو و یا آب خیار برای پوست هایی که خشک هستند.
روش استفاده از این ماسک همانند ماسک های بالاست.

فواید ماسک زرد چوبه

استفاده روزانه از این ماسک رنگدانه های پوستی و لکه های پوستی را از بین می برد. همچنین این ماسک سفید کننده پوست صورت از تولید اضافی ملانین جلوگیری کرده و باعث می شود تا رنگ چهره طبیعی جلوه کند. این ماسک همچنین برای روشن کردن زیر بغل شما بسیار مفید است.

ماسک پرتقال

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال

۲ قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال
۱ قاشق غذاخوری نوعی خاک رس (Fuller’s Earth)
۱ قاشق غذاخوری پودر چوب صندل
۱ قاشق غذاخوری آب لیمو
۲ قاشق غذاخوری آب
روش استفاده از این ماسک همانند ماسک های قبلی است.

فواید ماسک پرتقال

هفته ای یک بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت قدرتمند، آلودگی های پوستی را خارج کرده و پوست را درخشان تر می کند. این ماسک مخصوص پوست های چرب و مستعد به آکنه است.

ماسک آرد برنج

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج

۱ قاشق غذاخوری آرد برنج
یک دوم قاشق غذاخوری آرد گندم
یک و یک دوم قاشق غذاخوری کشک
یک دوم قاشق غذاخوری زرد چوبه
روش استفاده از این ماسک همانند ماسک های قبلی است.

فواید ماسک آرد برنج

هفته ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به دلیل خاصیت روشن کنندگی آرد برنج وغنی از ویتامین C و آمینو اسید بنزوییک، نه تنها منجر به روشن تر شدن پوست شما بلکه باعث بهبود سلامت پوست می شود.

ماسک سیب زمینی

مواد لازم برای تهیه ماسک سیب زمینی

یک سیب زمینی متوسط را برداشته و خوب بشورید و پوست آن را بگیرید. حال سیب زمینی را به قطعات کوچک (نگین نگین) خورد کنید. صورت خود را شست و شو داده و با یک دستمال خشک کنید. با تیکه های سیب زمینی صورت خود را به مدت ۲ دقیقه ماساژ دهید.
تقریبا پس از ۱۵ دقیقه که مایع خارج شده از سیب زمینی بر روی پوست شما خشک شد، صورت خود را با آب سرد بشورید.

فواید ماسک سیب زمینی

هفته ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت آنزیم کتکولاز (catecholase) غنی در سیب زمینی، کمک می کند تا اثرات آکنه و لکه و نقاط تیره از بین برود.
همچنین این ماسک دارای ویتامین ها و مواد معدنی ضروی است که تسهیل کننده ی شکل گیری سلول های سالم پوستی بوده و تقویت کننده ی بازده لایه ی محافظتی پوست است.

ماسک زعفران

مواد لازم برای تهیه ماسک زعفران

۲ الی ۳ رشته زعفران
۱ قاشق غذاخوری شیر
۱ تیکه پارچه کتان

طرز تهیه ماسک زعفران

رشته های زعفران را در شیر بگذارید تا خیس شود. صورت خود را کاملا با پاک کننده بشورید و خشک کنید. پارچه کتان را برداشته و به زعفرانی که در شیر خیس خورده است، بمالید. دستمال را به صورت کشیده و پس از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صورت خود را بشوریید.

فواید ماسک زعفران

استفاده روزانه از این ماسک سفید کننده صورت شما را روشن تر می کند و لکه های تیره را از بین می برد. همچنین خوردن زعفران برای بهبود سلامتی پوست شما بسیار مفید است.

ماسک زردچوبه و گوجه

مواد لازم برای تهیه ماسک زردچوبه و گوجه

۱ عدد گوجه
۲ قاشق غذاخوری زرد چوبه

طرز تهیه ماسک زردچوبه و گوجه

گوجه را له کرده و هم بزنید تا پوره شود. سپس به پوره گوجه ۲ قاشق غذاخوری زرد چوبه اضافه کرده و خوب هم بزنید. صورت خود را با پاک کننده کاملا شست و شو داده و خشک کنید و ماسک را به صورت و گردن خود بمالید. پس از ۱۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشورید.

فواید ماسک زردچوبه و گوجه

هفته ای دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت خاصیت برنزه کنندگی ای که گوجه دارد، منجر به پوست اندازی صورت شده و سلول های مرده پوست از بین رفته و پوستی شفاف تر را به شما هدیه می دهد.


بیشتر بدانید : ماسک روشن کننده خانگی برای صورت تان درست کنید

بیشتر بدانید : 5 ماسک خانگی برای سفید کردن پوست صورت + طرز تهیه

بیشتر بدانید : مهمترین ماسکهای روشن کننده ویژه‌ی پوستهای کدر!


 گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : nabzema.com