پاکسازی پوست صورت با روشهای خانگی
پوست صورت نقش مهمی در زیبایی و جوانی ما دارد و قطعاً یکی از راه‌های زیبا و جوان ماندن رسیدگی به پوست صورت است.روش‌های پاکسازی طبیعی و خانگی قطعاً کم هزینه‌تر و راحتر نسبت به روش‌های شیمیایی است و عوارض جانبی ندارد

روش‌های پاکسازی پوست در خانه

پوست سالم نیاز به توجه دارد و همه ما پوست زیبا و سالم و بدون لک را دوست داریم ولی به‌خاطر شرایط زندگی و مشغله‌های این روزها کمتر به پوست خود توجه می‌کنیم.

بیشتر بدانید : پلینگ یا پاکسازی پوست را با چه فاصله زمانی باید انجام داد؟

شست‌ و‌ شو و بخور صورت

پوست خود را با آب ولرم و یک پاک‌کننده‌ای که به پوست‌تان سازگار است می‌شویید و به آرامی خشک می‌کنید. مهم‌ترین مرحله در پاکسازی پوست استفاده از بخور آب داغ است. با این روش منافذ پوست باز شده و چربی‌های اضافی به‌راحتی از آن خارج می‌شوند. برای این منظور باید مقداری آب جوش را داخل یک کاسه متوسط بریزید و یک حوله روی سر خود قرار دهید. سپس سرتان را با فاصله مناسب بالای ظرف آب جوش بگیرید طوری که حوله روی سرتان دور تا دور ظرف را بگیرد. مراقب باشید صورت‌تان را بیش از حد به کاسه نزدیک نکنید تا دچار سوختگی نشوید.صورت خود را به مدت پنج دقیقه بخور می‌دهید و بعد از پاک کردن پوست با یک تکه یخ به صورت دورانی و به آرامی روی پوست ماساژ می‌دهید تا دمای صورت به حالت عادی برگردد و منافذ باز پوست بسته شود.

بیشتر بدانید : بخور صورت با آب، یک روش ارزان قیمت برای داشتن پوستی شاداب و زیبا

مرحله آخر تونر و مرطوب کننده

بعد از شست‌و‌شوی ماسک نرم‌کننده از روی پوست صورت از یک تونر خانگی مثل مخلوط آب خیار و آب رز استفاده کنید تا ph پوست را متعادل کند.در آخر کار از یک کرم مرطوب‌کننده برای پوست خود استفاده کنید .این مراحل پاکسازی را می‌توانید هفته‌ای یکبار انجام دهید تا اثرات عالی آن را مشاهده کنید.

مواد طبیعی پاک‌کننده پوست

مخلوط آرد برنج و ماست می‌تواند به تنهایی یک پاک‌کننده عالی برای پوست باشد. همچنین آب گوجه فرنگی، سرکه سیب، روغن درخت چای، روغن نارگیل، سفیده تخم مرغ، نعناع، جوش شیرین و لیمو براحتی می‌توانند پوست شما را پاکسازی کنند.

اسکراب صورت و ماسک مخصوص

اسکراب به از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند. می‌توانید با استفاده از اسکراب طبیعی مخلوط عسل و شکر به آرامی روی پوست را به مدت پنج دقیقه ماساژ دهید و بعد پوست را بشویید.بعد از اسکراب از ماسک نرم‌کننده باید استفاده کنید. ماسک‌های طبیعی بهترین گزینه برای نرمی و لطافت پوست هستند. عسل، آلوئه ورا و موز برای نرمی پوست بسیار عالی است.همچنین روغن زیتون جزو مناسب‌ترین روغن‌ها برای ماساژ است.کمی از آن را روی نوک انگشتان بمالید و صورت را با حرکات دورانی ماساژ دهید.روغن زیتون علاوه بر مرطوب کنندگی به بازسازی سلول‌های پوستی کمک می‌کند


بیشتر بدانید : تونیک موثر برای پاکسازی و سفید شدن پوست های تیره

بیشتر بدانید : پاکسازی پوست صورت با 5 پاک کننده طبیعی!!


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : ایران بانو