کاهش چین و چروک پوست با چند روش ساده و باورنکردنی!!
پیر شدن پوست و ایجاد چروک با بالا رفتن سن یک اتفاق کاملا طبیعی است و برای هر خانمی بعد از 25 سال رخ ‌خواهد داد، اما شما می‌توانید با تغییر در سبک زندگی خود این روند را به تاخیر بیندازید. در ادامه چند روش برای کاهش چروک پوست به شما پیشنهاد خواهیم داد

چند روش باور نکردنی برای کاهش چروک پوست

پیر شدن پوست و ایجاد چروک با بالا رفتن سن یک اتفاق کاملا طبیعی است و برای هر خانمی بعد از 25 سال رخ ‌خواهد داد، اما شما می‌توانید با تغییر در سبک زندگی خود این روند را به تاخیر بیندازید. به‌ طور کلی برای جوان نگه‌ داشتن پوست خود باید چند تغییر اساسی در برنامه روزانه‌ تان ایجاد کنید. از آفتاب بپرهیزید، کرم ضد آفتاب متناسب با پوست خود استفاده کنید، مرطوب کننده بزنید و سیگار نکشید. در ادامه چند روش برای کاهش چین و چروک پوست به شما پیشنهاد خواهیم داد.

بیشتر بدانید : کاهش چین و چروک صورت با چند ترکیب طبیعی

برای کاهش چین و چروک پوست تان به پشت بخوابید

سعی کنید هر شب به پشت بخوابید. خوابیدن به صورت، به ایجاد چروک در نواحی ابرو و خوابیدن به بغل، باعث چین و چروک در ناحیه چانه و گونه  خواهد شد. اما خوابیدن به پشت به شما کمک می‌کند تا از بروز هرگونه فشار و در نتیجه چروک در صورت جلوگیری کنید.

برای کاهش چین و چروک پوست تان قزل‌ آلا بخورید

ماهی قزل‌آلا منبع بسیار خوبی از اسید‌های چرب امگا3 است که برای شادابی و جوان نگه داشتن پوست ضروری است همچنین پروتئین موجود در آن می‌تواند به بهبود چین  و چروک‌ ها کمک کند.

برای کاهش چین و چروک پوست تان عینک بزنید

اگر چشم‌های ضعیفی دارید و هنگام مطالعه باید عینک بزنید حتما از عینک استفاده کنید. زیرا جمع کردن ناخودآگاه چشم‌ها در هنگام مطالعه باعث ایجاد چین و چروک در نواحی دور چشم خواهد شد. همچنین یادتان نرود در آفتاب از عینک آفتابی استفاده کنید همه‌ ما به صورت ناخودآگاه در آفتاب چشم‌های خود را جمع می‌کنیم که این عمل هم  باعث بروز چروک در طولانی مدت خواهد شد.

کاهش چین و چروک پوست با چند روش ساده و باورنکردنی!!
کاهش چین و چروک پوست با چند روش ساده و باورنکردنی!!

برای کاهش چین و چروک پوست تان صورت خود را زیاد نشویید

شستن زیاد صورت باعث می‌شود که چربی‌های مفید روی سطح پوست شما که برای جوان ماندن پوست ضروری هستند از بین بروند و پوست شما خشک و مستعد چروک شود بنابراین توصیه می‌کنم صورت خود را زیاد نشویید و برای پاک کردن آرایش خود از ژل‌ها یا پاک کننده‌های صورت که حاوی مرطوب کننده هستند استفاده کنید.

معجزه سویا در کاهش چین و چروک پوست تان

مصرف سویا به عنوان مکمل و به صورت ماسک برای صورت علاوه بر جلوگیری از چین  و چروک رنگ پوست شما را روشن و درخشان خواهد کرد.


بیشتر بدانید : رفع چین و چروک دور چشم با چند روش موثر خانگی!!

بیشتر بدانید : درمان چین و چروک پیشانی با چند ترفند موثر خانگی

بیشتر بدانید : از بین بردن چین و چروک دور چشم با دو ماساژ خانگی

بیشتر بدانید : از بین بردن چین و چروک دست با چند ماسک خانگی


 

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com