ترفندهای زیبایی طبیعی که هر خانمی باید بداند!!
 زیبایی یکی از معیارهایی است که همه خانم ها به دنبال آن هستند و برای آن هزینه بسیاری می کنند. در این مقاله به شما ترفندهایی را می گوییم که بسیار اران هستند و تاثیر بسیاری در زیبایی شما دارند

ترفندهای زیبایی که هر خانمی باید بداند

برخی از خانم‌ ها فکر می‌ کنند برای زیبایی باید کلی هزینه کنند و عمل‌ های زیبایی انجام دهند، در حالی که زیبایی طبیعی که خانم‌ ها دارند از همه چیز بهتر است فقط کافی است با کمی رسیدگی در منزل، به صورت خود زیبایی و جذابیت ببخشیم.

بیشتر بدانید : ترفندهای مهم زیبایی که خانم های شاغل باید بدانند

از بین بردن تیرگی چشم با روغن بادام

چشم یکی از مهم‌ ترین اجزایی است که در زیبایی صورت نقش مهمی دارد. سیاهی و کبودی دور چشم معمولا در هر فردی دیده می شود و این تیرگی سن شما را بیشتر نشان می دهد. برای برطرف کردن تیرگی دور چشم از ویتامین E استفاده کنید. روغن بادام، به دلیل مقادیر زیاد ویتامین E بسیار مفید است و به نرم کنندگی پوست بسیار کمک می کند. چند قطره روغن بادام شیرین را دور چشم خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید و بگذارید تا صبح بماند و سپس بشویید.

پرپشت شدن ابرو و مژه با روغن کرچک

برای پرپشت شدن ابروها و مژه‌ ها از روغن کرچک استفاده کنید. شب با پنبه دو تا سه قطره از روغن کرچک را روی مقداری پنبه آغشته کنید و سپس مژه ها را با کمک پنبه مالش دهید.
 می توانید از یک برس مژه تمیز به جای پنبه استفاده کنید. بگذارید روغن تا صبح بماند تا زمان جذب آن افزایش یابد. فقط مراقب باشید روغن وارد چشمان‌ تان نشود.

ترفندهای زیبایی طبیعی که هر خانمی باید بداند!!
ترفندهای زیبایی طبیعی که هر خانمی باید بداند!!

شب‌ ها با آرایش نخوابید

خوابیدن با آرایش باعث پیری زودرس و ایجاد چین و چروک و جوش در صورت می‌ شود. شب‌ها قبل از خواب با پاک کننده مناسب کل صورت‌ تان را تمیز کنید. با کمک پد پنبه ای، کمی روغن زیتون به لب های خود بمالید. بعد از چند دقیقه لب‌های خود را شست و شو دهید و بگذارید خشک شوند.

ماسک عسل و لیمو برای روشن شدن پوست صورت مناسب است

برای تهیه این ماسک عالی و قوی روشن کننده پوست کافی است یک قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری آب لیموی تازه ترکیب کنید و آن را روی بخش‌های مدنظر بمالید. این مخلوط را دو تا سه بار در هفته به کار ببرید و بعد از 15 دقیقه بشویید.بیشتر بدانید : ترفندهای آرایشی برای وقتی که زمان کم دارید!!

بیشتر بدانید : 7 ترفند زیبایی مخصوص دختر خانم های جوان!!!

بیشتر بدانید : این ترفندهای آرایشی شما را در عکس ها زیباتر می کندگردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com