با چین و چروک صورت تان برای همیشه خداحافظی کنید!
 به وجود آمدن چین و چروک در صورت یکی از مشکلاتی است که با بالا رفتن سن در پوست صورت تان ایجاد می شود. در این مقاله قصد داریم به شما راه های ساده ای را معرفی کنیم که به راحتی می توانید با چین و چروک صورت تان برای همیشه خداحافظی کنید

با چروک‌ های صورتت خداحافظی کن

با بالا رفتن سن، پوست صورت حالت کشسانی خود را از دست می‌ دهد و کم کم چروک‌ ها از 25 سالگی به بعد جای خودش را روی صورت ما پیدا می‌ کند . درست است که ایجاد چروک روی صورت اتفاق غیرقابل انکاری است اما با رعایت یک سری نکات می‌ توان ایجاد این چروک‌ ها را به تعویق انداخت. در ادامه به بررسی این نکات می‌ پردازیم.

بیشتر بدانید : کاهش چین و چروک صورت با چند ترکیب طبیعی

برای جلوگیری از بروز چین و چروک در صورت تان به پشت بخوابید

خوابیدن به صورت باعث بروز خط‌ها در ناحیه پیشانی و  ابرو می‌شود. خوابیدن به پهلو هم چین و چروک‌ها را  در قسمت گونه ها و چانه ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از بروز چروک بهتر است به پشت بخوابید .

برای جلوگیری از بروز چین و چروک در صورت تان ماهی قزل آلا بخورید

ماهی قزل آلامنبع بسیار خوبی از پروتئین و اسید چرب امگا 3 است که  از عناصر  مفید برای پوست هستند. متخصصان می‌گویند اسیدهای چرب ضروری، پوست را تغذیه می‌کند و آن را سالم و جوان نگه می‌دارد . بنابراین خوردن ماهی به علت داشتن امگا3 می‌تواند چین و چروک را در صورت شما به حداقل برساند.

برای جلوگیری از بروز چین و چروک در صورت تان عینک آفتابی بزنید

اشعه‌های فرابنفش خورشید در بروز چروک بسیار موثر هستند. گوشه‌های چشم به علت بافت نازک و حساس‌تری که دارند بسیار مستعد چروک هستند. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد چروک در این نواحی حتما وقتی از خانه بیرون می‌روید از عینک آفتابی استفاده کنید.

با چین و چروک صورت تان برای همیشه خداحافظی کنید!
با چین و چروک صورت تان برای همیشه خداحافظی کنید!

برای جلوگیری از بروز چین و چروک در صورت تان صورت خود را زیاد نشویید

شستن بسیار زیاد صورت باعث از بین رفتن لایه‌های چربی طبیعی پوست می‌شود و صورت شما را خشک می‌کند. خشک شدن پوست صورت آن را برای ایجاد چروک مستعد خواهد کرد.بنابراین  از شستن زیاد صورت خودداری و سعی کنید برای پاک کردن آرایش و تمیز کردن صورت خود از محلول‌های پاک کننده استفاده کنید.

برای جلوگیری از بروز چین و چروک در صورت تان ویتامین C را فراموش نکنید

برخی مطالعات نشان داده است که کرم های دارای ویتامین C می تواند میزان کلاژن‌سازی پوست شما را تقویت کند. ویتامین C ،  پوست شما را از آسیب اشعه UVA و UVB محافظت و به کاهش قرمزی ، لکه های تیره و ناهمواری سطح پوست کمک می‌کند.

سویا برای مراقبت از پوست

سویا ظاهر پوست شما را بهبود می‌بخشد و از آن محافظت می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد  اگر سویا به پوست زده شود یا به عنوان مکمل مصرف شود (نه به عنوان غذا) می‌تواند به محافظت در برابر آسیب های نور خورشید و حفظ  ساختار و استحکام پوست کمک ‌و رنگ پوست را یکنواخت کند.بیشتر بدانید : از بین بردن چین چروک صورت با چند روش کاربردی در خانه

بیشتر بدانید : درمان چین و چروک پیشانی با چند ترفند موثر خانگی

بیشتر بدانید : تکنیک هایی مهم در گریم برای از بین بردن چروک صورت

بیشتر بدانید : از بین بردن چین و چروک دور چشم با دو ماساژ خانگی

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com