از بین بردن خط اخم بدون بوتاکس، با چند روش ساده و موثر!!
با این‌ که خط اخم از عوارض اجتناب ناپذیر افزایش سن است، اما به کمک روش‌ هایی می‌توان تا حدی بروز آن را به تعویق انداخت یا از شدت آن کاست. در این مطلب شما را با راهکارها و روش‌های طبیعی و خانگی از بین بردن خط اخم ابرو آشنا خواهیم کرد

راهکارهای طبیعی و خانگی برای از بین بردن خط اخم

خط اخم چهره شما را  عبوس می کند و بد اخلاق نشان می‌دهد؛ بهتر است تا حد ممکن  از به وجود آمدن آن پیشگیری کنید. با افزایش سن، پوست انعطاف پذیری خود را از دست  می دهد و مانند گذشته به حالت قبل برنمی‌گردد.
با این‌ که خط اخم از عوارض اجتناب ناپذیر افزایش سن است، اما به کمک روش‌ هایی می‌توان تا حدی بروز آن را به تعویق انداخت یا از شدت آن کاست. در این مطلب شما را با راهکارها و روش‌های طبیعی و خانگی از بین بردن خط اخم ابرو آشنا خواهیم کرد.
 

بیشتر بدانید : پیشگیری ازخط اخم ابرو با توصیه هایی فوق العاده!!

راهکارهای کلی برای از بین بردن خط اخم

با این‌که بیشتر خانم‌ها برای از بین بردن خط اخم از روش‌های درمانی مانند تزریق بوتاکس استفاده می‌کنند اما چندین راه طبیعی آسان وجود دارد که کمک می‌کند بدون تزریق، از خط اخم خلاص شوید.

داشتن رژیم غذایی سالم مانند مصرف مقدار کافی آب

تأمین آب کافی بدن می‌تواند از ایجاد خط اخم جلوگیری کند. همچنین مصرف مکمل‌ های محتوی اسیدهای چرب امگا ۳ هم در آب رسانی به پوست مؤثر است.

داشتن خواب کافی برای شادابی و تجدید قوای پوست

بهتر است  روی پشت‌تان بخوابید. خوابیدن با صورت روی بالش می‌تواند موجب کشیدگی پوست و افزایش بروز خط اخم شود.
 

استفاده از کرم ضد آفتاب 

هر روز روی پوست‌تان کرم ضد آفتاب بمالید. فراموش نکنید که پرتوهای فرابنفش خورشید در هر هوایی (حتی در هوای ابری) یا در زمستان می‌تواند به پوست‌تان آسیب برساند.
 

مرطوب کردن منظم پوست

پوست‌تان را به طور منظم سه بار در روز مرطوب کنید.

درمان خانگی برای از بین بردن خط اخم
درمان خانگی برای از بین بردن خط اخم,از بین بردن خط اخم بدون بوتاکس

  • مالیدن مخلوطی از ماست، آب لیمو و مایعی از کپسول ویتامین E به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست و سپس شستن آن
  • ماساژ دادن خط اخم با چند قطره روغن نارگیل یا روغن بادام شیرین هر شب قبل از خواب
  • قرار دادن ماسکی از پوره آووکادو روی پوست به مدت ۲۰ دقیقه و سپس شستن آن

تمریناتی برای از بین بردن خط اخم پیشانی

برای داشتن پیشانی صاف و بدون چین و چروک باید هر روز روی ماهیچه‌ های پیشانی کار کنید. برای این کار باید کف دست چپ‌تان را روی سمت چپ پیشانی بگذارید. سپس در حالی که سمت چپ پیشانی را محکم با دست چپ نگه داشته اید، کف دست راست‌تان را روی سمت راست پیشانی‌تان بگذارید و در جهت حرکت عقربه‌ های ساعت با حرکات دورانی این قسمت را ماساژ دهید. پس از ۲ دقیقه دست راست‌تان را همان جا نگه دارید و با دست چپ، سمت چپ پیشانی‌تان را
 ۲ دقیقه ماساژ دهید. این بار هر طرف پیشانی را ۲ دقیقه در خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. این کار را سه بار و در مجموع ۶ دقیقه روی هر سمت پیشانی‌ تان انجام دهید.

تمریناتی برای از بین بردن خط اخم چشم

برای کاهش چروک اطراف چشم، انگشت شست خود را روی گوشه بیرونی چشم قرار دهید و دیگر انگشتان خود را در بالای سرتان نگه دارید. سپس شست خود را از گوشه بیرونی چشم به سمت گوشه‌ها و قسمت بالایی سرتان بکشید. این کار را ۱۰ ثانیه انجام دهید و سپس استراحت کنید. در مجموع این کار را ۱۵ بار در روز تکرار و آن را به بخشی از عادت روزمره‌تان تبدیل کنید.


بیشتر بدانید : تکنیک هایی مهم در گریم برای از بین بردن چروک صورت

بیشتر بدانید : اگر زیاد اخم می کنید ...!!

بیشتر بدانید : چین و چروک پیشانی تا را با ماساژ از بین ببرید

بیشتر بدانید : ماسک ضد چروک دور لب از زیتون تا عسل و انگورگردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
Seemorgh.com/lifestyle
منبع: chetor.com