درمان ریزش مو بعد از کرونا با 5 راه ساده
بسیاری از افراد پس از بهبودی کرونا، از ریزش موی غیر طبیعی شکایت کرده اند. در اینجا چند نکته برای تشویق رشد مجدد مو پس از بهبودی کرونا وجود دارد

۵ راه مبارزه با ریزش مو پس از بهبودی کرونا

بسیاری از افراد پس از بهبودی کرونا، از ریزش موی غیرطبیعی شکایت کرده اند. معمولاً شش تا هشت هفته پس از مثبت شدن آزمایش کرونا ریزش موی فرد شروع می‌شود.

به نقل از هلث لاین، ریزش مو شایع است و نباید دلیلی برای نگرانی باشد مگر اینکه شروع به ریزش غیر طبیعی کند. در حالی که برخی از بیماران کرونایی با ریزش شدید مو مواجه نشدند، برای برخی شدید بود.

دو نوع ریزش مو ناشی از کرونا وجود دارد، تلوژن افلوویوم و آلوپسی آره آتا. اولی نوعی ریزش موی موقت است و در دومی میزان ریزش مو غیر قابل پیش بینی است. در اینجا چند نکته برای تشویق رشد مجدد مو پس از بهبودی کرونا وجود دارد.

بیشتر بدانید : کاهش ریزش مو با 5 روش طبیعی

درمان ریزش مو بعد از کرونا با آلوئه ورا

این ماده نه تنها پوست سر را تسکین می‌دهد، بلکه مو‌ها را نرم و بدون وز می‌کند. همچنین می‌تواند فولیکول‌های مو را که توسط چربی اضافی مسدود شده‌اند را باز کند.

درمان ریزش مو بعد از کرونا با ماسک موی تخم مرغ

تخم مرغ پروتئینی را برای مو فراهم می‌کند که باعث رشد مجدد مو می‌شود. یک عدد تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در ظرفی مخلوط کنید و خوب هم بزنید. آن را به پوست سر تمیز بمالید و بعد از ۱۰-۱۵ دقیقه بشویید.

درمان ریزش مو بعد از کرونا با 5 راه ساده
درمان ریزش مو بعد از کرونا با 5 راه ساده

درمان ریزش مو بعد از کرونا با آب پیاز

این یک درمان سنتی برای رشد مجدد طبیعی مو بوده است. نشان داده شده است که با بهبود گردش خون، آلوپسی آره آتا را درمان می‌کند.

درمان ریزش مو بعد از کرونا با روغن ماهی

مصرف مکمل‌های امگا همراه با آنتی اکسیدان‌ها به بهبود تراکم مو و کاهش ریزش مو کمک می‌کند. همچنین به تقویت ایمنی و ارتقای سلامت کلی کمک می‌کند.

درمان ریزش مو بعد از کرونا با روغن نارگیل

روغن‌های چرب موجود در روغن نارگیل به داخل ساقه مو نفوذ کرده و پروتئین را در داخل مو قفل می‌کند. می‌توانید این ماسک را یک شب نگه دارید و صبح روز بعد آن را بشویید.بیشتر بدانید : ریزش مو در حمام، از دلایل تا روش جلوگیری از ریزش مو، هر آنچه باید بدانید

بیشتر بدانید : علت و راه های درمان ریزش مو

بیشتر بدانید : علت ریزش مو های تان یکی از این 9 عادت بد استگردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: entekhab.ir