برای صاف شدن موهای وز چه کنیم؟
مهم‌ترین علت وز شدن موها کمبود رطوبت در موها یا وجود رطوبت در هوا است. از سوی دیگر خشکی و آسیب دیدگی موها هم موجب وز شدن موها خواهد شد. ما در ادامه این مقاله به بررسی چند راه ساده و موثر در خانه برای ترمیم موها می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید

8 راه ساده و موثر برای ترمیم موهای وز در خانه

موهای وز همیشه ناخوشایند و آزار دهنده هستند و زمانی که احساس خوبی نسبت به آنها نداشته باشیم؛ به زحمت و دردسر خواهیم افتاد. مهم‌ترین علت وز شدن موها کمبود رطوبت در موها یا وجود رطوبت در هوا است. از سوی دیگر خشکی و آسیب دیدگی موها هم موجب وز شدن موها خواهد شد. ما در ادامه این مقاله به بررسی چند راه ساده و موثر در خانه برای ترمیم موها می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

بیشتر بدانید : صاف کردن مو های وز با سه روش خانگی!

کمتر شستن موها

بهتر است برای از بین بردن وز موها از شستشوی زیاد موها خودداری کنید. برای این کار باید از یک شامپوی خوب استفاده کنید و از نوعی باشد که موهای شما را حالت صاف و انعطاف پذیر کند. اگر موهای شما خیلی چرب نیست بهتر است یک یا دو روز در میان موهای خود را با شامپوی ملایم روزانه شستشو دهید. در این صورت موها رطوبت طبیعی خود را از دست نداده و دچار خشکی و وزی نخواهد شد.

استفاده کمتر از رنگ مو

مواد شیمیایی موجود در رنگ مو یا فرهای دائمی می‌توانند موجب شکستگی واضح موها شده و در نهایت موجب موخوره یا آسیب آنها شود. در این صورت موهای شما به راحتی هم حالت نمی‌گیرند. بهتر است به جای استفاده از مواد شیمیایی مانند رنگ و مش و غیره آنها را در حالت طبیعی نگه دارید تا کمتر دچار وز شود. اگر مایل به استفاده از رنگ مو هستید هم می‌توانید از بهترین رنگ مو زنانه و دخترانه فانتزی در انواع تیره یا روشن با مارک مارال، لورال و گارنیه استفاده کنید که قیمت خوبی داشته و پایه گیاهی دارند.

شما در هنگام خرید رنگ مو می‌توانید از انواع اکسیدان مو از برندهایی مانند آتوسا، والانسی و مارال استفاده کنید. این برندها قیمت مناسبی داشته و ضد قرمزی بوده و گیاهی هستند. برند و کیفیت رنگ و انواع مختلف اکسیدان مو در هنگام ضرورت برای انجام رنگ مو بسیار مهم است.

چرب کردن موها

موهای مجعد خیلی سریع خشک می‌شوند و بهتر است ساقه مو و انتهای ساقه را کمی چرب کنید. شما می‌توانید پس از استحمام و استفاده از نرم کننده و آبکشی موها کمی قسمت پایین موها را با روغن طبیعی چرب کنید. در این زمینه می‌توان از کرم‌های مخصوص هم استفاده کرد. روغن‌های طبیعی راحت‌تر از انواع دیگر روغن جذب موها می‌شوند. این در حالی است که روغن‌های سیلیکونی بر روی لایه رویی مو باقی مانده و ظاهر موها را کثیف و نامرتب نشان می‌دهند.

شانه نزدن موهای خشک

اگر موهای شما خشک شده است و شانه یا برس ندارید می‌توانید از کمی آب برای برطرف کردن خشکی آن استفاده کنید. دلیل اصلی وز شدن موها خشک بودن آنها است. بنابراین می‌توانید کمی دست و انگشت‌ها را خیس کرده و آنها را به آرامی در میان موها برده و مرتب کنید. همچنین می‌توانید روش صحیح شانه زدن مو برای جلوگیری از وز شدن آن را در این مطلب مشاهده کنید .

برای صاف شدن موهای وز چه کنیم؟
برای صاف شدن موهای وز چه کنیم؟

محافظت از موها در استخر

اگر موهای فری دارید زمانی که به استخر می‌روید برای جلوگیری از وز شدن آنها بهتر است از کلاه‌های مخصوص شنا استفاده کنید. سپس بهتر است به سرعت موهای خود را با آب سرد به خوبی آبکشی کنید. کلر می‌تواند موهای شما را دچار وز کند. به خصوص در بلند مدت و استفاده زیاد از استخر موهای شما با کلر موجود در آب دچار خشکی و وز شدگی می‌شود.

استفاده از محصولات بدون الکل

الکل موجب خشک شدن موها شده و در نتیجه منجر به وز شدن آنها می‌شود. بهتر است از محصولات بدون الکل استفاده کنید. شما می‌توانید محصولاتی مانند شامپوها و نرم‌ کننده‌های فاقد الکل را از داروخانه‌ها تهیه کنید.

استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب هم به حفظ رطوبت موها کمک می‌کند. سرکه سیب سطح PH موها را متعادل کرده و کوتیکول‌های بسته موها را می‌بندد. این کار کمک می‌کند تا رطوبت در داخل موها باقی بماند. علاوه بر این خاک و آلودگی هم از موهای شما حذف می‌شود و موها براق و سالم می‌ماند. سرکه سیب در کنار موها برای پوست و سلامت کلی شما هم مفید است. شما می‌توانید سرکه سیب را با آب سرد مخلوط کرده و سپس بعد از شستن موها آنها را با سرکه رقیق شده آبکشی کنید. چند دقیقه اجازه دهید تا سرکه جذب موها شود. سپس نرم کننده را بر روی موها بزنید. برای آنکه نتیجه بهتری بگیرید می‌توانید این روش را برای از بین بردن وز موها هر هفته انجام دهید.

در نظر گرفتن آب و هوا

رطوبت هوا از دشمنان اصلی موها است و منجر به وز شدن آنها می‌شود. با توجه به اینکه ما نمی‌توانیم آب و هوا را کنترل کنیم اما می‌توانیم موها را برای عواملی مانند رطوبت آماده کنیم. شما می‌توانید از نرم کننده‌هایی که نیاز به آب کشی ندارند استفاده کنید یا از سرم ضد وز که به نرم شدن موها و از بین رفتن وزها کمک می‌کنند؛ استفاده کنید.


بیشتر بدانید : بهترین راه صاف کردن موهای وز را بدانید!!

بیشتر بدانید : صاف کردن مو های وز و فر با بهترین راه

بیشتر بدانید : صاف کردن مو با یک ترکیب طبیعی و خانگی!!گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: salamatnews.com