اشتباهات ساده ای که موهای تان را نابود می کند!!
 در مراقبت از موهای تان اشتباهات ساده ای وجود دارد که می تواند مو های تان را نابود کند. در این مقاله این اشتباهات ساده را به شما می گوییم. با ما همراه شوید

8 اشتباهی که درباره موها مرتکب می شوید

موهایتان را مرتب نوک گیری نمی کنید

حتی اگر قصد بلندکردن موهایتان را داشته باشید هم باید آن‌ها را مرتب نوک‌گیری کنید. نکته این جاست که نوک‌گیری، ظاهر سالم‌تری به موها می‌دهد، باعث می شود موها پرتر دیده شود و برای رشد موها هم مفید است چون شما را از بخش‌های آسیب دیده موهایتان خلاص می‌کند.

بیشتر بدانید : 10 اشتباه که مو هایتان را نابود می کند!!

به اندازه کافی آب نمی نوشید

ما می‌دانیم که به دلایل زیادی باید مراقب میزان آبی که روزانه می‌نوشیم باشیم اما چیزی که نمی‌دانیم این است که نوشیدن به اندازه آب برای موهایمان هم مفید است.

از محصولات خیلی قوی استفاده می‌کنید

قبل از زدن هر محصولی به موهایتان، باید از مواد تشکیل دهنده آن مطلع شوید. برخی مواد هستند که باید از آن‌ها دوری کنید، مانند محصولاتی که بر پایه سیلیکون و الکل هستند، موادی که علت اصلی آسیب دیدگی موهای شما هستند. به‌خاطر داشته باشید که همواره باید با موهای خود با ملایمت رفتار کنید و از چیزی استفاده کنید که بهترین تأثیر را برای آن ها داشته باشد.
 

موهایتان را زیاد برس می کشید

مانند هر کار دیگری که با موهای خود انجام می‌دهید، برس کشیدن موها هم باید به شکل صحیح انجام شود. برس کشیدن موها باعث تحریک پوست کف سر می‌شود، کاری که به رشد موها می‌انجامد اما کارشناسان متوجه شده‌اند که برس کشیدن بیش از اندازه می‌تواند باعث ریزش موها شود. به همین دلیل توصیه می‌کنند بیشتر از دو بار در روز موهایتان را برس نکشید، یک بار صبح و یک بار شب.

اشتباهات ساده ای که موهای تان را نابود می کند!!
اشتباهات ساده ای که موهای تان را نابود می کند!!

با موی خیس می‌ خوابید

به احتمال زیاد برایتان پیش آمده که خسته از حمام بیرون آمده و با موهای خیس خوابیده اید. این کار به موها صدمه می‌زند چون مو وقتی خیس است در شکننده‌ترین و ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارد. به‌همین دلیل مستعد آسیب‌دیدگی است. به علاوه، گرمای سرتان و رطوبت طولانی مدت موها باعث رشد باکتری هایی می شود که شوره سر را ایجاد می‌کند.

از وسایل حرارتی حالت دهنده مو زیاد استفاده می‌کنید

تغییر مدل موهای خود وسوسه انگیز است و به همین دلیل خودداری از استفاده از وسایل حرارتی حالت دهنده مو کار دشواری به نظر می رسد. با این حال، می‌توانیم تعداد دفعات استفاده از این وسایل را کم کنیم تا سلامت موهایمان حفظ شود. اما اگر متوجه نشانه‌هایی مبنی بر آسیب دیدن موهایتان شدید، مثل گره خوردن موها یا خشکی بیش از اندازه آن‌ها وقتش رسیده این وسایل حرارتی را برای مدتی کنار بگذارید و به موهایتان برسید.

دمای آبی که با آن حمام می‌کنید مناسب نیست

نامناسب بودن دمای آب در هنگام استحمام می‌تواند برای موها بسیار مضر باشد چون در هر مرحله، آب باید دمای مشخصی داشته باشد. از آن‌جایی که آب داغ باعث باز شدن منافذ پوست و پاک سازی کامل آن ها می‌شود، بهتر است با آب داغ کف سر خود را ماساژ دهید و موهایتان را بشویید اما نرم‌کننده را با آب سرد بشویید تا رطوبت در موهایتان بماند.

به اندازه کافی پروتئین مصرف نمی‌کنید

مواد غذایی حاوی پروتئین برای موها مفید هستند، به همین دلیل اگر به دنبال موهایی بلند، محکم و درخشان هستید، درباره چیزهایی که می‌خورید آگاه باشید. موها از پروتئین ساخته شده‌اند، به ‌همین دلیل، مصرف مواد غذایی پروتئینی موها را محکم تر و درخشان تر می‌کند.


بیشتر بدانید : این اشتباهات موهای تان را شکننده و کم پشت می کند

بیشتر بدانید : 8 اشتباه رایج هنگام شستن مو که مو هایتان را نابود می کند!!

بیشتر بدانید : درمان موخوره، این اشتباهات رایج باعث موخوره در موهای تان می شود

 

 گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com