تناسب اندام و روشهای خانگی برای رسیدن به آن
داشتن تناسب اندام و رسیدن به یک اندام مناسب آرزوی هر فردی است. شما با ترفندهای بسیار ساده خانگی می توانید به تناسب اندام تان برسید.

در این دوره‌ و زمانه، لاغر بودن، داشتن کمری باریک و تناسب اندام به آرزوی بسیاری از افراد تبدیل شده است. این آرزو برای عده‌ای محقق شده و در مقابل برای افراد بی‌شماری همچون یک رویای دست‌نیافتنی باقی‌مانده است.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید تناسب اندام داشته باشید و هنوز به این خواسته نرسیده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم نکات زیر را مطالعه کنید تا با به کار بستن آنها به وزن دلخواه برسید:

 

بهترین روش ها برای رسیدن به تناسب اندام چیست؟


برای داشتن اندام مناسب به رژیم غذایی تان دقت کنید

تحقیقات نشان داده مصرف غلات به همراه انواع میوه و سبزی باعث می‌شود بدن شما مقدار چربی کمتری جذب کند. نان‌هایی که با آرد کامل از غلات پخته می‌شو‌د به مراتب مفیدتر است، زیرا هیچ مواد نگهدارنده‌ای در آن استفاده نشده است.
تغذیه صحیح شامل نان، غلات، میوه و سبزی به لاغری شما کمک شایان توجهی می‌کند، اما به دلیل آن که برخی میوه‌ها حاوی مقدار زیادی قند هستند، در مصرف آنها نباید زیاده‌روی کرد. پزشکان معتقدند با کم کردن 7000 کالری حدود یک کیلوگرم از وزن‌تان کاسته می‌شود، اما نیازی نیست برای کاستن این مقدار، غذایتان را نصف کنید. شما باید تغذیه سالم‌تری داشته باشید و نه خیلی کمتر.

 

نوشیدن آب فراوان در رسیدن به تناسب اندام کمک تان می کند

زیاد پیش می‌آید که بدن ما کمبود مایعات دارد، اما ما آن را با گرسنگی اشتباه می‌گیریم. آب فراوان بنوشید تا این مشکل پیش نیاید و همچنین به لطافت پوست و موی خود کمک کرده باشید.

 

خورای های سالم را جایگزین غذاهای چرب کنید

معمولا افرادی که رژیم می‌گیرند، اصرار به کاستن مقدار غذای خود دارند. در حالی که شما باید خوراکی‌های سالم را جایگزین غذاهای چرب و دارای قند کنید. مواد سالم، کم‌کالری و فیبردار بخورید تا لاغر شوید.

 

با کلید لاغری، به تناسب اندام برسید

یکی از کلیدهای طلایی لاغری، ورزش کردن است، اما این کار باید طبق اسلوب خاص صورت گیرد. ورزش را به صورت تدریجی وارد برنامه‌تان کنید تا بدنتان به آن عادت کند. اگر ناگهان شروع به ورزش‌های سنگین کنید، جسم شما آسیب می‌بیند و ادامه ورزش کردن برای شما میسر نمی‌شود.

 

راهی عالی برای باریک نشان دادن کمر

یکی از راه‌های باریک نشان دادن هر قسمت از بدن آن است که نقاط اطراف را درشت‌تر جلوه دهید. اگر شانه‌ها و سینه را با ورزش درشت‌ترکنید، خودبه‌خود کمرتان باریک‌تر جلوه می‌کند.
 

 

پوشیدن لباس مناسب در تناسب اندام تان موثر است

فرم لباس پوشیدن در لاغری و چاقی بسیار موثر است. تونیک‌های باریک و بلند شما را لاغرتر نشان می‌دهند. لباس‌هایی که کمر باریک دارند یا روی آن کمربند بسته می‌شود، بپوشید تا کمرباریک جلوه کنید.

 

اگر شکم تختی می خواهید، استرس را کنار بگذارید

استرس موجب ترشح هورمون کورتیزول می‌شود و کورتیزول هم باعث چاق شدن بدن، بخصوص تجمع چربی دور شکم می‌شود. خود را از استرش و فشار دور نگه دارید تا قدمی در راه لاغری برداشته باشید.

 

خواب کافی در رسیدن به تناسب اندام تان موثر است

کسی که کم می‌خوابد، احساس بی‌حالی می‌کند و به همین دلیل سعی می‌کند با پرخوری این ضعف را جبران کند. 7 تا 8 ساعت خواب راحت داشته باشید و سعی کنید از نیم ساعت قبل از خواب با ابزارهایی مثل تلفن همراه، تبلت یا رایانه کار نکنید تا نور آنها مخل خواب شما نشود.

 

برای رسیدن به تناسب اندام وعده‌های غذایی‌تان را بیشتر کنید 

به جای آن که سه وعده غذای سنگین بخورید، پنج وعده غذای سبک تناول کنید. این روش متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و قند خونتان را نیز کنترل
می‌کند.

 

چای سبز کمکی برای تناسب اندام تان است

اگر می‌خواهید هرچه سریع‌تر از شر چربی‌های شکمی خلاص شوید، چای سبز بنوشید. چای سبز روند متابولیسم برای سوزاندن و دفع چربی شکم را تسریع می‌بخشد و به این ترتیب، هیکلی زیبا را به شما تقدیم می‌کند.

 

برای لاغر شدن مصرف نمک در وعده غذایی تان را به حداقل برسانید 

هرجا صحبت از مصرف نمک باشد، صحبت از بیماری و ناراحتی هم خواهد بود. مصرف نمک را به حداقل برسانید و آب زیاد بنوشید تا سموم بدنتان دفع شوند و به روند لاغری‌تان کمک کرده باشید.

 

خوراکی‌های مناسب برای لاغری بخورید

مصرف سیب، جو، ماست، انار، بلوبری، عدس، سالمون، بذر کتان، قارچ، فلفل چیلی، بادام، روغن زیتون و زغال‌اخته را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید. این خوراکی ها در تناسب اندام و لاغر شدن تان موثر هستند.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : چهاردیواری جام جم