چربی دور شکم تان را کم کنید تا رابطه جنسی تان بهتر شود
چربی های دور شکم یکی از مشکلات انسان هایی است که اضافه وزن دارند. چربی های دور شکم برای شما مشکلات بسیاری را به همراه می آورند و این مشکلات عبارتند از :

چربی دور شکم تان را به دلایل زیر باید از بین ببرید

آیا می‌دانستید که یک فرد متوسط، حدود ۳۰ بیلیون سلول چربی دارد؟ و آیا می‌دانستید اکثر سلول‌های چربی بر روی شکم جمع می‌شوند؟ سلول‌های چربی نه تنها قطر شکم شما را افزایش می‌دهند، بلکه می‌توانند با مختل کردن فرایندهای مختلف بیولوژیکی باعث بیماری‌های مزمنی هم بشوند. از بسیاری جهات، دور کمر کم، نشان دهنده‌ی سلامت کلی بهتر است. هنگامی که بدنتان را تحت کنترل دارید، در واقع سلامت‌تان را کنترل می‌کنید. در ادامه دلایلی بیان می‌کنیم که چرا باید از همین حالا به سراغ آب کردن چربی شکمتان بروید.

 

چربی شکم از طول عمر شما می‌کاهد

تحقیقات نشان می‌دهد که بین بیماری‌های مزمن و دور کمر زیاد، رابطه‌ی مستقیمی وجود دارد. به گفته‌ی موسسه ملی بهداشت، مردانی که دور کمرشان ۱۰۰ سانت به بالاست، خطر ابتلا به بیماری قلبی و دیابت را در خود افزایش می‌دهند. اگر چه داشتن عضلات شکم صاف، سلامت کامل را تضمین نخواهد کرد، اما کاهش چربی بدن می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های بی‌شماری را کاهش دهد.

سازمان بهداشت جهانی تخمین می‌زند افرای که از بیماری کلیوی، سرطان، و اختلالات گوارشی می‌میرند، معمولا دور کمر بزرگتری دارند. افرادی که سبک زندگی بی تحرکی دارند، بعلت تعداد بالای سلول‌های چربی در بدنشان، در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های خطرناک هستند.

 

چربی های دور شکم کیفیت زندگی جنسی شما را کاهش می‌دهد

عضلات قوی شکم برای داشتن یک زندگی جنسی بهتر بسیار اهمیت دارند. یک شکم باد کرده بر عملکرد شما در طول مقاربت جنسی تاثیر خواهد گذاشت، و باعث ایجاد نارضایتی بین شما و شریک زندگی‌تان می‌شود. یک میان تنه‌ی لاغرتر، وزن وارده بر روی باسن و پاها را در طول مقاربت کاهش می‌دهد و قدرت و استقامت را بهبود می‌بخشد. هنگامیکه شکم مانع کارایی شما باشد، رابطه جنسی، کمتر لذت بخش می‌شود.

 

چربی های دور شکم باعث درد مزمن پشت می شود

هنگامی که شکم بیش از حد بزرگ باشد، فشار روی ستون فقرات افزایش می‌یابد. یک هیکل لاغرتر به قوی نگه داشتن عضلات بدن که دردها و تیر کشیدن‌های متداول را کاهش می‌دهند کمک می‌کند. از سویی دیگر، عضلات ضعیف شکم، پشت پاها و ستون فقرات را بیش از حد می‌کشد. این به نوبه‌ی خود باعث یک ستون فقرات متزلزل می‌شود، و راه را برای کشیدگی عضلانی، درد مزمن پشت و مشکلات جدی ستون فقرات هموار می‌کند.

 

چربی دور شکم تان باعث اختلال در خواب می شود

شکم تان را کوچک کنید تا یک خواب شبانه‌ی خوب داشته باشید! شکم چاق باعث وقفه تنفسی در خواب می‌شود. این وقفه می‌تواند از چند ثانیه تا بیش از یک دقیقه طول بکشد. اگر چه این بیماری می‌تواند در میان افراد لاغر نیز اتفاق بیفتد، اما افرادی که دارای اضافه وزن هستند، بیشتر از اشخاصی با وزن متوسط، مستعد ابتلا به این اختلال می‌باشند. کسانی که از این بیماری رنج می‌برند، در روز بعد احساس خستگی و کوفتگی خواهند کرد.

 

چربی دور کمر تان باعث درد مزمن مفاصل می شود

داشتن یک شکم بزرگ به معنای حمل چند کیلو وزن اضافی است. هر زمانی که شما یک قدم بر می‌دارید، مفاصلتان در معرض فشار شدیدی قرار می‌گیرند. یک شکم چاق می‌تواند باعث درد باسن، زانو و پشت شود. ممکن است هنگامی که جوان‌تر هستید، متوجه اثرات چاقی شکمتان نشوید، اما هنگامیکه مسن‌تر شدید، متوجه خواهید شد که مفاصلتان شروع به ضعیف شدن می‌کنند.

مخصوصا مچ پا و پاها، صدمه‌ی زیادی خواهند دید. در نهایت، به علت درد مزمن مفاصل، قادر به انجام فعالیت‌های شدید نخواهید بود. ما توصیه می‌کنیم که برای مصون نگه داشتن خودتان از اختلالات مفاصل در آینده، ازهمین حالا بطور منظم ورزش کنید و مراقب وزنتان باشید. تمام این کارها با قوی کردن میان تنه آغاز می‌شود.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : fitnessmagazine.ir