شکم تخت می خواهید؟دور این خوراکی ها خط بکشید!!
داشتن شکم تخت و صاف آروزی هر دختر و پسری است. اگر شما هم به دنیال داشتن یک شکم تخت و صاف هستید بهتر است یک سری خوراکی ها را از برنامه غذایی تان حذف کنید.

خوراکی هایی که باعث بزرگ شدن شکم تان می شوند

به گزارش از سیمرغ داشتن اندام متناسب و شکمی صاف تنها به وزن مربوط نمی شود زیرا بعضی افراد به رغم داشتن وزن کم اما شکمی بزرگ دارند. در واقع هضم غذا در این بروز این حالت دخیل است. کسانی که خواهان اندام زیبایی هستند باید برخی خوراکی ها را از برنامه غذایی خود حذف کنند.

 

میوه ها و سبزیجات خام شکم تان را بزرگ می کنند

میوه ها و سبزیجات برای کاهش وزن و حفظ سلامتی بسیار عالی هستند اما از آنجا که فیبر زیادی دارند، سبب ورم معده می شوند به خصوص اگر به آنها سیر یا پیاز خام اضافه شود. اگر تمایل به خوردن این خوراکی ها پس از غذا دارید، از سبزیجات پخته میل نمایید و به آرامی خوب آنها را بجویید.

 

کلم ها باعث بزرگ شدن شکم تان می شوند

خانواده کلم ها مانند کلم بروکلی در معده حالت تخمیری پیدا می کنند و باعث نفخ می شوند. البته این سبزیجات کم کالری هستند و در برنامه بسیاری از رژیم های غذایی وجود دارند. راه برطرف کردن این مشکل، افزودن چند دانه زیره یا رازیانه هنگام پخت است که علاوه بر طعم و عطر دلپذیر، هضم مشکل را نیز کاهش می دهد.

 

related-icon_copy.jpg  اگر می خواهید بیشتر بدانید  :  5 روش ساده برای کوچک کردن شکم

 

حبوبات و شکم بزرگ

حبوبات از جمله عدس و لوبیا بسیار مغذی هستند و معمولا پای ثابت رژیم غذایی متعادل محسوب می شوند. با این حال، به خاطر داشتن مقدار بالای فیبر و نشاسته سبب تحریک روده ها و ایجاد نفخ می شود. برای جلوگیری از این حالت نامطلوب، حبوبات را حداقل یک شب خیس کنید. سپس آنها را صاف کرده و یک بار بگذارید در آب چند دقیقه بجوشد و مجددا آب را بیرون بریزید تا رنگ حبوبات روشن تر شود. پس از این مرحله بگذارید کاملا پخته شود. نکته طلایی اینکه هرگز هنگام پخت حبوبات نمک اضافه نکنید زیرا باعث سفت شدن پوست‌ آنها می شود.

 

نان سفید هم می تواند شکمتان را بزرگ کند

نان سفید یکی دیگر از خوراکی هاست که ورم معده را در پی دارد. بهتر است از نان سبوس دار استفاده نمایید. نان سبوس دار سرشار از فیبرهاست که عملکرد روده ها را تسهیل می کند و احساس سیری به همراه دارد. این نکته را در مورد برنج، ماکارونی، بیسکوییت و دیگر خمیرها نیز رعایت کنید.

 

related-icon_copy.jpg  اگر می خواهید بیشتر بدانید  :  شما هم شکم صاف می خواهید؟

 

شیر باعث بزرگ شدن شکم تان می شود

شیر، خامه و دسرهای خامه ای حاوی لاکتوز هستند که این ماده به کمک آنزیم هایی به نام لاکتاز هضم می شوند. در بعضی بزرگسالان این آنزیم ها به مقدار کافی وجود ندارد که هضم شیر را بسیار مشکل می کند. اگر شما جز این افراد هستید، بهتر است از ماست استفاده نمایید که شیر تخمیر شده و باکتری های مفید کمک کننده به هضم را دارد.

 

نوشابه های گازدار و شکم بزرگ

این نوشابه های حاوی مقدار زیادی گاز هستند که بلافاصله پس از مصرف باعث تورم معده می شوند. همچنین از نظر ارزش غذایی مطلوب نیستند و مقدار زیادی شکر دارند. در مورد آب گازدار نیز باید گفت که معمولا سرشار از نمک هستند که نفخ را تسهیل می کنند. از مصرف نوشابه های گازدار همراه با غذا پرهیز کنید و جرعه های کم میل نمایید.

 

related-icon_copy.jpg اگر می خواهید بیشتر بدانید  :  چگونه شکم صافی داشته باشیم؟

 

آدامس هم می تواند شکم تان را بزرگ کند

آدامس ورود هوا به معده را تسهیل می کند که در نتیجه ورم معده را در پی دارد. گرچه تمایل به ریزه خوری را کم می کند اما نباید بیش از حد مصرف شود.

 

خوراکی های چرب شکم تان را بزرگ می کنند

همه خوراکی های چرب مانند چیپس، غذاهای سس دار و شیرینی های خامه ای باعث ایجاد نفخ می شوند. در نتیجه چنین خوراکی هایی نیز افزایش قطر شکم را به همراه دارند. این خوراکی ها را فقط در جشن ها و مهمانی ها میل کنید.

 

related-icon_copy.jpg  اگر می خواهید بیشتر بدانید  :  اگر شکم تختی می خواهید این کارها را انجام دهید

بیشتر بدانید : 13 ماده خوراکی برای داشتن شکمی تخت

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : qudsonline.ir