چگونه به راحتی لاغر شویم و لاغر هم بمانیم؟
لاغر شدن و لاغر ماندن سخت ترین کار ممکن در این دنیا است. اگر می خواهید لاغر شوید و لاغر بمانید، از راهنمایی های زیر استفاده کنید

با این راه ها لاغر شوید و لاغر بمانید

بسیاری از افراد وزن کم می‌کنند، اما نمی‌توانند وزن کم کرده خود را نگه دارند و دوباره چاق می‌شوند. برای این کار باید فعال بود و سبک زندگی را تغییر داد. تحقیقات نشان داده است فقط 20 درصداز افراد که لاغر می شوند، می توانند لاغری شان را حفظ کنند. در واقع افراد لاغر تحرک بیشتر و رژیم غذایی سالم تری دارند. اگر می خواهید لاغر شوید و لاغر بمانید، از راهنمایی های زیر استفاده کنید:

بیشتر بدانید : بهترین ورزش برای لاغر شدن و چربی سوزی چیست؟

برای لاغر شدن و لاغر ماندن باید فعال باشید

1 - روش هایی هر چند کوچک بیابید و فعالیت را به زندگی روزمره تان برگردانید

اگر به طور مرتب ورزش کردن برایتان سخت است، می توانید حداقل کمی تحرک به زندگی تان وارد کنید. به طور مثال، به جای استفاده از آسانسور یا پله برقی، از پله های معمولی استفاده کنید. یا بدون استفاده از خودرو، به فروشگاه رفته و خریدهای روزمره تان را انجام دهید. از این نوع فعالیت ها بسیار زیاد است که در روز می توانید انجام دهید.

2 - تاجایی که می توانید پیاده روی کنید

پیاده روی، شکلی عالی از ورزش است و در رها شدن از چربی های اضافه بدن تان بسیار موثر است. همچنین شش های تان را قوی و تنفس تان را بهتر می کند. اگر شاغل هستید، صبح ها بخشی از مسیر خانه به محل کارتان را پیاده بروید. یا هر روز عصر تا پارک نزدیک خانه تان روزانه حداقل، نیم ساعت پیاده روی کنید.

3 - بیش از حد تلویزیون تماشا نکنید

تحقیقات نشان داده است که بیش از حد جلوی تلویزیون نشستن، تاثیر بسیار بدی روی بدن می گذارد. اما اگر عاشق برنامه های تلویزیونی هستید و کار دیگری هم ندارید انجام دهید، پس حداقل تلویزیون را روی یک میز با پایه های بلند گذاشته و هنگام تماشای برنامه دلخواه تان، کمی هم ایستاده و ورزش های سبک انجام دهید. یا هرازگاهی از جای خود بلند شده و کمی اطراف خانه راه بروید و بدن تان را بکشید. این کار مفاصل تان را از فشار بیش از حد نجات می دهد.

4 - به دنبال انگیزه ای خوب باشید

برخی از افراد نمی توانند به تنهایی در مورد داشتن زندگی فعال و سوزاندن چربی های اضافی، به اندازه کافی انگیزه داشته باشند. آنها نیازمند بهانه هایی برای این کار هستند. بنابراین بررسی کنید که چه چیزی به شما انگیزه فعالیت می دهد. مثلا اگر یک همراه داشته باشید، از ورزش کردن لذت می برید. یا می توانید وارد گروه های محلی که مثلا برنامه هایی مانند ورزش های صبحگاهی دارند، شوید. برخی از افراد هم با شنیدن موسیقی یا رادیو انگیزه ورزش کردن پیدا می کنند.

بیشتر بدانید : یک راه ساده برای لاغر کردن شکم

برای لاغر شدن و لاغر ماندن رژیم غذایی تان را تغییر دهید

1 - سبک زندگی تان را برای همیشه تغییر دهید

اگر می خواهید از شر چربی های اضافی بدن تان رها شوید، باید سبک زندگی تان را تا حد ممکن تغییر دهید. یکی از این تغییرات، رژیم غذایی تان می باشد. اگر ورزش کنید اما غذاهای پرچرب و ناسالم بخورید، به هدف تان که لاغر شدن است، هرگز دست نمی یابید. بنابراین به نوع تغذیه تان توجه کنید.

2 - مقدار غذای تان را کم کنید

البته قرار نیست به خودتان گرسنگی دهید. اما دست از پرخوری بردارید. برای شروع می توانید از بشقاب های کوچک استفاده کنید و تا جایی که می توانید به اندازه غذا بخورید و از پر کردن بیش از حد معده تان بپرهیزید. همچنین آهسته غذا خوردن کمک می کند که با مقدار غذای کمتر، احساس سیری کنید.

3 - غذای تان را متعادل کنید

در رژیم غذایی تان باید از انواع مواد مغذی بهره جویید. یک رژیم غذایی متعادل دربرگیرنده 40 درصد سبزیجات، 10 درصد میوه (که سرشار از فیبر و ویتامین C بوده و قند کمی داشته باشند)، 30 درصد غلات کامل و 20 درصد پروتئین های کم چربی است.
اگر لبنیات مصرف می کنید، مراقب باشید. زیرا چربی بسیاری از محصولات لبنی، بیشتر از فویدشان است. اگر می خواهید کلسیم به بدن تان برسانید، می توانید از سبزی های برگدار و یا مکمل های رژیمی استفاده کنید.

4 - از مصرف خوراکی های سرشار از کالری اجتناب کنید

این نوع خوراکی ها، بیش از حد نیازتان، به شما کالری می رسانند و بهتر است از مصرف آنها پرهیز کنید. از این خوراکی ها می توان به سیب زمینی سرخ کرده، جوجه سرخ شده، شکلات و شیرین، بستنی، انواع آب میوه ها و نوشابه های گازدار، کیک و پیتزار، اشاره کرد.

5 - از شکست نترسید

تغییر سبک زندگی کار بسیار سختی است و گاهی اوقات نمی توانید جلوی میل وافرتان را به زندگی پیش از تغییرتان بگیرید. بنابراین در این لحظات احساس نومیدی و سرخوردگی نکنید. مطمئن باشید که پس از هر شکستی، باز هم می توانید تلاش کرده و خود را در مسیر صحیح قرار دهید.

6 - با پزشک مشورت کنید

اگر نوع زندگی و رژیم غذایی تان را تغییر دادید، اما کوچکترین تغییری در وزن تان مشاهده نکردید، با پزشک تان مشورت کنید. با کمک آنها می توانید شرایط خود را سنجیده و بهترین تغییر سبک را برای خود به وجود آورید. البته گاهی اوقات ممکن است تعادل هورمون های تان به هم ریخته باشدکه با کمک پزشک، برطرف خواهد شد.

7 - روی سلامت جسم تان متمرکز شوید نه فقط کم کردن وزن

لاغر شدن بسیار خوب است اما این مساله نباید به قیمت از دست دادن سلامتی تان رخ دهد. بنابراین روش های مناسب برای لاغر شدن به کار ببرید و مراقب سلامت عمومی تان باشید.


بیشتر بدانید : لاغر شدن و داشتن اندام متناسب را با استپ آغاز کنید

بیشتر بدانید : چگونه 1 ماهه 3 کیلو لاغر شویم؟

بیشتر بدانید : لاغر شدن با چند قانون ساده طلایی!

بیشتر بدانید : راز لاغر شدن و لاغر ماندن ژاپنی ها چیست؟

بیشتر بدانید : برای لاغر شدن این 5 قانون را جدی بگیرید!!

بیشتر بدانید : لاغر شدن با 7 روش عجیب ولی موثر!!


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
Seemorgh.com/lifestyle
منبع : zendegionline.ir