این چربی سوز طبیعی لاغرتان می کند!!
زنجبیل یکی از گیاهان پر خاصیت است که علاوه بر فوایدی که برای بدن دارد، یک چربی سوز برای لاغری و کاهش وزن نیز هست

چربی سوزی با زنجبیل

كار آمدترین روش برای لاغری و کاهش وزن شیوه‌ای است كه با تمركز بر رژیم غذایی و اصلاح برنامه غذایی، به افراد توصیه می‌كنند با انجام حركات ورزشی در مدت زمان مشخصی به كاهش وزن خود كمك كنند. این شیوه كه توسط بسیاری از مكاتب درمانی به مراجعان توصیه می‌شود، مصرف گیاهان دارویی، سبزی‌ها و خوراكی‌های طبیعی را در رژیم غذایی سه‌گانه مهم‌ترین عامل برای كنترل وزن و پیشگیری از ابتلا به اضافه وزن می‌دانند.


بیشتر بدانید : چی بخوریم که چربی بیشتری بسوزانیم؟

چربی‌سوز طبیعی بخورید

گنجاندن زنجبیل و سیر در برنامه غذایی یكی از بهترین روش‌ها برای كاهش وزن است. این گیاه دارویی به‌ دلیل خاصیت چربی‌سوزی كه دارد، اگر همزمان با مصرف غذا مصرف شود می‌تواند به چربی‌سوزی و كنترل افزایش وزن پرداخته و حتی در مواردی به كاهش وزن نیز كمك كند. برای مصرف این گیاه می‌توانید از پودر گیاه خشك‌ شده زنجبیل در ماست یا غذا استفاده كنید یا این سبزی را به‌ صورت تازه تفت داده و با كمك آن غذاهای خود را طبخ كنید. این گیاه به‌ دلیل داشتن ماده‌ای اسیدی در بافت خود آنزیم‌های معده را تحریك كرده و موجب افزایش سوخت‌ و ساز و متابولیسم بدن می‌شود.

 

با زنجبیل كالری بسوزانید

همه افرادی كه به كاهش وزن اهمیت می‌دهند با كالری آشنا هستند و می‌دانند كه سوزاندن كالری‌های اضافه در بدن یكی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به وزن ایده‌آل است. زنجبیل به‌ دلیل خواصی كه دارد، موجب تقویت حركات حلقوی ماهیچه‌های دستگاه گوارش می‌شود و به این ترتیب شرایط بهتری را برای هضم و جذب موادغذایی در دستگاه گوارش به‌ وجود می‌آورد، ضمن آن‌ كه موجب افزایش سوخت‌ و‌ ساز چربی‌ها و كالری‌های اضافه در بدن می‌شود.

 

كنترل چاقی درونی با گیاه‌ درمانی

مصرف زنجبیل به‌ صورت پودر شده یا رنده شده گیاه تازه آن به همراه مواد‌ غذایی تاثیر زیادی در كاهش جذب كلسترول خون و سطح كلسترول كبد دارد. مصرف این گیاه دارویی موجب از بین رفتن كلسترول در جریان گردش خون شده و در نهایت موجب دفع آنها از بدن می‌شود. بنابراین گنجاندن این گیاه دارویی در برنامه غذایی به انسان كمك می‌كند تا به تعدیل و كنترل میزان چربی دریافتی در بدن بپردازد و از جذب چربی‌های اضافی درون اندام‌ها و بافت‌ها نیز پیشگیری كند.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : روزنامه شرق