کوچک کردن شکم و آب کردن چربی های شکم یکی از مشکل ترین کارها در لاغر شدن و داشتن تناسب اندام است. در این مقاله قصد داریم 6 ماده غذایی را به شما معرفی کنیم که نمی گذارند شکم تان کوچک شود.

6 ماده غذایی که نمی گذارد شکم تان کوچک شود

ممکن است هنگامی که نیاز دارید چربی شکمتان را بسوزاند، ورزش کافی نباشد. چربی شکم، سخت ترین چربی برای از دست دادن در بدن شماست. انواع چیزها بر چربی شکم تاثیر می گذارند، از جمله استرس. استرس، یکی از مهم ترین عوامل است اما برخی از مواد غذایی که شما می خورید نیز این نوع چربی را افزایش می دهند. قبل از آنکه به افراط در چیزهای مضر ادامه دهید، در اینجا ۶ ماده عذایی بیان می کنیم که وقتی سعی دارید چربی شکمتان را بسوزانید، باید از آنها اجتناب کنید.

 

نوشابه جلوی کوچک شدن شکم تان را می گیرد

نوشابه نه تنها برای شما مضر است بلکه چربی شکم را افزایش می دهد. نوشابه دارای کالری پوچ است که وزن اضافی به بدنتان می افزاید. نوشابه همچنین حاوی مقادیر زیادی قند است. این قند به شکل شربت ذرت با فروکتوز بالا و افزودنی های دیگر است. بدن شما در سوزاندن این نوع قند مشکل دارد، به خصوص در میان تنه. شربت ذرت با فروکتوز بالا به این معروف است که شما را چاق می کند. این چاقی در ناحیه شکم شما آشکارتر است. ممکن است فکر کنید که نوشابه های رژیمی، بهتر هستند اما آنها حاوی شیرین کننده های مصنوعی می باشند که برای سلامتی مضرند. بهترین کار این است که برای از دست دادن چربی شکمتان، آب خالص بنوشید.

 

دسرها نمی گذارند شکم تان کوچک شود

دسر ممکن است بخش مورد علاقه شما از خوردن هر وعده غذایی باشد اما می تواند کالری زیادی به رژیم غذایی تان اضافه کند. حتی دسرهای کم کالری نیز باید در حد اعتدال مصرف شوند. اکثر دسرها دارای قندهای تصفیه شده هستند. این قندها به افزایش وزن منجر می شوند. به جای کیک ها، کلوچه ها و آبنبات ها از میوه های سالم استفاده کنید.

 

فست فود و کوچک کردن شکم

فست فود، بدترین نوع غذا برای هنگامی است که سعی دارید وزن کم کنید. برگرها، شیک ها و سیب زمینی های سرخ کرده دارای مقدار زیادی کالری، چربی و کربوهیدرات هستند. هیچ یک از این چیزها مغذی نیستند. اکثر فست فودها در روغن های چرب سرخ می شوند. این نوع روغن در چاقی که علت اصلی مشکلات سلامتی است، نقش دارد.

 

شیر کامل، کم چرب و ۲%

شیر کامل، یک منبع عالی از کلسیم و سایر مواد مغذی است اما محتوای چربی بالایی نیز دارد. به عنوان یک بزرگسال، شما واقعا به شیر کامل نیاز ندارید، مگر آنکه در افزایش وزن مشکل داشته باشید. شما باید برای اجتناب از چاقی شکم و حفظ وزن سالم تان، شیر خامه یا ۱% بنوشید، شیر کم چرب یا شیر ۲%، هر دو مقدار قابل توجهی کالری و چربی دارند.

 

چیپس سیب زمینی مانعی بزرگ برای کوچک کردن شکم

اکثر مارک های چیپس سیب زمینی در روغن های هیدروژنه سرخ می شوند. این نوع روغن، چربی ترانس نامیده می شود که به افزایش کلسترول، کمک به بیماری قلبی و افزایش وزن معروف است. چیپس هایی که حاوی روغن هیدروژنه نیستند، ممکن است مقادیر بالایی چربی از سایر روغن هایی که در آنها سرخ می شوند، داشته باشند. چیپس های سیب زمینی کم چرب و پخته نیز در بازار وجود دارند که انتخاب های بهتری هستند. با این حال مراقب تعداد کالری ها باشید. کالری های بالا نیز در چاقی شکم نقش دارند.

 

پنکیک

پنکیک ها، صبحانه های لذیذی هستند اما مقدار زیادی کالری دارند. خوردن این غذا در هنگامی که روی آن شربت بریزید، مضرتر نیز می شود. حتی پنکیک های سبک نیز در چاقی شکم نقش دارند. از این غذا اجتناب کرده و به جای آن از وافل گندم کامل لذت ببرید. گندم کامل به کاهش چربی شکم کمک می کند.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : fitnessmagazin.ir

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X