جلوگیری از چاقی با 7 روش ساده
با هفت روش می توانید متابولیسم بدنتان را افزایش داده و از چاق شدن جلوگیری کنید.برای داشتن تناسب اندام و جلوگیری از چاقی، باید متابولیسم بدن افزایش یابد. با هفت راهکار می توانید متایولیسم بدن را افزایش داده و از چاق شدن جلوگیری کنید

7 روش برای جلوگیری از چاقی

برای جلوگیری از چاقی صبحانه بخورید

برای افزایش متابولیسم بدن، همیشه اول صبح، صبحانه را بخورید. اگر شما تا وسط صبح (یعنی حدود ساعت ۱۰) یا بعد از ظهر چیزی نخورید، متابولیسم بدنتان آهسته و کند می‌شود. خوردن صبحانه برای سوخت و ساز بدن شما مانند افزودن هیزم به اجاق است. یعنی همان طور که هیزم چوبی، اجاق را شعله ورتر می‌سازد، صبحانه نیز سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.

بیشتر بدانید : جلوگیری از چاقی شکم با اضافه کردن 4 ماده غذایی به رژیم غذایی

برای جلوگیری از چاقی تعداد وعده‌های غذایی تان را افزایش دهید

به جای ۳ وعده غذایی، ۴ تا ۶ وعده غذایی را با فاصله‌ی ۲ تا ۳ ساعت از یکدیگر بخورید. البته در این صورت باید حجم هر وعده غذایی کمتر از وعده‌های قبلی باشد، یعنی همان مقدار غذایی را که در سه وعده می‌خورید، باید در ۶ وعده بخورید نه اینکه بیشتر غذا بخورید. خوردن مقادیر کم غذا در وعده‌های متعدد، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد.

برای جلوگیری از چاقی غذاهای کم کالری بخورید

سعی کنید از مواد غذایی کم کالری یا چربی سوز مانند سبزی‌ها میوه‌ها و غلات سبوس دار استفاده کنید.

برای جلوگیری از چاقی ورزش کنید

اگر شاغل هستید سعی کنید روزانه مقداری از مسیر کار خود را پیاده بروید. به جای استفاده از آسانسور، از پله‌ها استفاده کنید. به جای سوارشدن به ماشین، پیاده روی کنید. سعی کنید روزانه حداقل یک ساعت ورزش یا پیاده روی کنید تا انرژی بدنتان را بسوزانید. تمام روزهای هفته و هر بار به مدت ۶۰ دقیقه پیاده روی تند، شنا کردن داخل استخر، ورزش‌های آیروبیک انجام دهید. این کار بهترین راه برای افزایش متابولیسم است.

جلوگیری از چاقی با 7 روش ساده
جلوگیری از چاقی با 7 روش ساده,جلوگیری از چاقی,روشهای جلوگیری از چاقی

برای جلوگیری از چاقی هیچ وقت گرسنه نمانید

اگر در حال اجرای رژیم لاغری هستید یا می‌خواهید لاغر شوید، سعی کنید هیچ وقت گرسنه نمانید، زیرا گرسنه ماندن باعث می‌شود متابولیسم بدنتان به سرعت پایین بیاید. گرسنه ماندن یعنی اینکه هیچ وقت برای ۵ تا ۶ ساعت بین وعده‌های غذایی خود گرسنه نباید باشید.

برای جلوگیری از چاقی برنامه غذایی منظمی داشته باشید

وعده‌های غذایی کم حجم خود را با فاصله زمانی مشخص از یکدیگر مصرف کنید. هیچ وقت، هیچ وعده غذایی را حذف نکنید و در یک وعده کمتر از مقدار مشخص شده، غذا نخورید، زیرا این کار باعث می‌شود برای رفع گرسنگی خود تنقلات پرکالری و بی فایده را مصرف کنید که باعث افزایش وزن شما می‌شوند.

برای جلوگیری از چاقی روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید

مصرف آب به مقدار کافی باعث می‌شود دستگاه گوارش بدن کار خود را به خوبی انجام دهد و هضم و جذب مواد غذایی به نحو موثر انجام شود؛ بنابراین از بروز یبوست و سایر اختلالات گوارشی جلوگیری می‌کند. همچنین باعث حفظ شادابی پوست می‌شود. زیرا ممکن است با رژیم گرفتن بدون مصرف آب کافی پوست کمی حالت طراوت خود را از دست بدهد.


بیشتر بدانید : آیا با خوردن نان چاق می شویم؟

بیشتر بدانید : جلوگیری از چاقی شکم و پهلو در زمستان با چند ترفند ساده!!

بیشتر بدانید : 2 راه عالی برای پیشگیری از چاقی در خانم ها

بیشتر بدانید : جلوگیری از چاقی و افزایش وزن با 9 پیشنهاد خوراکی!!

بیشتر بدانید : جلوگیری از چاقی با 5 میوه خوشمزه!!


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : mizanonline.ir