کوچک کردن شکم با 5 روش موثر واقعی!!
در سال‌های اخیر افراد زیادی به دنبال از بین بردن چربی‌های شکمی و کوچک کردن شکم هستند و حتی به همین دلیل شروع به ورزش کردن می‌کنند.

کوچک کردن شکم با 5 حرکت ورزشی

 لاغر کردن برخی قسمت‌های بدن برای افراد مختلف دشوار است. به خصوص چربی‌های شکمی به راحتی از بین نمی‌روند. متخصصان چند نوع ورزش را برای از بین بردن چربی‌های شکمی و در ‌عین ‌حال پرورش عضلات شکم پیشنهاد داده‌اند.

افراد باید این موضوع را در نظر داشته باشد که با ورزش تنها نمی‌توان یک قسمت خاصی از بدن را لاغر کرد. چربی بدن به صورت کلی کم می‌شود. زمانی که رژیم می گیریم و ورزش می‌کنیم به صورت کلی چربی های بدن می سوزند. افراد باید برنامه غذایی داشته باشند که طبق آن میزان کالری مورد نیاز را دریافت کنند و مواد غذایی لازم را بخورند. در کنار برنامه ورزشی منظم بهتر است که فعالیت روزانه خود را به صورت مکرر افزایش دهید برای مثال از پله استفاده کنید.

بعد از این که به این طریق چربی‌های بدن را کم کردید و عضلات شکم شما قابل مشاهده شد می توانید از حرکات ورزشی زیر برای شکل دادن به شکم استفاده کنید.

بیشتر بدانید : بهترین تمرینات شکم برای خانم‌ ها برای کوچک کردن شکم در چند هفته

کوچک کردن شکم با اسکات، پلانک و پرش

کوچک کردن شکم با اسکات، پلانک و پرش

در این حرکت پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید، سپس حرکت اسکات را انجام دهید. بعد بیشتر خم شوید و دست‌ها را جلو پاهایتان بر روی زمین قرار دهید. سپس حرکت پلانک انجام دهید و دوباره بالا بپرید از اول شروع کنید. این حرکت به نوعی هوازی نیز هست و به شما کمک می‌کند تا چربی بدن را نیز کاهش دهید.

کوچک کردن شکم با حرکت کوهنوردی

کوچک کردن شکم با حرکت کوهنوردی

دست‌ها را بر روی زمین بگذارید و پاها را نیز بر روی پنجه روی زمین قرار دهید، حالت بدن شما تقریبا شبیه به زمانی است که حرکت شنای سوئدی انجام می دهید. پاها را به ترتیب داخل شکم ببرید و دوباره زمین بگذارید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم با 8 راه ساده!!

کوچک کردن شکم با بلند کردن هالتر

کوچک کردن شکم با بلند کردن هالتر

در حالی که پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده‌اید، یک هالتر را جلوی بدن قرار دهید. پاها را خم کنید طوری که کمی با هالتر تماس پیدا کند. هالتر را با دست‌ها بلند کنید و تا ناحیه لگن بالا ببرید. سپس آن را دو باره به روی زمین قرار دهید. در این حرکت دست‌ها باید صاف باشد. به تنفس خود دقت کنید. ابتدا با وزنه کم آغاز کنید. این حرکت را ۱۵ تا ۲۰ بار تکرار کنید.

کوچک کردن شکم با اسکات

کوچک کردن شکم با اسکات

پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید. انگشتان پا کمی به سمت بیرون باشد. طوری پایین بروید که ران‌ها با زمین موازی شود و زانوها عقب‌تر از انگشتان پا باشد. دوباره بالا بروید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم در عرض یک هفته!!

کوچک کردن شکم با حرکت پل

کوچک کردن شکم با حرکت پل

بر روی کمر دراز بکشید، پاها را خم کرده و کف پاها را بر روی زمین قرار دهید. عضلات شکم را منقبض کرده و عضلات لگن را سفت کنید و از روی زمین بلند کنید. در این حالت شانه ها را بر روی زمین قرار دارند. چند ثانیه در این حالت بمانید و سپس دوباره بدن را پایین بیاورید، این حرکت را ۱۲ تا ۱۵ بار تکرار کنید.

حرکات شکمی مختلفی وجود دارند، می توانید هر حرکت را که بهتر می توانید انجام دهید و بیشتر از انجام آن لذت می برید، انجام دهید.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع :  isna.ir