کوچک کردن شکم با 7 روش بدون دردسر!!
 داشتن شکم بزرگ یکی از مشکلات چاقی است. روش های بسیاری برای کوچک کردن شکم وجود دارد. در این جا 7 روش بدون دردسر خانگی را برای کوچک کردن شکم به شما معرفی می کنیم.

7 درمان خانگی برای کوچک کردن شکم

این نکته ثابت شده است که کوچک کردن شکم و از دست دادن چربی اضافه شکم برای سلامت طولانی مدت مفید است و خطر ابتلا به بیماری های جدی را کاهش می دهد. این در حالی است که چربی بیش از حد شکم می تواند منجر به بیماری قلبی، دیابت نوع ۲، و فشار خون بالا شود. با این حال راه های ارزان قیمت را می توانید حتی در خانه امتحان کنید تا شاهدکوچک شدن شکم تان باشید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : یک راه ساده برای لاغر کردن شکم

برای کوچک کردن شکم تان مصرف پروتئین را افزایش دهید

کاهش مصرف کربوهیدرات ها و افزایش مصرف پروتئین یکی از سریع ترین راه ها برای کوچک کردن شکم است. پروتئین به تعادل قند خون و سطوح پایین انسولین کمک می کند. اگر مصرف کربوهیدرات را نمی توانید نادیده بگیرید، نوع ساده آن مانند نان سفید یا ماکارونی را کنار بگذارید و به جای آن کربوهیدرات های پیچیده مانند میوه های فصلی، سبزیجات ریشه ای و کاهو را به رژیم تان بیفزایید.

برای کوچک کردن شکم تان روغن نارگیل را به رژیم غذایی تان اضافه کنید

این نوع روغن از تری گلیسیرید با زنجیره متوسط تشکیل شده است و مطالعات نشان می دهد بسیاری از مزایای آن شامل این نوع تری گلسیرید است. روغن نارگیل به راحتی قابل هضم است و متابولیسم بدن را بالا می برد.

برای کوچک کردن شکم استرس خود را کاهش دهید

استرس مزمن یکی از عوامل افزایش چربی شکمی است. سطوح بالای کورتیزول که در نتیجه استرس در بدن ترشح می شود، افزایش اشتها را به همراه دارد و میل به افزایش سوخت و ساز بدن را کاهش می دهد. همین، علت بروز چاقی شکمی است. برای کاهش استرس، مدیتیشن کنید و تکنیک های تنفس عمیق را بیاموزید. این گام های ساده به شما کمک می کند تا یک اینچ از چربی شکم تان را تنها در ۷ دقیقه از دست بدهید.


 بهترین روش برای کوچک کردن شکم
کوچک کردن شکم با 7 روش بدون دردسر!!,بهترین روش برای کوچک کردن شکم

برای کوچک کردن شکم هر روز چای سبز بخورید

این نوع چای سرعت متابولیسم را بالا می برد و کبد در سوختن چربی ها کمک می کند. چای سبز را جایگزین قهوه کنید چون مطالعات نشان داده اند که ۴ تا ۵ فنجان از این نوع چای سبز منجر به کوچک شدن شکم تان می شود.

برای کوچک کردن شکم تان بیشتر بخوابید

راه شگفت انگیز دیگر برای از دست دادن چربی شکمی، دریافت کافی خواب است. تحقیقات نشان می دهد که دریافت ۶ تا ۸ ساعت خواب در شب، منجر به حفظ سطح انسولین شده و هورمون های استرس را کاهش می دهد. به علاوه، خواب کافی انرژی لازم را برای سوخت کالری در طول روز به شما می دهد.

برای کوچک کردن شکم، ادویه به غذای تان اضافه کنید

ادویه هایی مانند زردچوبه به دلیل وجود کورکومین در آن، منجر به کاهش التهاب در بدن می شود. همچنین مطالعات نشان داده که کورکومین سرعت متابولیسم را بالا می برد.

برای کوچک کردن شکم به اندازه کافی آب بخورید

مصرف ۸ لیوان آب در شبانه روز نه تنها هضم غذا را افزایش می دهد بلکه منجر به کاهش نفخ شده و متابولیسم را نیز بالا می برد.


بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم با 8 خوراکی ساده و در دسترس!

بیشتر بدانید : به جای دراز و نشست با این حرکت ها به سرعت شکم تان را آب کنید!!

بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم با 8 راه ساده ای که باورتان نمی شود!!

بیشتر بدانید : روشهای کوچک کردن شکم در خانه

بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم با 5 حرکت آسان و ساده در کمترین زمان ممکن

بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم با 14 روش در 14 روز!!

بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم در عرض یک هفته!!


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : آوای سلامت