پرطرفدارترین رژیم لاغری برای کاهش وزن را بشناسید
این روزها رزیم های لاغری بسیاری برای کاهش وزن وجود دارد که بسیاری از انها برای شما کاهش وزن موقتی به ارمغان می آورند. در این مقاله به شما پرطرفدارترین رژیم های لاغری برای کاهش وزن را معرفی می کنیم

 رژیم های لاغری پرطرفدار برای کاهش وزن

امروزه رژیم‌های موقتی و بیهوده یا fad diets، بازار چشمگیری را به خود اختصاص داده‌اند و افراد زیادی را درگیر خودشان کرده‌اند. با این‌ حال، متخصصان تاکید می‌کنند که فقط و فقط پزشک می‌تواند رژیم متناسب با شرایط هر فرد را تعیین کند. به‌ علاوه، قبل از این‌که سراغ هر کدام از رژیم‌های موقتی بروید، باید بدانید که کاهش وزن سریع و غیراستاندارد تحت هیچ شرایطی پایدار نخواهد ماند. رژیم‌های لاغری سریع نه‌تنها سالم نیستند، بلکه شانس برگشتن وزن به حالت قبلی را افزایش می‌دهند. رژیم‌هایی که ادعا می‌کنند شما به ورزش نیاز ندارید، گزینه مطلوبی برای سلامت عمومی‌تان نیستند.
اگر هنوز هم دنبال بهترین برنامه غذایی متناسب با نیازها و سبک زندگی خودتان می‌گردید، بهتر است که با رژیم‌های غذایی زیر و جنبه‌های مثبت و منفی آن‌ها آشنایی بیشتری پیدا کنید.

بیشتر بدانید : لاغری با سرکه سیب، طرز تهیه یک معجون خانگی و موثر

رژیم لاغری ساحل جنوبی (South Beach Diet) : کمک به کنترل گرسنگی

رژیم لاغری ساحل جنوبی توسط دکتر آرتور آگاتستون طراحی شده و یک هدف اساسی داشته است: محافظت از افراد مبتلا به بیماری‌های جدی مانند بیماری‌های قلبی و بیماری دیابت. به‌علاوه، رژیم لاغری ساحل جنوبی جزو محبوب‌ترین رژیم‌های لاغری است که بر اهمیت کنترل کردن گرسنگی تاکید می‌گذارد و غذا خوردن قبل از احساس کردن گرسنگی را به‌عنوان استراتژی اصلی مطرح می‌کند.
رژیم‌گیرندگان در این رژیم باید چرخه «گرسنگی-پُرخوری-افزایش وزن» را از طریق این اصول متوقف کنند: حذف کردن کربوهیدرات‌های ناسالم و تمرکز بر مصرف پروتئین بدون چربی، محصولات لبنی کم‌چرب و کربوهیدرات‌های مفید مانند غلات سبوس‌دار، سبزی‌ها و میوه‌ها. در حالی که مرحله اول رژیم ساحل جنوبی سخت‌گیرانه است، مرحله سوم آن که مرحله «ثبات‌سازی» محسوب می‌شود، یک برنامه غذایی همیشگی ارائه می‌دهد و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که وزن خودتان را در محدوده سالم حفظ کنید و حتی گاهی هم خوراکی‌هایی مانند شیرینی بخورید.

رژیم لاغری مراقبان وزن (Weight Watchers): دارای رکود موفقیت

اگر چه رژیم لاغری مراقبان وزن در طول سال‌های طولانی تکامل پیدا کرده است، اما پایه و اساس این رژیم لاغری محبوب همچنان مانند گذشته باقی مانده است: رژیم لاغری متعادل داشته باشید، در حد اعتدال غذا مصرف کنید و هر غذایی که می‌خواهید بخورید. این رژیم لاغری از سیستم امتیازبندی برای ثبت غذاهای مصرفی استفاده می‌کند و با انگیزه‌ بخشی از طریق جلسات حمایتی در کنار دیگر رژیم‌گیرنده‌ها پیش می‌رود. با این‌که بالا بودن سطح انعطاف‌پذیری این رژیم می‌تواند برای بعضی از افراد مشکل‌ساز باشد، اما رژیم مراقبان وزن در طول ۴۰ سال اخیر همواره جزو موفق‌ترین‌ها بوده و امروزه هم یکی از محبوب‌ترین رژیم‌های غذایی است.

رژیم لاغری مدیترانه‌ای : اهمیت استفاده از چربی‌های مفید برای قلب

اگر بیشتر شام‌های شما را ماهی پخته یا کبابی در کنار انواع سبزی‌ها تشکیل می‌دهد، رژیم غذایی شما اساسا به رژیم لاغری مدیترانه‌ای شباهت دارد. این رژیم لاغری مفید برای قلب براساس استفاده از غذاهایی طراحی شده است که در سرزمین‌های اطراف دریای مدیترانه مانند یونان و ایتالیا رواج دارد. رژیم لاغری مدیترانه‌ای روی استفاده از چربی‌های مفید برای قلب (یعنی چربی‌های غیراشباع و اسیدهای چرب امگا-۳) تاکید می‌گذارد و به همین دلیل در این رژیم باید از غذاهای دریایی، مغزهای خام، حبوبات، میوه‌ها، سبزی‌ها، غلات سبوس‌دار و روغن زیتون استفاده کرد.

رژیم زون (Zone Diet) : تعادل در پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها

در رژیم لاغری زون، تعادل میان مواد غذایی مصرفی تغییر می‌کند و این کار هم اساسا با اضافه کردن پروتئین‌ها به رژیم غذایی و در راستای متعادل‌ سازی میزان کربوهیدرات مصرفی در طول هر وعده غذایی انجام می‌گیرد. همین روند به کاهش وزن کمک می‌کند، متابولیسم را به حالت اولیه بازمی‌گرداند و شانس ابتلا به بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی و بیماری دیابت را کاهش می‌دهد. رژیم لاغری زون براساس اصل «۳۰-۳۰-۴۰» شکل گرفته است که برای کنترل سطح انسولین و گرسنگی مفید است. این اصل می‌گوید که ۳۰ درصد از کالری‌های روزانه را باید پروتئین‌ها، ۳۰ درصد را چربی‌ها و ۴۰ درصد را کربوهیدرات‌ها تشکیل بدهند. هواداران رژیم زون، تنوع غذایی و سهولت این رژیم را ستایش می‌کنند، ولی بعضی‌ها نیز هشدار می‌دهند که این رژیم محبوب می‌تواند محدودکننده باشد و بعضی از مواد مغذی را به میزان بسیار کمی به بدن برساند.


بیشتر بدانید : فواید آب کرفس برای لاغری، آب کرفس واقعا لاغر مان می کند؟

بیشتر بدانید : یک رژیم 3 روزه با 4.5 کیلوگرم کاهش وزن!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : رژیم لاغری 7 روزه ای که 8 کیلو وزن تان را کم می کند

اگر می خواهید بیشتر بدانید : رژیم لاغری جنرال موتورز 2017، در یک هفته 8 کیلو وزن کم کنید!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : رژیم لاغری ای که ملیکا شریفی نیا 20 کیلو وزن اش را کم کرد!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : با این رژیم لاغری در عرض 2 هفته 7 کیلو لاغر شوید!گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamatism.com