چاقی شکم یکی از مشکلات کسانی است که به دنبال داشتن اندامی متناسب و زیبا هستند. اگر شما هم از چاقی شکم رنج  می برید بهتر است بدانید که راه ههای ساده درمان آن، اینجا است.

روشهای ساده برای درمان چاقی شکم

جوانروح‌الله شعرا متخصص طب سنتی درباره چاقی موضعی شکم اظهار کرد: چاقی موضعی شکم معمولاً ناشی از پرخوری نیست و کم‌خوری هم درمان آن نیست؛ علت آن معمولاً سردی گوارش است.

وی افزود: غذا‌هایی که خوب پخته نشده مثل نان ساندویچی، بیسکویت، کیک، چیپس صنعتی، ماکارونی، لازانیا، سالاد الویه و غذا‌های غلیظ و سردمزاج، مثل پنیر، ماست، ماهی، قارچ در بروز چاق موضعی مؤثر است که باید از مصرف آن‌ها اجتناب کرد.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: میوه‌های سرد مثل خیار، هلو، آلو، پرتقال و... (البته آب این میوه‌ها بین وعده‌های غذایی بلامانع است)، همچنین نوشیدن آب یا دوغ، دلستر و ... با غذا و مصرف برنج در وعده نهار نیز موجب بروز چاقی شکمی می‌شود.

شعرا خاطرنشان کرد: معمولاً پوشیدن دائم شکمبند پشمی یا حوله‌ای مهمترین روش درمانی است و مصرف دارو‌هایی مثل زیره، زنیان و رازیانه به‌صورت نکوبیده یا نیمکوب با کمی نبات کوبیده برای از بین بردن این نوع چاقی‌ها بسیار مؤثر است.


اگر می خواهید بیشتر بدانید : علت اصلی چاقی شکم شما یکی از این دلایل ساده است!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چاقی شکم، علل و روش های از بین بردن چاقی شکم

اگر می خواهید بیشتر بدانید : جلوگیری از چاقی شکم با اضافه کردن 4 ماده غذایی به رژیم غذایی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چاقی شکم تان با خوردن این غذاها بدتر می شود


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : yjc.ir


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


 

X