انتخاب میان وعده مناسب از نکات مهم برای لاغری و کاهش وزن است. برای لاغر شدن باید بدانید چه میان وعده هایی را و چگونه باید میل کنید. در این مقاله به شما می گوییم برای لاغری چگونه باید میان وعده بخورید

چطور با مصرف میان وعده، لاغر شویم؟

 افراد بسیاری هستند که در سراسر روز در حال خوردن میان وعده های مختلف هستند به شکلی که نصف بیشتر غذایی دریافتیشان در طول روز را میان وعده ها تشکیل می دهند.
مانند بسیاری از چیزهای دیگر، این مورد هم بستگی به نحوه ی انجامش دارد. استفاده از میان وعده به عنوان قسمتی از یک برنامه غذایی سالم می تواند کمک کند وزن کم کنیم. اما خوردن بی اختیار میان وعده تنها کالری خالی را در پی دارد و باعث اضافه شدن وزن می شود. محققان می گویند باید بدانید چه چیزی را چه جایی و چگونه می خورید و آیا آن غذا با برنامه غذایی تان مطابقت دارد یا خیر. در ادامه به شما می گوییم که چگونه میان وعده می تواند عضوی از یک برنامه ی سالم برای کاهش وزن باشد.

بیشتر بدانید : رژیم لاغری 7 روزه ای که 8 کیلو وزن تان را کم می کند

برای لاغری با میان وعده، نقشه بکشید

اگر می دانید که دوست دارید میان وعده میل کنید، برنامه بریزید که چه چیزی، چه مقدار، و چه زمانی استفاده کنید. برنامه داشتن کمکتان می کند گرفتار خوردن های احساسی نشوید و بتوانید مقدار میان وعده ها را کنترل کنید. بعلاوه با این کار می توانید در میان وعده ها تنوع ایجاد کنید و هر بار به سراغ یک غذای خاص نروید. اگر برنامه غذایی که دنبال می کنید میزان کالری خاصی را برای کل روزتان در نظر گرفته باید این مقدار کالری را به صورت متعادل بین وعده های اصلی و میان وعده ها تقسیم کنید.

در مصرف میان وعده برای لاغری، روی چربی های سالم، پروتئین و فیبر تمرکز کنید

میان وعده های سرشار از مواد مغذی که حاوی این سه عنصر باشند می توانند انرژی بیشتری به شما بدهند و برای مدت طولانی تری سیر نگهتان دارند. علاوه بر این پروتئین به ثبات عضلات کمک می کند، عضله ها کالری بیشتری می سوزانند و فیبر نیز باعث می شود غذا دیر هضم شود و معده مشغول باشد.

برای لاغری با میان وعده، سبزیجات میل کنید

سبزیجات آب و فیبر زیادی دارند و کم کالری نیز هستند. می توانید هویج و پنیر را به عنوان یک میان وعده عالی میل کنید.

برای لاغری با میان وعده، از کربوهیدرات های ساده و فرآوری شده بپرهیزید

کربوهیدرات های ساده و فرآوری شده چیزی جز کالری خالی بدون هیچ مواد مغذی به برنامه اضافه نمی کنند. چنین غذاهایی حتی می توانند باعث تحریک انسولین شوند و گرسنگی بیشتر را در پی داشته باشند.

بیشتر بدانید : لاغری با 13 روش پانزده دقیقه ای!!

برای لاغری، میان وعده ای انتخاب کنید که از آن لذت می برید

میان وعده برای راضی نگه داشتن خود است، اگر میان وعده ی سالمی استفاده کنید که از آن لذت نمی برید، ممکن است راضی نشوید و آنقدر به خوردن ادامه دهید تا این اتفاق بیفتد. پس از قبل برنامه ریزی کنید و میان وعده ای برای خود تهیه کنید که مزه ای دلخواه داشته باشد.

برای لاغری و کاهش وزن، در زمان مناسب میان وعده را استفاده کنید

میان وعده را دیرشب و دیر وقت میل نکنید زمانی این کار را انجام دهید که فرصت داشته باشید کالری بسوزانید.

برای لاغری، وقتی گرسنه اید خرید نکنید

تحقیقات نشان داده اگر در طول خرید گرسنه باشید امکان اینکه غذاهای ناسالم خریداری کنید بیشتر می شود. پس قبل از اینکه برای خرید به فروشگاه یا جایی که غذا هست بروید مطمئن شوید که یک میان وعده ی سالم میل کرده باشید.

برای لاغری، گرسنه پای میز شام ننشینید

دقت کردید پرخوری زمانی که غذا خوردن را با گرسنگی شروع می کنید چقدر راحت تر است؟ در طول روز میان وعده استفاده کنید تا موقع شام بهانه ای برای پرخوری نداشته باشید.

آب بدن را تامین کنید

آب علاوه بر اینکه یک نوشیدنی بدون کالری به حساب می آید کمک می کند مغزتان تشنگی را با گرسنگی اشتباه نگیرد. همچنین می توانید به جای استفاده از نوشابه در آب آشامیدنی خود مقداری لیمو یا گریپ فروت بچکانید تا آب طعم دار شود.

میان وعده ها و وعده های اصلی برنامه ریزی شده خود را جا نیندازید

بیشتر مردم فکر می کنند جا انداختن یک وعده کمکشان می کند وزن کم کنند، اما معمولا این اتفاق نمی افتد و بعدا اسیر پرخوری نیمه شب خواهند شد. با خوردن سه وعده اصلی و استفاده از میان وعده ها در بین آنها می توانید به کاهش وزن خود کمک کنید و کنترل بهتری روی خوردن خود پیدا کنید.


بیشتر بدانید : کم خوری و لاغری با 9 ترفند ساده

بیشتر بدانید : لاغری سریع با 7 کار ساده!!

بیشتر بدانید : لاغری با 9 ترفند ساده و موثر!!


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamatnews.com

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X