چربی سوزی و تناسب اندام با 5 چای خوشمزه!!
شما برای تناسب اندام و چربی سوزی به این ۵ چای لاغری که در این مطلب به‌شما معرفی می‌کنیم نیاز دارید تا بتوانید با بالابردن سوخت و ساز بدن به تناسب اندام برسید

5 چای لاغری برای چربی‌ سوزی و تناسب‌ اندام

تناسب اندام یکی از مهمترین مسائلی است که امروزه افراد مختلفی به دنبال آن هستند و از روش‌های گوناگونی برای چربی سوزی استفاده می‌کنند. چای یکی از نوشیدنی‌های مورد علاقه ایرانیان از دیرباز تا کنون بوده و اغلب در برنامه روزانه بسیاری از ایرانیان قرار دارد. شما برای تناسب اندام و چربی سوزی به این ۵ چای لاغری که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم نیاز دارید تا بتوانید با بالابردن سوخت و ساز بدن به تناسب اندام برسید.

بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم با 6 چای گیاهی

چربی سوزی و تناسب اندام با چای سیاه
چربی سوزی و تناسب اندام با چای سیاه,چربی سوزی و تناسب اندام با 5 چای خوشمزه,5 چای لاغری برای چربی‌ سوزی و تناسب‌ اندام

چای سیاه که یکی از مرسوم‌ترین انواع چای، بخصوص در میان ایرانیان، است نیز بر روی لاغری تاثیر خوبی دارد. همانطور که می‌دانید برگ‌های این چای به خاطر قرار گرفتن در معرض هوای آزاد سیاه می‌شوند در نتیجه میزان فرایند اکسایش آن نسبت به سایر انواع چای بیشتر ااست. یکی از عواملی که چای سیاه را به عنوان یک چای لاغری تبدیل کرده است کافئین موجود در آن است و علاوه بر این برخی محققان بر این باورند که چای سیاه حاوی فلاون است. فلاون نوعی رنگ دانه گیاهی است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که مصرف روزانه آن سبب لاغری می‌شود.

چربی سوزی و تناسب اندام با چای اولونگ
چربی سوزی و تناسب اندام با چای اولونگ,چربی سوزی و تناسب اندام با 5 چای خوشمزه,5 چای لاغری برای چربی‌ سوزی و تناسب‌ اندام

چای اولونگ یکی از انواع چای‌های سنتی چین است که رنگ آن بین چای سبز و سیاه قرار دارد، زیرا فرایند اکسایش تا حدی بر روی آن انجام می‌شود. چای لاغری اولونگ یکی از بهترین انواع نوشیدنی‌های چربی سوز است که بر روی افراد مختلفی آزمایش شده است که نتیجه آن بعد از استفاده ۶ هفته بسیار شگفت انگیز بوده و افرادی که از این چای استفاده کرده‌اند به طور میانگین توانسته‌اند میزان انرژی حدود ۲۸۱ کالری در روز را مصرف کنند که تاثیر بالقوه‌ای بر روی لاغری و چربی سوزی می‌گذارد.

چربی سوزی و تناسب اندام با چای سبز
چربی سوزی و تناسب اندام با چای سبز,چربی سوزی و تناسب اندام با 5 چای خوشمزه,5 چای لاغری برای چربی‌ سوزی و تناسب‌ اندام

چای سبز یکی از معروف‌ترین انواع چای است که تاثیر بسیاری بر روی سلامتی فرد می‌گذارد و از طرفی برای لاغری و چربی سوزی نیز بسیار مفید است. طبق تحقیقات به عمل آمده کسانی که روزانه چای سبز می‌نوشند، سوخت و ساز بدنشان بالا رفته و عملیات چربی سوزی در بدن آن‌ها خیلی سریع رخ می‌دهد، زیرا چای سبز حاوی آنتی اکسیدانی به نام کاتچین است که با بالا بردن سوخت و ساز بدن چربی سوزی را، به خصوص در ناحیه پهلو، افزایش می‌دهد.

بیشتر بدانید : برای کاهش وزن چه موقع و چقدر چای سبز بخوریم؟

چربی سوزی و تناسب اندام با چای سفید
چربی سوزی و تناسب اندام با چای سفید,چربی سوزی و تناسب اندام با 5 چای خوشمزه,5 چای لاغری برای چربی‌ سوزی و تناسب‌ اندام

بر خلاف انواع دیگر چای، میزان فراوری انجام شده بر روی چای سفید بسیار کم است از این رو طعم آن با سایر انواع چای متفاوت است و طعمی شیرین و ملایم دارد. طبق تحقیقات انجام شده بر روی این نوع چای محققان دست یافته‌اند که تاثیر چای سفید بر روی سلامت دهان بسیار زیاد است حتی در برخی موارد چای سفید قادر به از بین بردن سلول‌های سرطانی می‌شود.
چای سفید مانند چای سبز حاوی کاتیچین است از این رو بسیاری از افراد جهت چربی سوزی و لاغری این چای را به عنوان چای لاغری معرفی می‌کنند. البته لازم به ذکر است که عصاره چای سفید سلول‌های چربی را در بدن تجزیه می‌کند و مانع رشد مجدد سلول‌های چربی می‌شود از این رو می‌تواند تاثیر زیادی بر روی لاغری بگذارد.

چربی سوزی و تناسب اندام با دمنوش‌ های لاغری
چربی سوزی و تناسب اندام با دمنوش‌ های لاغری,چربی سوزی و تناسب اندام با 5 چای خوشمزه,5 چای لاغری برای چربی‌ سوزی و تناسب‌ اندام

دمنوش هم یکی دیگر از نوشیدنی‌های گرمی است که می‌توان آن را جایگزین چای کرد. به طور معمول دمنوش‌ها از انواع گیاهان و ادویه‌جات تهیه می‌شوند که می‌تواند بر روی سلامت بدن تاثیر خوبی بگذارد. از انواع دمنوش‌ها مانند دمنوش رویبوس، زنجبیل، میوه گل رز، ختمی و …. به عنوان دمنوش لاغری استفاده می‌کنند.
دمنوش‌ها برخلاف چای کافئین ندارند و طبق آزمایش‌های انجام شده بر روی انواع آن‌ها محققین به این نتیجه رسیدند که دمنوش‌ها برای کاهش وزن و تنظیم سطح هورمون‌ها بسیار مفید هستند. در میان دمنوش‌ها، دمنوش رویبوس یکی از بهترین انواع دمنوش جهت لاغری و چربی سوزی شناخته شده است.


بیشتر بدانید : چای مرغوب ایرانی را با این روش ها به راحتی تشخیص دهید

بیشتر بدانید : کاهش وزن با 3 دمنوش موثر گیاهی!!

بیشتر بدانید : بهترین نوشیدنی چربی سوز این 7 چای هستند

بیشتر بدانید : رژیم لاغری تان را با چای زنجبیل کامل کنید

بیشتر بدانید : با خوردن این چای به تناسب اندام ایده آل تان می رسید گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com