رژیم لاغری دارید؟ دور این میوه‌ ها را خط قرمز بکشید!!
هر چند همه میوه‌ ها حاوی مواد بسیار مغذی و مفید برای سلامت جسم هستند، اما خوردن برخی از آن‌ ها در ایام داشتن رژیم لاغری مناسب نیست

 میوه های ممنوعه در رژیم لاغری

علی رغم آنکه میوه‌ ها برای سلامتی بسیار مفید هستند، اما اگر در حال کاهش وزن هستید باید از خوردن برخی از آن‌ها پرهیز کنید؛ چراکه این میوه‌ ها حاوی مقادیر زیادی کالری هستند و این کالری‌ها رژیم غذایی را بی فایده می‌کنند.
بیشتر کارشناسان پیشنهاد می‌دهند که هنگام تلاش برای کاهش وزن بهتر است از مواد غذایی سرشار از الیاف و پروتئین استفاده شود تا انسان برای مدت طولانی احساس سیری کرده و از پرخوری اجتناب کند. با این وجود باید از خوردن برخی میوه‌ های تازه زمانی که رژیم برای کاهش وزن دارید،  اجتناب کنید و  در این گزارش به برخی از این میوه‌ ها اشاره خواهد شد:

بیشتر بدانید : 10 غذای رژیمی خوشمزه ای که لاغرتان می کند!!

آووکادو

100 گرم از میوه آووکادو حاوی دستکم ۱۶۰ کالری است. هرچند آووکادو منبع خوبی برای چربی‌های مفید است، اما ممکن است مصرف بیش از اندازه آن موجب افزایش وزن شود. این به مفهوم آن نیست که به هیچ وجه میل نشود، اما باید مصرف آن متعادل باشد.
 

انگور

در حالی که انگور برای سلامت عمومی بسیار مفید تلقی می‌شود، اما سرشار از قند و چربی است و حدود ۱۰۰ گرم آن ۶۷ کالری و ۱۶ گرم قند دارد که یعنی خوردن این میوه کوچک به طور منظم موجب افزایش وزن می‌شود.
 

میوه‌ های خشک

میوه‌های خشک مانند آلو، کشمش و امثال آن حاوی کالری بسیار زیادی هستند، چراکه آبی نداشته و تنها یک گرم کشمش در مقایسه با همان مقدار انگور حاوی کالری بیشتری است. یک لیوان کشمش تقریبا ۵۰۰ کالری و یک لیوان آلوی خشک بیش از ۴۵۰ واحد کالری دارد.
 

رژیم لاغری دارید؟ دور این میوه‌ ها را خط قرمز بکشید!!
رژیم لاغری دارید؟ دور این میوه‌ ها را خط قرمز بکشید!!, میوه های ممنوعه در رژیم لاغری

موز

موز میوه‌ای مفید برای سلامتی  است، اما نمی‌توان در خوردن آن افراط کرد، چرا که حاوی کالری بسیار بالا و میزان قند طبیعی زیاد است؛ به گونه‌ای که یک موز حاوی ۱۵۰ واحد کالری یعنی ۳۷.۵ گرم کربوهیدرات است.
 

انبه

میوه‌های استوایی مانند آناناس و انبه به شدت حاوی کالری هستند که می‌توانند مانع از کاهش وزن شوند؛ بنابراین بهتر است که از خوردن این میوه‌ها هنگام تلاش برای کاهش وزن پرهیز شود.


بیشتر بدانید : رژیم لاغری چرخشی، یک رژیم موفق برای لاغر شدن

بیشتر بدانید : 9 رژیم لاغری سریع اما خطرناک که بهتر است بشناسید!!

بیشتر بدانید : با این رژیم لاغری در عرض 2 هفته 7 کیلو لاغر شوید!

بیشتر بدانید : رژیم فستینگ چیست؟ 6 روش جالب این رژیم برای لاغری سریع گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir